O O) CD Joey de Kok naar kwartfinales NK driebanden, dankzij bevallende vrouw van Jeffrey Jorissen ZEELAND 11 Fysiek evenement in januari2022volgt op succes online Voetbalster Van Stee naar Sparta 'Sluis perfecte locatie voor het toernooi' Tolhoek HWP Vermeulen heeft de afgelopen maan den niet stilgezeten. Op privégebied - hij werd vader - en in de dartswereld waren er ontwikkelingen. Toen zijn dartclub niet meer samen kon komen in MFC De Keure, ging hij online toer nooien organiseren. Het werd een groot succes. „Inmiddels houd ik twee toer nooien per dag, zeven dagen in de week. Eén in de middag en één 's avonds." Online heeft hij een hele community op de been gekregen. ,,De teller staat nu op 781 leden. Iedereen kan meedoen, ongeacht het niveau.'' Hij moet wel streng zijn. ,,Darten is een echte gezelligheidssport'', legt Ver meulen uit. ,,De communicatie vind ik erg belangrijk. De techniek moet Inmiddels houd ik twee toernooien per dag, zeven dagen in de week. Eén in de middag en één 's avonds daarom bij iedereen altijd op orde zijn. De camera moet goed gericht staan en er moet ook wel een beetje met de te genstander gepraat kunnen worden. Het is natuurlijk niet leuk als je tegen iemand gooit die nergens op reageert. Dat geeft niet echt een wedstrijdge voel.'' Zijn online wedstrijden vallen tot nu toe in de smaak en het netwerk van de Zeeuws-Vlaming binnen het darten groeit snel. Hij heeft deelnemers uit binnen- en buitenland en van alle ni veaus. Zolderkamerdarters, maar ook profs. Moreno Blom bijvoorbeeld, een groot talent uit Nederland. „Laatst zat ik met hem te videobellen. Hij wilde José de Sousa in het gesprek gooien. 'Maar die zal niet opnemen, hij heeft net van Michael van Gerwen verloren', zei hij lachend. Dat zijn wel leuke dingen.'' Via zijn inmiddels grote netwerk kwam Vermeulen ook in contact met SterkDarts, een bedrijf dat al jdren toer nooien organiseert in heel Nederland. „Andries Sterk zit in de online groep. Zijn broer, John, is directeur van Sterk- Darts'', aldus Vermeulen. Vanaf dat moment ging het snel. ,,Hij wilde een toernooi in Zeeland opzetten en ik wilde dat ook. Aan mijn maat Dennis van den Wijngaert heb ik toen ge vraagd of hij ook wilde meedoen en in middels zijn we met zijn drieën en thousiast bezig.'' De samenwerking verloopt uitste kend en de inschrijvingen stromen binnen. ,,Na ruim vier dagen zaten bijna alle toernooien al vol. Boven ver wachting.'' Het is wie het eerst komt, wie het eerst maalt, verduidelijkt Ver meulen. ,,We maken geen onderscheid in niveau. Mijn motto is: darten is voor iedereen.'' Reservelijst De deelnemerslijst bevestigt dat. Be halve de profs Jermaine Wattimena en Kim Huybrechts en de Zeeuwse top pers Rowdy Schoremans en Wesley Bour staat er ook een flink aantal lokale helden tussen de namen. ,,De Belgische prof Geert de Vos staat zelfs op de reser velijst.'' Voor hem is het dus nog span nend of hij zijn pijlen kan gaan richten op het Zeeuwse toernooi, dat van 14 tot en met 16 januari 2022 wordt gehouden in MFC De Keure in Sluis. Zowel voor mannen als vrouwen zijn er dan wed strijden, individueel of in koppels. Voor John Sterk, directeur bij SterkDarts, kwamen Kevin Vermeulen en Dennis van den Wijngaert op een perfect moment. Hij wilde een toer nooi houden in Zeeland én graag de stap naar België ma ken. ,,Dan is Sluis natuurlijk een perfecte locatie.'' SterkDarts organiseert al ze ker vijftien jaar darttoer- nooien in Nederland. ,,Dat was altijd een hobby, maar begint nu steeds serieuzer te worden'', aldus Sterk. ,,We willen in iedere provincie in Nederland straks een toer nooi hebben en we willen ook graag de grens over.'' In Zeeland heeft de directeur van SterkDarts met Kevin Vermeulen en Dennis van den Wijngaert twee bevlogen kompanen gevonden. ,,Ze zijn heel enthousiast en pakken het supergoed op.'' Bovendien zijn er plannen voor nog meer Zeeuwse toernooien. BERLICUM Met een dosis fortuin is driebander Joey de Kok uit Lewedorp doorgedrongen tot de kwartfi nales van het Nederlands kampioenschap in Berli- cum. Hij speelt daarin tegen Dick Jaspers, de huizenhoge favoriet die opgaat voor zijn 22ste titel. De poulefase van het NK verliep voor debutant De Kok allesbehalve vlekkeloos: na een nederlaag tegen Jef- frey Jorissen en een overwinning op Jack van Peer ging de 24-jarige Bevelan der gisteren ook onderuit tegen Martien van der Spoel (10-410-9 7-101-1010-0). Daardoor leek hij uitgeschakeld. Maar omdat Jef frey Jorissen het toernooi in al lerijl moest verlaten omdat zijn vrouw op het punt van bevallen stond, stroomde Joey de Kok alsnog door naar de laatste acht. Hij had even veel matchpunten als Jack van Peer, maar had meer laten zien in zijn drie partijen. Dick Jaspers won alle drie duels in de poulefase, zonder zelfs ook maar een set te verliezen. Voor de inwoner van Sint-Willebrord was de situatie juist vlak vóór het NK penibel. Hij testte na melijk positief op corona. Dankzij twee negatieve tests in de herkansing - ,,Met de stokjes nog dieper in mijn neus' - kon hij toch afreizen naar Berlicum. De kwartfinales zijn vandaag. 'S GRAVENPOLDER Voetbalster Sarah van Stee gaat bij Sparta Rot terdam voetballen. Zij komt over van meisjes onder 19 van het sa menwerkingsverband Luctor Heinkenszand-Apollo'69. Van Stee liep al stage bij de Rotter damse hoofdklasser. Volgend sei zoen maakt ze definitief deel uit van het vrouwenteam. woensdag 28 april 2021 GO Antwan Tolhoek is de Ronde van Romandië in Zwitserland gis teren begonnen met een 105de plaats in de pro loog. In de race van 4 kilometer tegen de klok gaf de Yerseke- naar 28 tellen toe op de Aus tralische win naar Rohan Dennis. De Ronde van Romandië is een zesdaagse met verder al leen maar berg ritten. In een span nende strijd hebben de schakers van Het Witte Paard achter het net gevist voor de zege in de on line schaakcom petitie. De Sas- senaren werden met 219 punten derde achter SG KiNG (259) en SV Paul Keres (240). Lange tijd ging de strijd gelijk op tussen de drie teams. In de slotfase slaag den de schakers van KiNG erin afstand te nemen. Overall topscorer op deze speeldag was Koen Leen- houts van HWP. Zeeland Darts Masters Een toernooi voor iedereen Het is al een tijdje geleden dat de dartclub van Kevin Vermeulen bij el kaar kwam. Fysiek in ieder geval, want online heeft de uitbater van multifunctioneel centrum De Keure in Sluis tijdens de coronaperiode een nóg grotere groep darters bij el kaar verzameld. Het 800ste digitale lid komt al in zicht. En in januari 2022, als alles hopelijk grotendeels achter de rug is, hoopt de Zeeuws Vlaming een deel van die honderden leden samen te brengen tijdens een groot fysiek toernooi: de Zeeland Darts Masters. Daniel Vervelde Sluis Kevin Vermeulen (links) en Dennis van den Wijngaert zetten een toernooi op voor profs en amateurs. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. FOTO PETER NICOLAI - Kevin Vermeulen O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43