Geld&Geluk 'MIJN TELEFOON GAAT AL 50 JAAR MEE' Jan Willem struint graag rommelmarkten af, op zoek naar oude ansichtkaarten. Hij betaalt niet meer dan 25 euro per stuk. 'ZELFS AL ZOU IK 4000 EURO netto per maand verdienen, dan woonde ik toch op deze plek. Het is een van de weinige authentieke huizen in het dorp. Ik heb een aflossingsvrije hypotheek. Ik betaal 300 euro rente per maand. In 2015 kon ik hem voor twintig jaar verlengen, net toen de rente omlaag ging. 2,2 procent betaal ik nu. Ik heb pas een nieuwe verwarmingsketel gekocht voor 2500 euro. De woonkamer heb ik in 2016 geïsoleerd, samen met een aan nemer, voor 4000 euro, en ik heb het huis laten schilderen voor 3000 euro. Prettig dat ik korting op materialen krijg bij de bouwmarkt waar ik werk. Aan energie betaal ik 130 euro per maand. Voor zo'n groot oud huis is dat toch redelijk? Ik heb alleen lagere school en twee jaar lts-bouwkunde. Jonge mensen van nu hebben zo veel meer kansen. Mijn ouders waren heel sympathiek, maar ze hadden geen interesse en geld om me te laten studeren. Ik verwijt ze niets hoor. Mijn moeder was huisvrouw, mijn vader zat in de centraleverwarmingindustrie. Hij is lang geleden overleden. Met mijn ouders ben ik nooit op vakan tie geweest, daar was geen geld voor. Zelf ben ik Nederland gaan ontdekken. Ik heb geen auto, maar neem mijn fiets voor 7,50 mee met de trein. Ik ga altijd terug, ben nooit in een hotel geweest en heb nooit gekampeerd. Ik weet veel van architectuur en ben een verzamelaar, net als mijn moeder was. Ik struin rommelmarkten af. Ben bijvoorbeeld altijd op zoek naar ansicht kaarten van oude stations. Als ze te veel vragen koop ik hem niet. 25 euro is mijn max. Ik verzamel puur voor mezelf. Om iets omhanden te hebben. Boodschappen doe ik op de fiets bij Albert Heijn voor ongeveer 40 euro per week. Ik kook meestal voor twee dagen. Koop ook wel eens een kant-en-klaarmaaltijd. Ik gebruik nog mijn vaste telefoonlijn, het toestel staat hier al vijftig jaar, dat wil ik niet kwijt. Ik heb wel een smart- phone, daarmee googel ik af en toe een boek in een winkeltje. Sinds het overlijden van ma voel ik me weleens eenzaam. Ik eet altijd alleen. Ook met de feestdagen word ik nooit door iemand uitgenodigd. Maar zo is het. Na mijn pensioen wil ik graag vrijwil ligerswerk bij een museum doen. Ik wil graag bezig blijven.' MEZZA 19 <4> Jan Willem Weiss (61) is verkoopmedewerker bij een bouwmarkt. Hij woont in Westervoort in een boerderijtje uit de jaren 20, dat zijn ouders in 1975 kochten. Beste koop 'Mijn huis. Ik kocht het over van mijn moeder, in 2006, voor 135.000 euro. Het is 175 vierkante meter groot, met 600 vierkante meter tuin. De WOZ is nu 4 ton.' Grootste miskoop 'Paardrijlaarzen die niet lekker zaten. Ze kostten 200 euro. Ik reed vroeger paard, maar al een jaar of zes niet meer. Ik ben te stijf en stram.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99