II Ook zittend uit je dak bij Blaudzun 4 TESTEVENEMENTEN IN ZEELAND Lucky Fonz III merkt in Goes dat het publiek nog van hem houdt en dat hij nog van optreden geniet. De singer-songwriter is ontroerd. h h eel zachtjes meezin- ^^^Hgen mag, hè", roept Lucky Fonz III de zaal I in, vlak voordat hij het refrein van zijn hit Linde met een E inzet. Dat laten de 66 toe schouwers in een uitverkocht Po dium 't Beest zich geen twee keer zeggen. De zanger geniet zichtbaar van het zachte gezang. ,,Alle ener gie die normaal in het volume gaat, steken we nu in toonhoogte en klanktextuur ofzo!" Net als de rest van de avond heeft ook nu de singer-songwriter de lachers op z'n hand. Tussen de nummers door speelt hij het hele optreden behendig in op de bij zondere omstandigheden. Behalve dat dit weekend in 't Beest getest wordt hoe de podia straks weer open kunnen, grijpt ook Lucky Fonz III de avond om aan om te ex perimenteren. Zo heeft hij allerlei nieuwe instrumenten meegeno men, zoals drumcomputers. Ook introduceert hij een compleet nieuw genre: de drama-mop. ,,Een mop met meer drama en emotie. Ik zie dit als één van mijn grootste ontdekkingen ooit." Nog intiemer dan anders Het testoptreden komt met allerlei beperkingen. Zo zit het publiek op afstand van elkaar aan tafeltjes. Bram Bruijnes en zijn dochter Mirthe (12) vinden het wel wat hebben: de sfeer is nog intiemer Vanavond waren er zelfs mensen uit Zwolle, Amsterdam en Tilburg - Lucky Fonz III dan anders. Ze zijn echte fans van 'Lucky'. ,,Dit is de derde keer, we zijn ook al naar optreden in De Spot en in Nieuw- en Sint Joosland geweest", vertelt Mirthe. Ze vond het vooraf 'best eng' om zich te la ten testen. ,,Maar het viel heel erg mee." Voormalig Beest-vrijwilliger Bram twijfelde geen moment toen de kaartverkoop startte. ,,Fantas- tisch dat het weer kan!" Ook programmeur Marianne Verburg geniet met volle teugen, ook al weet ze dat na vanavond de deuren voorlopig dichtblijven. ,,Het feit dat we weer iets mogen doen, maakt ons al heel blij." Ze koos bewust voor artiesten die zich laten lenen voor een intieme 'clubsetting'. ,,Vrijdag hadden we Roosbeef en donderdag Nancy Kleurenblind De Zingende Roadie." Die laatste formatie is een stuk minder bekend. ,,Daar hebben we bewust voor gekozen. Ook tijdens een testweekend moet een poppodium ruimte ge ven aan talenten." Het went razendsnel ,,Ik weet nu al dat ik lig te duizelen tot vier uur 's nachts", zegt Lucky Fonz III na het optreden. Hij vond het best spannend. Zestien jaar lang greep hij elke kans aan om op te treden, nu zit hij al meer dan een jaar thuis te werken aan een nieuw album. ,,Het was wel beetje spannend, zeker de eerste drie nummers. Ik ben niet meer ge- wend aan mensen om mij heen, maar ik moet zeggen: het went ra zendsnel!" Het optreden ontroert hem. ,,Mensen houden nog van mij en ik hou nog van optreden. Daar kan ik zo weer een paar maanden op verder." De zanger vindt het bijzonder te ervaren hoeveel zijn fans voor een concert over hebben. ,,Je moet je laten testen, dat doe je ook niet voor je lol. Mensen snakken hier naar. Vanavond waren er zelfs mensen uit Zwolle, Amsterdam en Tilburg die hier een hotel of een camping hadden geboekt om erbij te kunnen zijn." Kwart over zes. De eerste fans staan voor een nog gesloten poort. Ze ko men uit Hulst. Het zijn Onno, Leentje en dochter Lotte. Een dag eerder zijn ze 'even' heen en weer gesjeesd naar Bergen op Zoom, voor een verplichtte coronatest. Geers- dijk was te ver weg. ,,En vanuit Hulst maakt Goes of 'Bergen' niet zoveel uit zegt vader Onno. ,,Het is in beide gevallen drie kwartier rij den." En al was het langer. Dat had- den ze zonder meer over voor het concert van Blaudzun. Voor Onno was het wel de eerste keer, zo'n stokje in zijn neus. ,,Viel best mee. Als dat alles is, dan heb ik dat er graag voor over." Anderhalf jaar geleden is het inmiddels, een concert. ,,Dat was Zita Swoon, toe vallig ook hier in De Spot." En dan gaan de poorten open, halen de Zeeuws-Vlamingen hun mobieltje met daarop het negatieve testresul taat uit de zak en kan het feest be ginnen. Vijftig man mag er binnen in de Middelburgse poptempel. Zittend aan tafeltjes, twee aan twee. Op an derhalve meter van je buurman. Helemaal coronaproof. Lineke Broos en Willemien Clement van De Spot kijken vanaf de zijlijn goed keurend toe. ,,Het zijn drie fantasti sche avonden geweest. Perfect ver lopen. Dit smaakt naar meer." Ze werden enkele weken terug bij De Spot enigszins overvallen toen ze de vraag kregen deel te willen ne- men aan de landelijke reeks testeve nementen. Maar lang hebben ze niet getwijfeld. Ze omarmden het zelfs. ,,We doen er alles aan om te la ten zien dat het weer veilig kan'', vertelt Broos. En hoewel de evaluatie nog moet plaatsvinden, weet zij dat het werkt. ,,Een aantal bezoekers werd vooraf positief getest. Dankzij dat testen haal je die eruit. Het voelt goed te weten dat het nu veilig is. En die mensen hebben hun kaarten door verkocht of krijgen van ons hun geld terug." 'Hier ligt mijn hart' Met drie concerten op rij achter de rug - donderdag Danny Vera, vrij dag Spinvis en zaterdag Blaudzun - kijken ze bij De Spot uit naar meer. ,,Hopelijk kunnen we dit snel een vervolg geven. Onze medewerkers en vrijwilligers staan te springen." Onder hen is geluidstechnicus Mar- tijn Everts. Noodgedwongen werkt hij nu bij Bax in Goes, waar hij best op zijn plek zit. Maar zijn hart ligt bij het begeleiden van bands. ,,Weer samenwerken met een team en di verse artiesten, dat is waar ik enorm naar heb uitgekeken." En dan begint het optreden en ziet Zeeland Blaudzun voor het eerst weer in de spotlights staan. ,,Dit is onze eerste avond in ander halfjaar", zegt zanger Johannes Sig- mond. ,,En voor jullie is het vast het eerst avondje uit." De aanwezigen knikken. Anders is het wel, niet schouder aan schouder staan. Geen lange lummels die je zicht beper ken. En ook zittend gaan mensen uit hun dak. Ze knuffelen elkaar weer. Corona, lijkt even heel ver weg. maandag 26 april 2021 'Nog intiemer dan anders' Joeri Wisse Goes Lucky Fonz III geniet met volle teugen van het optreden voor 66 toeschouwers. foto marcelle davidse Het is bijna surrealistisch om weer eens een concert bij te kunnen wonen. In de Middel burgse poptempel De Spot waren er drie op een rij, met eentje van Blaudzun op zater dagavond als laatste. Timo van de Kasteele Middelburg Onno en Leentje zijn vanuit Hulst naar Blaudzun gekomen in Middelburg. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24