Middelburg wil spreiding toeristengolf Eindelijk weer trucjes doen op de trampoline Nieuw licht op dood Mathilde Willink 6 Leefbaarheid voor inwoners staat onder druk Kijk, dat hoort voorzitter Ine Israël van de wijkvereniging 't Zand/ Stromenwijk graag. Want daar was het natuurlijk om te doen, dat de kinderen weer graag naar de speel tuin komen. De oudste van Middel burg, maar ook verouderd. Maan denlang werkten de vrijwilligers keihard en op Koningsdag kon de speeltuin weer open. Twee nieuwe terrassen, zodat de ouders gezelliger kunnen zitten. Een nieuwe zandbak. Meer speel toestellen voor de allerkleinsten. En, zeker ook voor Finn belangrijk: de trampolines zijn vernieuwd. ,,Dat er nu mooie bloemetjes in de nieuwe bakken staan en dat de zee container is geschilderd, dat zien de kinderen niet eens", lacht Ine Israël. ,,Die rennen in één rechte lijn van de poort naar de trampoline." Op de dag van de opening is het meteen gezellig druk in de speel tuin. ,,En de ouders reageren blij", vertelt Israël. ,,We merken dat de behoefte aan de speeltuin er echt is. Het voelt ook weer als vanouds nu iedereen terugkeert." Familieschommel Alleen die grote familieschommel wordt gemist. Dat was voorheen echt een trekpleister, zegt ze. ,,We hopen met allerlei acties de ko mende tijd geld in te zamelen om toch weer zo'n schommel te kun- Guido van der Heijden Terneuzen Na de podcast Mathildes Mysterie volgde de tweede, her ziene druk van het boek Mathilde: Muze, Mythe, Mysterie. Een uitgave waarin de nieuwste bevindingen rond Mathilde Willinks dood zijn verwerkt. De in Terneuzen geboren socie- tyster kwam in 1977 om het leven. Zelfmoord veronderstelde de re cherche, moord, zo dachten veel anderen. Diepgravend onderzoek van journalisten Lammert de Bruin en nen kopen. Met een bakwedstrijd, en een sponsorloop." Peuteroch tenden staan ook op de planning, kondigt de voorzitter aan. ,,Dan hebben de kleintjes ook echt de tijd en de ruimte om hier te spelen op de nieuwe speeltoestellen." Bij zo'n grote opknapbeurt hoort eigenlijk een groot feest, vindt Ine Israël. ,,Maar dat komt nog wel een keer, als corona voorbij is. Dan gaan we het echt vieren. Nu zijn we vooral heel trots op wat we hebben bereikt." Dat er zo veel toeristen komen, is goed voor de winkeliers. Zeker omdat die bezoekers ook veel geld uitgeven. Dat bleek vorig jaar zomer wel, stelt het ge meentebestuur. Na de eerste lockdown vanwege corona was de stad in de zomermaanden weer open en veel Middelburgse ondernemers konden hun ver liezen van de eerste maanden behoorlijk compenseren. Soms té druk Maar als er te veel toeristen tege lijk komen, wordt het soms ook té druk. Bovendien is vanwege de groei van het toerisme de af gelopen jaren het aantal over- nachtingsplekken wel heel hard toegenomen, met name kamers die worden verhuurd via Airbnb. Koninklijke Horeca Nederland heeft daar al vaker over geklaagd. Ook inwoners merken de gevol gen ervan, omdat er meer toeris ten in huizen verblijven. Dat is ook nadelig voor de woning markt, omdat de huizenprijzen enorm stijgen. De gemeente Middelburg wil daar samen met ondernemers, horeca en inwoners wat aan doen. Spreiding van de toeris- tenstroom kan daarbij helpen, is de gedachte. Dat vermindert im mers het aantal momenten dat het overvol is en zorgt er ook voor dat het op nu nog stille mo menten iets drukker wordt. Of toeristen zich laten sturen, en vooral hoe, dat is de vraag. Nadat met alle betrokkenen is gesproken, wordt een 'toeris tisch uitvoeringsplan' gemaakt. Eén van de manieren waarop Middelburg de toeristenstroom wil bijsturen is door één plat form op internet te maken waar alle informatie, agenda's en toe ristische- en uitgaans-tips op zijn te vinden. Ook daarvoor wordt samenwerking gezocht met vooral de Vereniging On dernemers Middelburg. Die fi nanciert bijvoorbeeld het plat form Wij zijn De Stad. De ge meente wil de krachten bunde- Of de toeristen zich laten sturen, en vooral hoe, dat is de vraag len, maar dan ook afspraken ma ken over de naam van de site, de verantwoordelijkheden en de fi nanciering. Toeristen die al in de stad zijn en toch vooral persoonlijke in formatie willen hebben of fol dertjes zoeken, kunnen ook de komende vijf jaar terecht bij De Drvkkery. In de boekwinkel op de Markt is al jaren de Tourist Info Middelburg gevestigd en van daaruit worden ook stads- rondleidingen aangeboden. De gemeente heeft een nieuw con tract met De Drvkkery gesloten om tot en met 2026 de Tourist Info in stand te houden. Fietsenstalling De fietsenstalling en openbare toiletten aan het Zusterplein achter de Markt worden uitge baat door de ondernemersver eniging VOM. Die krijgt daar voor ook de komende twee jaar subsidie van de gemeente Mid delburg, omdat dit een belang rijke voorziening is voor toeris ten. de bevindingen van de podcast in de nieuwe versie opgenomen. Na enige vertraging is het boek vorige week uitgekomen. Een antwoord op de vraag of het moord of toch zelfmoord was, durft De Zoete niet te geven. ,,De totale ontkenning van een eventu ele zelfmoord lijkt gedeeltelijk de bron van de mythevorming te zijn", schrijft ze. ,,De vraag waarom de enorme mythevor ming rond Mathildes dood is ont staan is minstens zo interessant." Mathilde: Muze, Mythe, Mysterie door Lisette de Zoete. Uitgeverij Lecturis. Prijs €35,- Babs Assink, makers van de podcast bracht eerder dit jaar een aantal onthullingen naar boven die een ander licht werpen op de dood van Willink. Zo blijkt het een mythe dat de rechts- handige Mathilde zich door de linkerslaap schoot. Ook werden er, in tegenstelling tot wat lang werd doorver teld, wel degelijk kruitspo ren op de hand van Ma thilde aangetroffen. De uiterst succesvolle podcast heeft voor een hernieuwde inte resse in Mathilde Willink gezorgd. Vandaar dat Lisette de Zoete, schrijfster en vorm geefster vandebio- grafie, be sloot een tweede, luxere editie J met har dere kaft uit te brengen met niet eerder gepubliceerde beelden, zoals de kleine agenda die Ma- thilde altijd bij zich had. Ook zijn woensdag 28 april 2021 ,,De trampolines zijn vernieuwd en springen nu veel beter. Ik kan betere trucjes doen. En alles ziet er leuker uit." Finn (9) is hartstikke blij met de opge knapte speeltuin 't Zand. ,,Ik ben blij dat ik er nu weer elke week naartoe kan." Maurits Sep Middelburg Middelburg gaat zichzelf nog beter verkopen aan toeristen. Niet om nog meer bezoekers naar de stad te lokken, maar om ervoor te zorgen dat ze niet allemaal tegelijk komen. Want de leefbaarheid voor de inwoners staat onder druk. Maurits Sep Middelburg Bij de speeltuin kan weer volop worden gesprongen en geskelterd. fotos boaz timmermans Storm Huijsman (6) gaat graag van de glijbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38