JONG IN MIDDELBURG Duivenhokje voor eigen natuurfilmpjes 10 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Ricky Brasser (16) uit Middelburg. ,,Chillen met vrienden, soms voet bal kijken op tv en gamen. Voor heen speelde ik rugby bij Oemoe- menoe. Helaas moest ik stoppen door een vervelende rugblessure. Het was de eerste wedstrijd na de zomerstop en plots schoot het in m'n rug. Het is alweer enkele jaren geleden, maar nog steeds heb ik er last van. Als ik tijdens m'n werk veel moet bukken of iets zwaars moet tillen, speelt het soms weer op." ,,Een mooi en groot pretpark in de buurt. Ik ga graag naar de Efteling of Walibi, maar dat blijft iedere keer een eind rijden. Het zou mooi zijn als er na de coronacrisis een Zeeuwse Efteling zou komen." ,,Het is een aparte periode, want ik zou in 2020 eigenlijk mijn eind examen doen. Dat ging uiteinde lijk niet door. Omdat ik geen on voldoendes had, slaagde ik op deze manier eenvoudig. Ik had zeker vertrouwen in het examen, maar het blijft een spannende bedoe ning waar ik me nu niet druk over hoefde te maken. Ook op mijn werk-/ leerstage merk ik de gevol gen van corona." ,,Na het binnenhalen van mijn di ploma ben ik na de zomer begon nen aan een mbo-opleiding met Lezers helpen lezers Ze noemen het een natuurfilm vanuit de eigen stoel. Wil en Mary Allaart uit Terneuzen zien regelma- een lange naam, om precies te zijn: Werktuigkundige installaties (montage), Monteur werktuig kundige installaties (BBL). Mo menteel loop ik betaald stage bij Gelok Warmte en Loodgieters- werken in Middelburg. Als ik met collega's samen in een auto of werkbus zit of op bezoek ga bij klanten, draag ik vrijwel altijd een mondkapje." ,,Ik loop vier dagen in de week tig een duif even in hun tuin ko men buurten. Daarvoor zochten ze een hokje. Via een oproep in deze krant lukte dat. Een Terneuzense had een door haar schoonvader ge maakt hok in precies de maten die Wil en Mary zochten. ,,Wil heeft er het één en ander aan verbouwd. Tralies eruit en voor de helft plexi glas erin. En een landingsplaats ge maakt", vertelt Mary. stage en volg de andere dag school. Op het werk voeren we allerlei loodgieters- en installatiewerken uit. Van het repareren van een druppende kraan tot het vernieu wen van goten en dakbedekking en het aanleggen van vloerverwar ming. Het leukste om te doen vind ik het plaatsen van cv-ketels. Je maakt mensen altijd blij als ze weer warm water hebben. Dat is het open deel de wereld in te kijken. Inmiddels hangt het hok aan onze schuur. Heel gezellig. Al jaren komt ook een tortelpaartje hier eten. Zij hebben het hok ook verkend. We genieten van de duifjes en andere vogeltjes in onze tuin. Mijn man strooit trouw elke ochtend voer. Als het de tortels of het sierduifje niet snel genoeg gaat, zitten ze naar bin nen te kijken. Zo van: 'komt er nog eigenlijk wat ik het liefste doe, warmte bij de mensen brengen." ,,Als het aan mij ligt wel. Het is een geweldig beroep, elke dag anders, leuke contacten en je kunt men sen helpen. Mijn werkgever heeft me al een baan aangeboden. Als mijn opleiding klaar is, kan ik hier iets van'?" Wil was in zijn werk zame leven touringcarchauffeur, Mary medisch bibliothecaresse. ,,Sinds we gepensioneerd zijn, doen we heerlijk rustig waar we zin in hebben. Lekker lezen bijvoorbeeld. Mijn man schildert. Ik doe al jaren aan yoga op de stoel bij Stichting Welzijn Ouderen in de Veste. Tweemaal in de week bel ik met mijn zus in Bussum. Bespreken we het weer in Terneuzen, bijna al tijd beter dan daar en hebben we het over vogels in onze tuinen. Mijn zus heeft ook een voederhuis." blijven werken, een mooi perspec tief." ,,Ik denk van wel. Het is gezellig hier en het kleinschalige ons-kent- onsgevoel spreekt me aan. Ik hoop over 30 jaar nog steeds dezelfde werkgever te hebben en dan is het niet handig Zeeland te verlaten." Wennen ,,Tijdens de verbouwing stond het hok op de grond, zodat het duifje kon wennen. Eerst voer in het hok en ervoor gestrooid. Allengs min der op de grond en uiteindelijk al leen nog in het hok. Gelukt! De duif zat regelmatig rustig op de rand van We genieten van de duifjes en andere vogeltjes in onze tuin woensdag 28 april 2021 'Warmte bij de mensen brengen, dat is wat ik het liefste doe' Ricky Brasser vindt het aanleggen van cv-installaties het leukst aan zijn werk omdat hij zo 'warmte bij de mensen kan brengen'. foto dirk-jan gjeltema Hans Puik Wat doe je zoal in je vrije tijd? Wat mis je in Zeeland? Welke gevolgen hebben de co ronamaatregelen gehad op jouw jaar? Waar loop je stage? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Wil en Mary Allaart uit Terneuzen die een hokje zochten voor een aanvlie gende duif. Gerrit van Loon Ricky Brasser Middelburg Geboren: 22 juni 2004 Woont met: Moeder in Mid delburg. Zus woont op zich zelf, broertje woont bij z'n vader en stiefmoeder Huisdieren: Nee. Vroeger wel een hond gehad School: Eerste jaar op Scalda in Goes. MBO-opleiding Werk tuigkundige installaties (mon tage), Monteur werktuigkun dige installaties (BBL) Hobby's: Chillen met vrienden en gamen. Voorheen rugby Bijbaantje: Hulpkracht bij Roompot Verliefd: Ja, op mijn vriendin Hoe zien je werkzaamheden er uit? Is dit het werk wat je altijd wilt blijven doen? Het gevraagde en gevonden duivenhokje dat inmiddels goed wordt gebruikt. foto mary allaart Verwacht je later in Zeeland te blijven? -Mary Allaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42