JOL Ajax officieus landskampioen Hameeteman mist snelheid Koningsdag opnieuw zonder grote evenementen Walcheren Duizenden fans vieren in en buiten stadion de thuiswinst op AZ: 2-0 Zeiler uit Zierikzee in middenmoot bij 8' -g olympische !l7g kwalificatie Veel kinderen in de katholieke kerken die hun communie wilden doen, zagen dat feest vorig jaar in het water vallen door corona. Maar dit voorjaar gaan de parochies in Zeeland in de herkansing. Mees Wijffels uit IJzendijke is er helemaal klaar voor. Hij heeft zich goed voorbereid en zijn pak hangt al klaar. Maar sommige ouders willen het toch weer uitstellen. Want het traditionele grote feest zit er nog steeds niet in Koningsdag moet dit jaar, vanwege de coronamaatregelen, opnieuw so ber gevierd worden. Massale sa menkomsten in de grote steden zijn niet gewenst. Ook het bezoek van de koninklijke familie aan Eindhoven speelt zich voorname lijk online af. De geplande versoe pelingen van het kabinet, met de middagopenstelling van de terras sen en winkelen zonder afspraak, gaan pas een dag later in. Toch zijn bestuurders en toezichthouders in de grote steden alert: enkele grote steden roepen hun inwoners expli ciet op thuis te blijven of in de eigen buurt. In Eindhoven, de stad waar de koning zijn verjaardag viert, klinkt dezelfde oproep. ,,We verzoeken ie dereen de dag die we voor koning, koningin en prinsessen hebben ge organiseerd, digitaal te volgen.'' Steden als Utrecht, Den Haag en Groningen laten weten geen extra maatregelen te nemen, maar 'de drukte wel goed te monitoren'. In geen van die steden staan (grote) activiteiten gepland. Wat er is geor ganiseerd, is online te volgen. In Rotterdam is al besloten om de we gen naar het Kralingse Bos de hele dag preventief af te sluiten. Er zal worden gehandhaafd op excessen Burgemeester Halsema van Am sterdam, de stad die op een 'nor male' Koningsdag ruim 300.000 bezoekers over de vloer krijgt, stelde al 'dat Koningsdag zo grondig mogelijk is voorbereid'. ,,Er zal wor den gehandhaafd op excessen.'' De NS verwacht niet dat mensen 'en masse' naar Amsterdam reizen. ,,Maar we monitoren de hele dag of het te druk wordt, want het is moeilijk in te schatten." Boetes niet veel zin Ruud Kuin van de Nederlandse BOA-bond verwacht dat de drukte in de steden 'mee zal vallen'. ,,Ik denk wel dat mensen het ingewik- keld vinden dat de versoepelingen pas een dag later ingaan.'' Om er voor te zorgen dat de 1,5-meterregel zo veel mogelijk wordt opgevolgd, zien de boa's vooral nut in het af sluiten van pleinen en parken als het te druk wordt. ,,Willekeurig boetes uitdelen heeft niet veel zin. Meestal is de sfeer op Koningsdag goed, laten we hopen dat het dit jaar ook zo is.'' Ook een woordvoerder van de politie verwacht geen grote proble men. Er is geen sprake van een 'lan delijke opschaling'. ,,Misschien is Amsterdam een trekpleister, maar waarom zou je erheen gaan? Er is niets te doen dit jaar." P3 maandag 26 april 2021 13°C Nieuwsmedia SPORT 1 t/m 3 SPORT 11 ZEELAND 2 Handhavers alert op drukte Er zijn nergens grote evenemen ten of vrijmarkten en de terras sen zijn nog dicht, toch staan gemeenten, boa's en de NS op scherp op Koningsdag. ,,We mo nitoren de drukte gedurende de hele dag.'' Cyril Rosman Rotterdam -Woordvoerder burgemeester Halsema van Amsterdam Vandaag zonnige perioden pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1