s? Onvermijdelijke oranjed rukte i Vrouw opzettelijk aangereden na ruzie Vlagvertoon 2 VERSOEPELING VAN MAATREGELEN Commentaar Ik toost op uw gezondheid", sprak de koning aan het einde van een tweede Koningsdag in coronatijd. Laten we hopen dat zijn heildronk helpt. Maar wie de beelden zag van de mensenmassa's in Amsterdam en andere plaatsen in het land houdt zijn hart vast dat deze oranje dag niet leidt tot zwarte scenario's in de ziekenhuizen. Op dit soort dagen mag je je gelukkig prijzen dat je in Zee land woont. Ook hier probeerden mensen er nog iets feeste lijks van te maken. Tot excessen leidde dit gelukkig niet. De po litie hoefde, voor zover bekend, nergens stevig in te grijpen. Hier en daar een waarschuwing volstond. In het dunbevolkte Zeeland, waar de grootste stad de omvang heeft van een fors dorp in de Randstad, hebben we makkelijk praten. Mensen zit ten hier toch minder opgesloten en we hebben de ruimte. Er zal weer schande gesproken worden over het gedrag van de feestvierders. Er zal naar burgemeesters en politiechefs ge wezen worden omdat ze de drukte onderschat hebben. Maar alleen slecht weer, een koning die zelf thuis was gebleven en een kabinet dat had gewacht met versoepelingen totdat de ziekenhuizen weer op adem waren gekomen, hadden de drukte kunnen voorkomen. Maar ook de koning ging op pad en de ver soepelingen gaan door. En, de belangrijkste reden om de stad en de parken in te gaan, het was prachtig weer. Blijf dan maar eens op je flatje zitten na een lange coronawinter. Op dit soort dagen mag je je gelukkig prijzen dat je in Zeeland woont SLUISKIL Een moeder en zoon zijn afgelopen weekend in Sluiskil mishandeld en bedreigd door vier daders met wie ze een financieel conflict hebben. De moeder werd daarnaast ook opzettelijk aangere den. Dat gebeurde zondagmiddag rond 13.00 uur bij de tuin van hun woning aan de Herautstraat. Een 20-jarige man en een 17-ja- rige jongen uit Sluiskil zijn aange houden vanwege het incident. De jongeren worden ervan verdacht dat ze met twee anderen naar de tuin van de woning aan de Heraut straat waren gegaan. Daar brak een vechtpartij uit met de zoon des hui zes. Zijn moeder probeerde de ruzie te sussen, maar kreeg toen zelf een vuistslag in het gezicht. Toen het viertal wilde vertrekken probeerde de moeder hen tegen te houden. Ze liep voor de auto waar mee de daders wilden wegrijden. ALMANAK Het stond gisteren nog als stel ling in deze krant: Koningsdag voelt als een normale dag. Ze ventig procent van de stemmers was het daarmee eens, het voelde niet als feestdag. En als je al een jaar thuiswerkt is een vrije dag ook niet meer het zelfde als vroeger. Thuis is thuis, De bestuurder reed echter door, waardoor de moeder op de motor kap terechtkwam en vervolgens op de grond viel. Zowel de moeder als de zoon is naar de huisartsenpost gegaan voor behandeling van de verwondingen. Ze hebben aangifte gedaan bij de politie. Op maandagmorgen werd De moeder wilde de ruzie sussen maar kreeg een vuistslag in het gezicht de 20-jarige verdachte aangehou den. Gisterochtend kon ook een tweede verdachte worden aange houden. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. of je nou werkt of niet, toch? Die 12-jarige Middelburgse jon gedame onderstreepte gisteren de stelling in de krant op fleg matieke wijze. Na een rondje fietsen door de wijk riep ze bij thuiskomst tegen haar moeder: ,,Mam, er zijn wel veel kinderen geslaagd.'' Meisjes slaan alarm om man met bivakmuts Kapelaan Van Velthoven vertrekt Lamswaarde Oorzaak van bermbrand nog niet bekend Vandaag veranderen de coronaregels. Er mag weer wat meer. De terrassen mogen in de middaguren open, de avondklok verdwijnt en de bezoekregels worden een heel klein beetje versoepeld. Veel aandacht ging de laatste weken uit naar de terrassen. Al meer dan een halfjaar is de horeca dicht. Veel mensen kunnen niet wachten om er naar toe te gaan. Maar is dit nu de belangrijkste versoepeling? Ofwor- den mensen blijer van het afschaf fen van de avondklok die ons sinds 23 januari in de avond en nacht bin nenhoudt? Even de handen opsteken mei den. Als je zou moeten kiezen: de avondklok weg of terrasbezoek. Twee steken de handen op. De stemmen staken in het groepje van vier dat is neergestreken in het Mo lenwaterpark in Middelburg. Het park is voor veel mensen een alter natief voor de terrassen. Shinne Boonstra en Romij Verburg vinden de avondklok het lastigste. Lisanne Kramer en Julia Moerdijk zijn vooral blij dat de terrassen weer open gaan. Die vier komen uit Goes en om geving. Voor Shinne is het een hele opluchting dat ze het tijdstip van 22.00 uur los kan laten. ,,De helft van mijn vrienden woont in Goes, de andere helft in Yerseke. Je hoeft niet meer op de klok te kijken. Als je naar vrienden gaat ben je daar toch de hele tijd mee bezig." Lisanne en Julia weten al naar welk terras ze gaan: ,,32 Goes", zeg gen ze in koor. Dat je maar met ih twee mensen aan een tafeltje mag zitten is geen bezwaar. Kwestie van tafeltjes naast elkaar reserveren. ,,En met een schot er tussen is het geen probleem." Weinig last Patrick en Mariëlle Canjels uit Oos terhout zijn voor het eerst in Mid delburg. Van de avondklok hadden ze weinig last. ,,Kwestie van plan nen", zegt Patrick nuchter. ,,En we hebben een hond." Ze vinden het heerlijk dat ze straks weer een terrasje kunnen pikken. Dat heeft nog een groot voordeel. Met het openen van de terrassen zijn er ook weer meer plaatsen waar je naar het toilet kunt. Het enige openbare toilet dat ze konden vin den gaat alleen open met muntjes. En als je die niet bij je hebt.... 'De terrassen mogen van mij wel wat langer openblijven' woensdag 28 april 2021 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag in de Middel burgse Stromenwijk ge zocht naar een man met bivakmuts. Twee meisjes die in de tuin van hun huis kam peerden zouden de man hebben gezien en had den alarm geslagen. De politie zocht in en rondom de woning, waar bij ook een hondengelei der werd ingezet. Ze trof fen nergens een man met bivakmuts aan. De meis jes durfden daarna niet meer in de tuin te slapen, zo meldde wijkagent op Instagram. TERNEUZEN Kapelaan Jochem van Velthoven (42) vertrekt na drie jaar uit Zeeuws- Vlaanderen. Hij wordt op verzoek van de Bredase bisschop Liesen vanaf 20 oktober pastoor in de pa rochie in Oosterhout, waaronder ook zijn ge boortedorp Dorst valt. Bij zijn komst naar Zeeuws- Vlaanderen liet Van Velt hoven weten zichtbaar te willen zijn. Dat is hem ge lukt, intern én extern. Een opmerkelijke actie was de plaatsing van een op blaasbare kerk op de Markt in Terneuzen. De drie Zeeuws-Vlaamse pa rochies melden hem 'met spijt in het hart' te zien weggaan. Een stuk berm net bui ten de bebouwde kom van Lamswaarde is gis termiddag in vlammen opgegaan. De brand aan de Frede- rik Hendrikstraat in Lamswaarde werd rond 13.40 uur ontdekt door omstanders. Zij hebben de brandweer gealar meerd. Na de melding is een tankautospuit van de brandweer Klooster- zande uitgerukt om het vuur te doven. De oorzaak van de brand was gisteren nog niet bekend. Alleen op Theo Giele Vlissingen Patrick en Mariëlle Canjels hadden weinig last van de avondklok dankzij de hond. Ij Simeon van Rhemen. 'Afschaffen van de avondklok vind ik wel een belangrijk punt' Simeon van Rhemen uit Oost-Sou burg heeft net de Gamma in Vlis singen bezocht. Terras of avond klok? ,,Dat de terrassen weer opengaan is voor mijzelf niet echt belangrijk. Ik ben niet zo'n terras- ganger." „Afschaffen van de avondklok vind ik wel een belangrijk punt. Ik werk tot laat in de avond. Door de avondklok kon ik daarna weinig meer doen, want er bleef nauwe lijks tijd over. Je kon niet met ande ren afspreken. Wie ik het eerst weer in de avond ga opzoeken? Ik denk dat ik eerst naar mijn schoon familie in Meliskerke ga. En naar vrienden natuurlijk." David Scheermeijer. David Scheermeijer uit Koudekerke komt net aan op het parkeerterrein van de doe 't zelf zaak. Hij twijfelt niet. Wat hij het fijnste vindt aan de versoepelingen? ,,Het terras na tuurlijk. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor mijn kinderen. Die werken in de horeca in Zoutelande. De terrassen zouden wat mij be treft alleen wat langer open mogen blijven dan 18.00 uur. Naar welk terras ik dan ga? Waar mijn kinde ren werken natuurlijk, bij ZieZo in Zoutelande. Van de avondklok had ik minder last. Na tienen was ik toch binnen. Maar het is fijn als ik 's avonds weer familie kan bezoeken en bij mijn moeder langs kan gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34