in het zonnetje Een tijdschrift is altijd een Leuk cadeau MEDIA CULTUUR 17 ,,Dat is de titel van mijn soloalbum, dat vrijdag uitkomt. Het is mijn derde, van daar die naam. Deze plaat is een blauw druk van wie ik ben, meer dan de vorige twee. Bij de eerste wilde ik vooral alles doen waar ik tijdens Acda en De Munnik nooit aan was toegekomen. Allemaal stij len door elkaar. De tweede was nog te ge jaagd, gemaakt vanuit te veel adrenaline. Bij III heb ik de rust gevonden, de rust om sommige stukken beter op te nemen. Ik vond het altijd een kick om een num mer er in één take goed op te krijgen. Dat is ook leuk, maar dat wil niet zeggen dat het niet beter kan. Deze keer heb ik als zanger meer tijd genomen, niet te snel genoegen genomen met het resultaat. Door het vaker in te zingen, blijkt het soms gewoon beter te worden. Heel netjes zal mijn muziek nooit klin ken, zeker op de piano ben ik altijd wat rommelig, maar in de zangtakes staat geen fout meer, dat durf ik wel te zeggen. Op mijn vorige albums hoor ik ze wel. Als ik nu de eerste platen van Acda en De Munnik terugluister, dan wemelt het van de fouten. Dat is niet per se erg, het komt voort uit adrenaline, maar onze latere al bums waren wel beter.'' Samenwerkende artiesten ,,Het is iets van deze tijd, samenwerken met andere artiesten. Ik heb het in coro- natijd al meermaals gedaan, voor mij per soonlijk heeft het daar ook echt mee te maken. Ik mis de reacties van het publiek, het gesprekje met de theaterdirecteur of de feedback van de technici. Je zit con stant thuis en moet alles uit jezelf halen. Dat is een paar weken best lekker, maar na een paar maanden wordt het lastig. Ik ben collega's gaan opzoeken voor in spiratie, zo ben ik met rapper Engel be gonnen. Eerst online, daarna in levenden lijve. We zijn nu al een flink eind op weg naar een gezamenlijk album. Ik vergelijk de sfeer in de Nederlandse muziekwereld van nu met die in de cabaretwereld toen Thomas Acda en ik begonnen. We ken den elkaar, deden dingen samen, zoals de Heel netjes zal mijn muziek nooit klinken, zeker op de piano ben ik altijd wat rommelig Nacht van het cabaret. Dat zie je ook in de muziekwereld. Artiesten gunnen elkaar veel en worden beter van de combinatie. Als Kraantje Pappie iets met Guus Meeuwis doet, breiden ze hun publiek uit en stimuleren ze hun creativiteit. Waarom dat vroeger minder was? Ik denk dat dat mede komt door Vrienden van Amstel Live, dat er nog niet zo heel lang is. Elk jaar werk je daar samen met collega's, merk je hoe leuk dat is, wat voor energie je ervan krijgt. Dit jaar kon het niet doorgaan, maar de stream die ervoor in de plaats kwam, was waanzinnig. The Streamers, waarmee we morgen op Koningsdag optreden bij Paleis Noord einde, kwamen daar uit voort. Natuurlijk mis je bij zo'n stream een vol Ahoy of Carré, maar de onderlinge lol geeft zoveel adrenaline dat dat heel veel oplost. Het feit dat je überhaupt weer wat mag doen, is voor iedereen bijna emotioneel." Thomas Acda ,,Thomas en ik worden nu weer vaak in één adem genoemd. Vorig jaar bij Vrien den van Amstel Live hebben we voor het eerst in jaren iets gezongen. In 2015 gin gen we uit elkaar, toen riepen we allebei heel hard dat we niets meer met elkaar zouden doen. Logisch, we moesten na zo'n intensieve tijd van elkaar losraken. Nu, vijfjaar verder, zijn we daar losser in. Bij The Streamers ontkom je niet aan je grootste hits. Thomas en ik hebben in de laatste vijfjaar geen grote hit meer gehad. Nou ja, tot nu dus, want Als ik je weer zie is inmiddels al meer dan 14 miljoen keer ge- streamd. Dat maakten we samen met Maan en Typhoon, ik zag hen tijdens het componeren ook kijken als Thomas en ik even zo'n Acda en De Munnik- momentje hadden. Zo van: hier ge beurt iets. Thomas en ik matchen na tuurlijk goed, het is grappig dat we el kaar toch weer nodig hadden voor een radiohit. Toen het nummer af was, hebben we bewust onze volledige na men genoemd als uitvoerenden. In willekeurige volgorde Thomas Acda, Maan, Typhoon en Paul de Munnik. Sommige radiostations houden zich daar keurig aan, anderen hebben het toch snel over Acda en De Munnik. Niet erg, ik word graag in één adem met Thomas genoemd. We zijn goede vrienden, zoeken elkaar altijd op. Of we ooit weer echt een duo vormen? Ik zeg geen nooit, maar er zijn geen plan nen voor.'' Livestream n 111 ui Nu in de winkeL of besteL op magazine.nL/moederdag maandag 26 april 2021 GO Mijn eerste hit na Acda en De Munnik en wie zingt er mee? Acda!' Alexander van Eenennaam 44 —Paul de Munnik Paul de Munnik lanceert vrijdagmid dag zijn album met een exclusieve livestream op de site van deze krant. Tussen 17.00 en 18.00 uur be antwoordt hij lezersvragen en speelt hij liedjes. Heeft u een vraag voor Paul de Munnik, mail deze dan aan pauldemunnik@dpgmedia.nl. Voor de inzenders van de drie leukste en ori gineelste vragen hebben we een ge signeerd album. De stream is vrijdag te volgen op onze site bij /paulde- munnik. Moeders Wonen \f. ten 00 LOU09O1 JJn M uIL) Soncipfi in ae «aa k MET GEMAAKI p! jtp UrQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17