II 7 Jacqueline Pronk van de Oranje vereniging Renesse probeerde het nog even gisterochtend. Nadat zeven herauten de start van de bijzondere Koningsdag hadden aangekondigd met een rondje te paard, zette ze vol overtuiging het a Wilhelmus in. hadden op het laatste moment de handdoek in de ring gegooid, om dat ze het door de strenge regels Hier hebben ze van die heel grote tompoucen en ze zijn gewoon erg lekker van de gemeente niet zagen zitten iets te organiseren. „Terwijl een fietspuzzeltocht en dat soort din gen toch best nog kan", aldus bur gemeester Van der Hoek. ,,Als er maar geen groepsvorming ont staat, dan is het helemaal niet erg." Hét hoogtepunt in Zierikzee was ongetwijfeld de Oranjetom- pouce van lunchroom Concordia. Bakker Ben Brul was om één uur 's nachts opgestaan om 706 gebakjes te maken. Vooraf besteld na een oproep op Facebook. En dus stond er tegen half elf al een lange rij lek kerbekken op het Havenplein. ,,Hier hebben ze van die heel grote en ze zijn gewoon erg lekker", ver telt Coby Lauck waarom ze is aan geschoven. ,,Dan hoefje niet meer te lunchen." Brul weet zelf wel wat zijn tompouce zo populair maakt. „Groot en de vulling is van echte bakkersroom." gereden en straks is er voor de kin deren nog een speurtocht. Fantas tisch dat er toch nog iets is georga niseerd! Het hoort er gewoon bij, vind ik." Pronk en haar veertien medebe stuursleden hadden het pro gramma op het laatste moment aangepast. ,,Dit is plan-C!" De hap- en-trappuzzeltocht werd verspreid over vier dagen en de deelnemers kregen versnaperin gen mee in plaats van die onder- weg bij de lokale horecaonderne mers op te halen. En de tachtig kinderen die meededen aan de speurtocht langs Oudhollandse spelletjes liepen het traject van vijf kilometer in aparte groepjes onder begeleiding van één vol wassene. Ook in verschillende andere plaatsen op Schouwen-Duiveland kleurde het ondanks de coronabe perkingen toch nog spontaan een beetje oranje. Veel Oranjecomités Live muziek was niet toe gestaan, dus je moet wat, dacht de voorzitter van de Oranjevereniging Renesse. Maar bij gebrek aan bijval staakt Pronk haar po ging al weer snel. Niemand blijft op het transferium staan om te luisteren. Geheel volgens plan, constateert burgemeester Jack van der Hoek tevreden. Met een oranje pet en verscho len achter een van majesteitswege verstrekt mondmasker in konink lijk blauw met de initialen van Willem-Alexander, is de burge meester nauwelijks te herkennen. De ontbijt drive-through waar na zijn persoonlijke bemoeienis toch toestemming voor is gegeven, ver loopt keurig coronaproof. In totaal 425 tasjes met daarin een crois sant, twee broodjes, fruitsapje, flesje prosecco, een gekookt ei én een papieren vouwkroon per per soon, vinden binnen het uur hun weg naar de dorpsbewoners. De meesten komen met de auto, zo als gevraagd, in hun ei gen bubbel. En een aantal is al vrolijk uit gedost in feestelijke kleuren. „Ik vind dit zo ontzettend goed gedaan. Hier ben ik zó blij mee", zegt Rosita Brou wer. „Een beetje positiviteit, datje laat zien wat er nog wel kan in plaats van niet. Maandag hebben we de hap-en-traproute al woensdag 28 april 2021 Rosita Brouwer heeft haar ontbijt voor vier personen afgehaald in de drive- through van Renesse. Johan en Silvana Everaers komen samen met hun dochter Jinte een ontbij tje afhalen op het Transferium. Bewoners in de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee vermaken zich op hun stoepjes met een hapje en een drankje. Kinderen krijten een strakke kroon in op de klinkers. fotos sandra schimmelpennink Kijk op de site bij /video Renesse laat zien wat nog wel kan -Coby Lauck over de Oranjetompoucen van lunchroom Concordia M Abbey Koornneef (l) Hannah Hak kenberg (m) en Olivia Koornneef vermaken voorbijgan gers in de Zie- rikzeese Nieuwe Bo- gerdstraat met Oudhollandse spelletjes. M Coby Lauck krijgt na goed een half uur in de rij haar twee Oranje- tompoucen van Jaqueline Harinck en (daarachter) Ben Brul van Concordia. Marcel Modde Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58