7 KONINGSDAG ARNEMUIDEN EN DOMBURG Spelletjes, springkussens, kinderen met oranje kleren/gezichten/ haren, gezelligheid. Arnemuiden vierde dit jaar 'gewoon' Koningsdag. Want als er één plaats is die een naam heeft hoog te houden met Koningsdag, is het wel Oranjemuiden. Angelina had na afloop thuis ongetwijfeld f h a het is echt een tradi- H H tie bij ons. Vorig jaar I konden we door co rona niks doen, maar dit jaar wilden we echt niet weer overslaan', vertelde voorzitter Nathalie de Groot van de Oranjevereniging Arnemuiden. ,,We hebben dus vooral gekeken naar wat wél mogelijk is." Koningsdag was vooral een digi taal en individueel feest dit jaar. Maar in Arnemuiden is het van oudsher toch vooral een kinder feest en dus waren op het terrein van korfbalvereniging TOP Arne muiden allerlei spelletjes voor kin deren van de basis scholen. Groep 1/2 mocht om negen uur als eerste komen voor anderhalf uur plezier. Daarna kregen de groe pen 3/4,5/6 en 7/8 ook elk anderhalf uur de kans zich uit te leven. En dat deden ze ook. Met blikgooien, spring kussens, waterpistolen en een hindernisbaan. De 7- jarige Angelina genoot er volop van. Koninklijk uitge dost in oranje legging, oranje rokje, oranje shirt, oranje ge verfd haar én de Nederlandse vlag op de wangen en het voorhoofd, kroop ze razend snel onder hindernisjes door. „Het is echt heel gezellig." En hup, daar ging ze weer, op weg naar het grote springkussen. veel te vertellen. Want ouders werden bij de toegangspoort met een weggestuurd. „Daarom is het terrein van TOP ook gekozen, dat is rondom helemaal afgesloten. We willen zo weinig mogelijk volwassenen hier hebben", legde Nathalie de Groot uit. „De meeste vrijwilligers die helpen bij de spel letjes zijn ook rond de 16 jaar." Saamhorigheid Arnemuiden heeft een grote Oranjevereniging met 750 le den en veel vrijwilligers. En elk jaar verandert de plaatsnaam in Oranje muiden. Is de band met het koningshuis zo sterk? „Misschien nog wel belangrijker is dat dit altijd een feestdag is voor het hele dorp, en vooral voor de jeugd. De saamhorigheid is het belangrijk ste. Daarom wilden we ook per se iets doen voor de kinderen. Elke generatie kinderen moet Konings dag kunnen meemaken." Ook in Domburg konden kinde ren van basisschool de Golfslag in hun vakantie naar het schoolplein komen om met hun klasgenootjes Koningsdag te vieren. De 8-jarige meiden Mila en Guusje uit groep 5 genoten met volle teugen. ,,Ja, ik ben hier heel blij mee. Het voelt net als andere Koningsdagen", vond Mila. Samen met Guusje deed ze mee aan een kleine boot- camp. Het omrollen van autoban- We willen zo weinig mogelijk volwassenen hier hebben -Nathalie de Groot den over een lengte van pakweg dertig meter was zwaarder dan ze dachten. ,,Met mijn spieren gaat het nu niet goed nee", pufte Mila. Haar vriendin grijnsde erbij. ,,Maar het was wel leuk!" Iets lekkers ,,We hebben alles uit de kast ge haald voor de kinderen. Maar ook aan de ouderen in Domburg is met Koningsdag gedacht, benadrukte voorzitter Lianne Vader van Dom burg Oranje. ,,Het thema was Sa men Koningsdag. We hebben maandagavond al traktaties uitge deeld bij de ouderen in het verzor gingshuis en bij ouderen aan de deur. En we hebben alle inwoners aangespoord bij lokale onderne mers iets lekkers te kopen en voor het huis te gaan zitten. Dan ko men wij langs met een dj tijdens de Oranjeparade." woensdag 28 april 2021 WA Angelina (m) op de hindernisbaan op de velden van korfbal- Spelletjesmiddag bij basisschool De Golfslag vereniging TOP Arnemuiden. in Domburg. Paul, Ivonne, Casper en Feline gingen gisteren op fiets- speurtocht door Ritthem. We wilden dit jaar niet weer overslaan' Maurits Sep Arnemuiden Hollo TOP Veel succes! i r>«d*n oofcOmal ü\i IN NOVA' ■- s 'XAz-ij, S\ Jeanne (6) gooit de blikken omver. fotos boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39