Je mag naar het toilet 'Heropening van de terrassen komt te vroeg' Feestje buiten de regels om in Zierikzee ZEELAND 3 HORECA GEDEELTELIJK OPEN, MEER BEZOEK MOGELIJK EN AVONDKLOK VERDWIJNT A Met flinke tegenzin opent Martin Rijk van restaurant De Smickelaer in Oostburg vandaag zijn terras. Eigenlijk vindt hij het onverstan dig om nu al gasten te ontvangen terwijl het aantal besmettingen is opgelopen. ,,Ik vind dat ik solidair moet zijn met alle medewerkers in de zie kenhuizen. Je zal nu maar zieken- huisverpleegkundige zijn. Het aantal coronabesmettingen nam de laatste tijd flink toe. Er liggen ruim 800 mensen op de IC's. Dat zijn er 500 meer dan vorig jaar ok tober toen de horeca opnieuw dicht moest. Het klopt van geen kanten als je nu de horeca her opent. Ik begrijp dat ondernemers staan te trappelen om weer wat te verdienen, maar als je een beetje van deze wereld bent, snap je dat de heropening van de terrassen te vroeg komt." Rijk heeft zijn zorgen neerge pend in een brief aan brancheor ganisatie Koninklijke Horeca Ne derland. Desondanks gaat hij van daag wel open. ,,Je moet wel als andere horeca-ondernemers het ook doen. Persoonlijk denk ik dat we een beter een maand kunnen wachten en vervolgens fatsoenlijk opengaan. Dan bedoel ik ook de binnenruimten." De Oostburgse horeca-onderne- mer heeft plek zat op zijn terras. Hij kan er 50 gasten ontvangen op een meer dan corona-veilige af stand. ,,Maar dat schiet uiteinde lijk niet op als het slecht weer is. Donderdag geven ze regen af. Die dag blijven we dicht." De serre waarvan de ramen één meter kun nen zakken zodat er voldoende ventilatie is, zou een uitwijkmo gelijkheid zijn. De regels daarvoor vindt Rijk echt onduidelijk. ,,Per gemeente wordt daar verschillend naar gekeken. Mij lijkt het open genoeg om als verlengstuk van het terras te worden beschouwd.'' Theo Giele en Marcel Modde Zierikzee „Allemaal mensen uit Zierikzee die zin hebben in wat ouderwetse ge zelligheid'', lacht één van de feest vierders. ,,En we hebben allemaal een bijbel mee. Dan mag het toch?" Hij maakt zich niet druk om even tueel ingrijpen van de politie of ge meentelijke handhavers. ,,Dan krij gen we een boete van 95 euro. Nou en! Een beetje feest is al snel véél duurder. Maar dan hebben we het in ieder geval wel weer even leuk gehad met elkaar. En als ik ziek word, dan blijf ik toch gewoon twee weken binnen'', wuift hij ook het extra risico op een coronabesmet- ting weg. ,,Niks aan de hand, dus." De uitbaters van Maarstraat Eten Drinken kijken naar de gezellig heid achter hun lege terrastafels en stoelen. ,,Dit is nu het beleid'', zegt de horeca-ondernemer. ,,Dit is toch wat Rutte en De Jonge willen?" De pijn wordt wat verzacht door de ex tra blikjes bier die ze verkopen aan de feestvierders. ,,Dat mag. Dat is meenemen." Burgemeester Jack van der Hoek zag in eerste instantie geen reden om in te grijpen. ,,Ik heb op dit moment geen signaal gekre gen dat het uit de hand dreigt te lo- pen", zei hij 's middags. Niet lang daarna nam de politie poolshoogte en stelde vast dat er te veel mensen waren en er stevig gedronken werd, aldus de burgemeester. ,,De organi sator is aangesproken en de feest vierders zijn door de politie wegge stuurd." De drukte met toeristen in de straten van Renesse bleef vol gens Van der Hoek wél binnen de perken. ,,Het is daar gewoon druk geweest en dat is voor mij geen aan leiding om extra maatregelen te ne men." Grote incidenten zijn er, voor zo- ver bekend aan het begin van de avond, niet geweest in Zeeland op Koningsdag. Samendrommende massa's feestvierders, zoals in Am sterdam, waren er niet. Als ergens wat te veel mensen bijeen waren, volstond een waarschuwing. Ha- rald Bergmann, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, noemde het 'vrij rustig voor een Konings dag' in de provincie. ,,Ik wil de com plimenten geven aan iedereen die ondanks alle beperkingen toch iets moois van Koningsdag heeft weten te maken." woensdag 28 april 2021 terras geldt de klok nog Shinne Boonstra, Lisanne Kramer, Romij Verburg en Julia Moerdijk (vlnr) genieten van het weer in het Molenwaterpark. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS/FOS FOTOGRAFIE Openingstijden buitenterras van 12.00 tot 18.00 uur. Verplichte reservering van zitplaatsen vooraf. Dit kan aan de deur. Aan een tafel zitten maxi maal 2 personen op 1,5 meter afstand. Tenzij het gaat om personen uit hetzelfde huis houden en kinderen tot en met 12 jaar. Gezondheidscheck en een verzoek om te registreren zijn verplicht. De GGD gebruikt de gegevens eventueel voor bron- en contactonderzoek. Voor toilet- en garderobe- bezoek of om te betalen mogen bezoekers naar bin nen. Hierbij moeten bezoe kers binnen een mondkapje dragen. Frank Balkenende Oostburg Stampende muziek uit de draag bare box, bier, wijn en andere dranken waren dinsdagmiddag na een oproep in de sociale media aangerukt voor een feestje op het Plein Monmaertre in Zierikzee. Een groep van on geveer veertig mensen had zich op de laatste terrasloze dag ver zameld op het pleintje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35