rSu IETH II Magere oogst voor Nederland 7 TURNEN EK IN BAZEL Natuurlijk liet Sanne Wevers zus Lieke en ook vader en coach Vincent van nabij delen in het geluk van haar zilveren EK-medaille. Het was een plak met een grote emotionele lading voor 'Team Wevers'. ÉÉN PLAK Amerikaanse nog als observator op de tribune. Beschuldigingen over grensoverschrijdend coachgedrag was voor gymnas- tiekbond KNGU reden om Wevers uit de olym pische bege leidingsstaf te verwijderen. Dat nieuws, tij dens de aanloop naar de EK, overviel Team We vers. Lieke: „Dit toernooi heeft daardoor een dubbele lading. On derling spreken we daar eigenlijk over. Maar het is wel heel voelbaar tussen ons." De kwestie bleef volgens haar onbesproken, omdat dat ten koste zou kunnen gaan van de prestaties. „We wilden aller lei andere dingen niet te belangrijk maken, terwijl ie dereen eigenlijk wel weet hoe belangrijk het is en wat voor lading het heeft. Gelukkig veran dert er in de trainingen tot aan het vertrek naar Tokio niets. Tot die tijd is Vincent er. Maar niet tot en met het einde op de Spelen. Dat is wel heel heftig voor ons als team", al dus Lieke, die min of meer in de rol kroop van woordvoer ster van de drie-een heid. Vin cent Wevers i stond on danks her haalde verzoeken de media niet te woord. Lieke Wevers had een droom. Daarin stond ze samen met twee lingzus Sanne op het podium van de EK turnen in Bazel. Heel scherp waren de beelden niet. Ze kon niet precies ontwaren wie van de twee welke medaille om de nek had. „Welke kleur maakte voor mij niet uit", zei Lieke Wevers gistermid dag, even nadat de droom door een val uit elkaar was gespat. Ze toonde zich oprecht gelukkig met het succes van Sanne, die haar EK-collectie compleet maakte. „Het is niet niks om in je eentje in deze arena te turnen op zo'n dun ding. Dat blijft voor iedereen spannend, ook voor een olympisch kampi oen." Na het brons op brug van Montpellier in 2015 en het goud van Glasgow in 2018 op balk heeft Sanne Wevers nu ook een zilveren EK-souvenir. „Dit voelt als een comeback", ver wees ze naar een periode van 520 dagen zonder competitie. „Dit geeft een boost. De WK in Stuttgart in 2019 zijn al zo lang geleden. Daar was ik om het team te helpen. Om voor het eerst sinds 2018 een finale te mogen turnen, voelt heel bijzon der. Supergaaf om onder moeilijke omstandigheden met een medaille naar huis te gaan." Kaal Moeilijk ook, omdat Sanne Wevers als eerste aan de bak moest. „Je moet kaal de arena in. Meteen scherp zijn, want de eerste tellen op de balk tellen net zo goed. Normaal gesproken lees ik een finale, bepaal de strategie aan de hand van de sco res voor me. Nu moest ik een score neerzetten waar anderen zich stuk op konden bijten." Zeven van de acht concurrenten deden dat ook. Alleen de Franchise Melanie de Jesus dos Santos over trof de 13.866 punten van Wevers, met miniem verschil: 13.900. Lieke (zevende en voorlaatste) treurde over haar gemiste kans op brons. Iets wat er zeker in had gezeten met een 'nette' oefening, die ze halver wege moest onderbreken door een val. „Teleurstellend. Dat ding blijft tien centimeter breed. Ik ging ge woon scheef, dan valt er onderweg niet veel meer aan te doen. Het was heel bijzonder om met ons drieën in de finale te staan, met Sanne en Vin cent." In de turn zaal noemen de zussen hun vader, de trainer, al van kinds af bij de voor naam. Thuis in 01- denzaal is het papa. „We verlaten met op geheven hoofden dit toernooi. Daar zal het vanmiddag in de auto op Supergaaf om onder moeilijke omstandigheden met een medaille naar huis te gaan de terugweg naar Nederland wel over gaan. Hier kunnen we heel trots op zijn, na alles wat we al mee hebben gemaakt." Zo sneed Lieke een gevoelig onderwerp aan, waar haar zus en vader er het zwijgen toe deden: de positie van coach Vincent Wevers. In Bazel werd hij op de wedstrijd- vloer nog gedoogd in de nabijheid van zijn dochters. In Tokio moet hij zijn plekje afstaan aan de nieuwe assistent-bondscoach Aimee Boor man. In de St. Jakobshalle zat de maandag 26 april 2021 GO 'Team Wevers' trots op zilver met zware lading BAZEL Sanne Wevers voor kwam op de slotdag in Bazel dat de Oranje-delegatie zon der eremetaal naar huis moest. De laatste keer dat Nederland buiten de prijzen viel op een EK was in 2016, ook in Zwitserland. De KNGU stuurde destijds een minimale delegatie naar Bern, omdat het toernooi de olympische voorbereiding in de weg zat. Vanwege de coro nasituatie sloeg Nederland vorig jaar december het EK in Turkije over. Meest gelauwerde deelnemer was Nikita Nagornyy. De Rus haalde twee keer goud (meer kamp en vloer) en twee keer zilver (voltige en ringen). Uit blinkster bij de vrouwen was de Russin Angelina Melnikova. De nummer 2 van de meer kamp pakte op drie van de vier toestellen nog een plak: goud op brug, zilver op vloer en brons op sprong. In de rekstokfinale ontbrak Nederlandse inbreng door te genvallende prestaties van Epke Zonderland en Bart Deurloo in de kwalificatie. De Rus David Beljavski scoorde als enige boven de 14 punten: 14.066. Sanne Wevers tijdens haar balkoefening van gisteren, die een zilveren medaille opleverde. foto afp De familie Wevers, Vincent, Lieke en Sanne (vlnr), kon zich tijdens de EK nog als drie-eenheid presenteren. foto anp Marcel Luyckx Bazel - Sanne Wevers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39