,<\r* 3Ï V .«S i t Davy Klaassen direct met voetballen 'k|">V'V" ©99° K mÊ^ÊÊSÈ 3 J i T i Vw Bé, Aft •V: - symbool voor de ijzersterke reeks die Ajax noteerde. In de eredivisie is de ploeg nu negentien keer op rij ongesla gen. Vijftien duels daarvan werden ge wonnen. Verrassend was het ook niet dat Klaassen de score na een dik uur de score opende. Dat deed de schaduw spits immers al acht keer eerder dit seizoen. Nadat hij de 1-0 binnenschoof, galmde onmiddellijk het 'kampioe nen' van de tribunes. Die waren dun bezaaid, maar wie buiten stond, zal dat gevoel niet gehad hebben toen Klaas- sen in blessuretijd ook de beslissende treffer binnenknikte. Schreeuwende, springende en dansende supporters lieten het stadion gevoelsmatig ont ploffen. Op de verjaardag van wijlen Johan Cruijff stelde Ajax de 35ste landstitel praktisch veilig. Als Ajax 12 punten en 32 treffers voorsprong op PSV nog verspeelt in de resterende vier speelronden, dan geschiedt het achtste wereldwonder. Om de schaal te mo gen hijsen, is tegen Emmen volgende week nog één punt nodig. Ten Hag: ,,We zijn blij, maar niet uit- zinnig. We hebben nog één stap te gaan. Dat willen we op glanzende wijze doen. Als je om de drie dagen moet leveren, is de blijdschap logisch. De euforie bewaren we voor volgende week." Nou, niet helemaal, hoe graag Ten Hag het ook bescheiden wilde houden. Honderden hossende sup porters wilden daar onder het parkeer dek niets van weten. De zingende me nigte trok spelers in trosjes (achtereen volgens de talenten uit de eigen jeugd, de latino's en de leiders) de feest vreugde in. Uiteindelijk werd ook Ten Hag, ste vig vastgeklemd door Tadic en Edson Alvarez, onder de ontploffende sier fonteinen en voor de passerende AZ- bus luidkeels toegezongen. Klaassen wierp vervolgens zijn shirt naar bene den. ,,Bij teamgenoten ging er nog meer uit", wees hij onder meer op Li- sandro Martinez, die zelfs zijn winter jas afstond. Klaassen: ,,Dit is zo'n spe ciaal gevoel. Hiervoor ben ik terugge keerd en onbewust bikkel je hier het hele jaar voor. Om dit samen met de supporters te kunnen beleven." doen, maar zakte na de eerste tref fer van Ajax ver weg. ,,Dat ver baasde mij ook", zei trainer Pascal Jansen, die vooraf nog had gewe zen op de vele wedstrijden die Ajax had gespeeld. Maar juist de aanstaande kampioen leek over meer energie te beschikken. Voor AZ wordt de strijd om de felbe geerde plek twee met PSV daar door nog een zware. Door de ne derlaag van gisteren staan de Alk- maarders drie punten achter. ,,Al blijft het gegeven hetzelfde dat we nog steeds moeten jagen op de ploeg boven ons. We hebben nog vier wedstrijden om ze te achter halen." Compliment Misschien dat AZ het compliment van de aanstaande kampioenstrai- ner Erik ten Hag kan koesteren. Die sprak gisteren over een wed strijden tussen twee topploegen. ,,AZ is een ploeg met veel automa tismen. Dat zie je wel. Ze spelen met een team dat al lang bij elkaar is. Dit was een intens duel waarin beide clubs veel kansen hebben gehad. De keepers hebben goede reddingen verricht in deze wed strijd." Ten Hag roemde zijn twee aankopen die een belangrijk aan deel hadden in het nakende kam pioenschap van de club. Sébastien Haller was gisteren met een ver nuftig overstapje belangrijk bij de eerste treffer van Klaassen. ,,Hal- ler en Klaassen voelen elkaar steeds beter aan. Klaassen is een meester in de omschakeling en ruikt de momenten waarin hij door moet drukken. Hij is altijd positief en loopt voorop in de strijd." Haller was volgens Ten Hag de missing link in de kampioens- ploeg. ,,Als je kijkt naar zijn statis- tieken, dan zijn die heel bijzonder. Door hem zijn we beter gaan spe len. Kijk maar naar de wedstrijden die we vanaf januari hebben ge speeld. Vanaf dat moment zijn we makkelijker gaan voetballen." De vele wedstrijden die Ajax in de tweede seizoenshelft voetbalde door het succes in de beker en de Europa League speelde de ploeg fy siek gezien nauwelijks parten, zo concludeerde Ten Hag gisteren te gen AZ ook. ,,Tegenstanders heb ben een idee dat er wat te halen is bij ons omdat we zoveel wedstrij den spelen, maar dat is niet het ge val. Juist in de tweede helft groeien we steeds meer in de wedstrijd en zie ik tegenstanders zwakker wor den." Klaassen: ,,Ik denk dat wij de fitste ploeg hebben en dat laten we elke week zien." Ajax zal zich nog een keer moe ten inspannen om de officieuze titel officieel te maken. ,,De fans hebben recht op een feest", zegt Klaassen. ,,En wij ook." maandag 26 april 2021 GO f V (VtvSv;- 'v' f A iVu/;. r^ï&gSv? -;v-v.W? ■iïtorjGÜlï- -, r- .••- -•• - - - - De uitzinnige Davy Klaassen viert zijn 1-0 tegen AZ. Later zou hij ook de tweede maken. Davy Klaassen maakt een ere- ronde door de Johan Cruyff Arena. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35