22 Dylan Groenewegen is klaar voor zijn rentree Na slachtoffer Fabio Jakobsen keert nu ook aanstichter Dylan Groenewegen terug in het peloton. De wielrenner vertelt vlak voor zijn rentree over de enorme impact van de gruwelijke crash in Polen. ,,Ik durfde mezelf niet aan te kijken in de spiegel.'' Kort Voetbal '26 spelers in EK-selecties' Het heeft er alle schijn van dat landen op het EK voetbal 26 in plaats van 23 spelers in hun selectie mogen opnemen. Het hoofdbestuur van de UEFA neemt eind deze week of begin volgende week een besluit. De uitbreiding is een unanieme aanbeveling van het UEFA- comité met daarin vertegenwoordigers van alle nationale bonden. Bondscoaches Ro berto Martinez (foto) van België en Joachim Löw van Duitsland spraken eind maart al de wens uit twee of drie spelers extra te kun nen selecteren. Het EK begint op 11 juni. Schalke 04 schrapt training Het gedegradeerde Schalke 04 heeft de training van gisteren uit voorzorg geschrapt, omdat maandag een speler en een staflid positief getest hebben op het coronavirus. Het zijn merkwaardige weken voor Schalke. Na het supportersprotest vanwege de degra datie werden de trainingen al stilgelegd van vorige week woensdag tot maandag. Tennis Die ene glimlach van Fabio Jakobsen rich ting de cameramotor eerder deze maand in de Ronde van Tur kije. De zwaai met zijn hand die volgt. Dylan Groenewegen ziet het moment niet live op televisie, maar al snel komen de beelden alsnog tot hem. Groenewegen geniet ervan. Een mix van blijd schap, opluchting en dankbaar heid vult zijn lichaam. ,,Op dat moment gebeurt er heel veel met je. Ik ben zo blij dat Fabio weer op de fiets zit'', zegt hij in een zaaltje in het Van der Valk Hotel in Breu- kelen, waar hij deze dinsdag zijn verhaal doet aan de pers. Fabio Jakobsen en Dylan Groe- newegen. De twee beste sprinters van Nederland werden vorig jaar augustus in één klap publiek bezit. Iedereen heeft het over die gruwe lijke crash in de Ronde van Polen. Jakobsen ligt in coma en vecht voor zijn leven na het ongeval waarvan Groenewegen de aan stichter is. De internationale wielerunie UCI schorst hem voor negen maanden. De sprinter van Jumbo-Visma keert op 8 mei in de Ronde van Italië terug in het pelo ton. Precies een dag, nadat zijn schorsing is afgelopen. Vlak voor de recente rentree van Jakobsen in Turkije keken de twee elkaar voor het eerst weer in de ogen, negen maanden na de val. In een kantoortje ergens in Amster dam. Groenewegen: ,,We hebben allebei ons hart kunnen luchten. Het was heel fijn. Wat er precies is besproken, houd ik onder ons. Volstrekt logisch dat Fabio in het begin niet op mij reageerde. Nu voelt het goed dat we elkaar gezien hebben Maar het voelt heel goed dat we elkaar gezien hebben, voordat we allebei weer in koers gingen. We zitten nu niet elke avond met el kaar aan de koffie. Maar dat was daarvoor ook niet zo. We kijken als deceuninck sportmannen weer naar de toe komst, als goede collega's.'' Groenewegen had al eerder con tact gezocht met Jakobsen. Toen ruim een week na het ongeluk duidelijk was dat zijn collega niet meer in levensgevaar verkeerde, stuurde hij een berichtje naar de vader van Jakobsen. ,,Die re ageerde daar heel mooi op. Dat deed me echt goed. Ik vond het ook heel knap hoe hij met de situatie omging. Naarmate de tijd verstreek, heb ik contact gezocht met Fabio zelf. Volstrekt logisch dat hij daar in het begin niet op reageerde. Nu voelt het goed dat we elkaar gezien hebben.'' Grote chaos Waar Jakobsen vocht voor zijn leven, voerde Groenewegen zijn eigen, mentale strijd. Hoe kan ik mezelf ooit vergeven? Hoe moet het nu verder? Wordt Fabio ooit weer de oude? ,,Ik durfde mezelf niet eens in de spiegel aan te kij ken. Direct na het ongeluk was het één grote chaos. Ook mijn leven stond op de kop. Er kwamen haat- berichten op social media. Ik werd bedreigd. De ploeg heeft direct ge zorgd dat ik met een psycholoog kon praten. Ik ben van mezelf helemaal geen prater, maar dat heeft me wel geholpen. Zeker in het begin waren dat intensieve sessies. Ik hoorde steeds die knal van het ongeluk in mijn hoofd. Als er een deur dichtviel, schrok ik. Ik had moeite om weer op de fiets te stappen. Als ik dan iets achter me hoorde, schrok ik ook. Zeven we ken na het ongeluk ben ik voor het eerst weer gaan fietsen. Twee we ken eerder stond ik al met mijn fiets in mijn handen, maar dacht ik: nee, ik heb er nog helemaal geen zin in. Mijn eerste ritje was Vrouwen Nagelsmann naar Bayern Julian Nagelsmann heeft een contract voor 5 jaar getekend bij Bayern München. 33-jarige trainer verlaat na dit seizoen RB Leipzig en volgt Hansi Flick op. De recordkampioen betaalt Leipzig naar verluidt een afkoopsom van 25 miljoen euro, omdat het contract van Nagelsmann (foto) nog doorliep tot 2023. Daarmee zou hij de duurste trainer zijn in de geschiedenis van de Bundesliga. Flitsen Quote van de dag 'Het gevoel dat ik iedere race kan meedoen om de winst, geeft andere mindset' woensdag 28 april 2021 GO VOETBAL VOETBAL Liverpool heeft vorig seizoen een verlies geboekt van bijna 53 mil joen euro. Dat maakten The Reds gisteren bekend. Vooral in het laatste kwartaal van het boekjaar, dat tot 31 mei 2020 liep, werd de club hard geraakt. 'We hebbe n allebei ons hart kunne luchten' Daniël Dwarswaard Breukelen - Dylan Groenewegen (27) Groenewegen (l) en Fabio Jakob sen. FOTO EDWIN WINKELS WJNDOWS Qu'CKSTEP F10 OKS Titelhouder Kiki Bertens (foto) neemt het in de eer ste ronde van het WTA-toer- nooi van Ma drid op tegen de pas 15- jarige Victoria Jiménez Kasintseva uit Andorra. 17 De wielerronde van Zwitser land heeft dit jaar voor het eerst een edi tie voor vrou wen. Het be treft een twee daagse op 5 en 6 juni. Zeven tien ploegen doen mee. VOETBAL Wimbledon gaat afscheid nemen van de traditionele 'Middle Sunday'. Op de zevende dag van het hoofdtoernooi wordt er nooit gespeeld, tenzij het schema vertraging heeft opgelopen. Vanaf 2022 heeft Wimbledon veertien in plaats van dertien speeldagen. De voetbalsters van Olympique Lyon krijgen voor het eerst een vrouwelijke coach. De Franse club, die de afgelopen jaren het Europese voetbal domineerde, heeft Sonia Bompastor aangesteld. —Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22