Nieuwjaarsfeest in hogere sferen Eddy Wally heeft zich vier keer verkleed Naakte Duitser op het strand in februari Applaus van het publiek bij finishfoto 9 woensdag 28 april 2021 GO „Tijdens de jaarwisseling van 2016/2017 ging ik met verslaggever Sophie Stockman naar een nieuw jaarsfeest van kunstenaars. Dat was in een huis in Terneuzen dat gesloopt zou worden. Toen we binnenkwamen, roken we het al. Daar werd flink ge blowd. Sophie probeerde de kunste naars te interviewen, maar daar kwam natuurlijk geen zinnig woord meer uit. Er werd ook aardig doorgedronken. Een kunstenares kwam om mijn nek hangen. Dat vond ze wel interessant, een fotograaf. Ze had vast niet door hoe oud ik was." ,,Ik ging met verslaggever Wout Bareman naar Eddy Wally. We werden bij hem thuis in Zelzate uitgenodigd. Eddy is niet vies van publiciteit, met zijn excentrieke kleding en hoeden. Het rook heerlijk in zijn huis. Zijn vrouw was soep aan het maken. Het huis van Eddy Wally was één grote poppenkast. Ontzettend kitscherig, aan elke muur en op iedere venster bank hing of stond wel wat. 'Dit heb ik uit China en dit uit Japan', vertelde Eddy als hij iets aanwees. Of dat ook zo was, weet ik niet. Hij heeft zich vier keer verkleed voor de foto. Dan weer een andere hoed, dan weer een nóg grotere zonnebril. Daarna wilde Eddy met mij op de foto. Dat vond 'ie leuk. Zijn vrouw heeft hem gemaakt. Hij wilde ook al mijn fo to's hebben. Toen hij later op de Visserijfeesten in Breskens optrad, heb ik de foto's gebracht. We hebben samen nog op het terras gezeten." ,,Op de Warme Truiendag van februari 2019 was het twintig graden. Ik kreeg de opdracht: 'ga eens op het strand kijken'. Ik ben in Breskens begonnen, maar daar was niemand. Toen dacht ik: 'Op het naaktstrand in Groede is het altijd prijs, die liggen altijd als eerste op het strand'. En ja hoor, daar zat inderdaad een naakte Duitser. Ik ben op hem afgestapt en vroeg of ik een foto mocht maken. Hij werkte direct mee. Hij gaf me zelfs instructies! 'Deze kant is mooi. Probeer ook eens vanaf daar'. Dus in februari hadden we een naakte Duitser op de voorpagina. Later die dag belde RTL Late Night. De foto was 's avonds op tv bij Twan Huys." ,,Een van de spannendste momenten beleefde ik tijdens de Junioren Driedaagse. Ik moest een foto van de finish in Axel maken, maar stond voor de brug van Sluiskil. Omrijden via Terneuzen of Zelzate was geen optie. Uiteindelijk kwam ik Axel binnen, maar ik moest voorbij de finish rijden om een foto te maken. Ik reed als een speer en hoorde de speaker intussen aankondigen dat de renners in de laatste ronde waren. Ik zette de auto ergens op de stoep en sprintte naar de finish. 'Daar komt ook nog een fotograaf aan!', riep de speaker. Ik haalde de finish en kon over m'n schouder nog net een foto maken. 'Dat was op het nippertje', lachte die speaker. Het publiek applaudisseerde. Ik weet nog steeds niet of dat voor mij was, maar ik neem aan van wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41