Als Frans Bauer zijn doorbraak al een paar jaar achter de rug heeft en ook in Duitsland succes heeft, vraagt hij bij de gemeente een vergun ning aan voor een eigen woonwagen. 'Dat leek een formaliteit. We kochten alvast een keuken, een badkamer en tegels, maar op een dag kwam er een brief: geen vergunning. Zat ik wel even in de rats...' Toeval of niet, het is rond die tijd dat Frans op een avond de eigenaar van een huis aan het eind van de straat spreekt. 'Het vrijstaande huis waar ik als kind al verliefd op was. Waar van mijn opa tijdens het grasmaaien zei: kijk er maar goed naar, jongen, je zult er nooit een steen van kunnen betalen. De man vertelde dat hij relatieperikelen had. Dat hij het wilde verkopen. Dus vroeg ik hem wat de prijs was.' Mariska: 'Komt-ie 's avonds thuis, zegt-ie: ik heb dat huis gekocht.' Frans: 'Nee, ook niet met mijn boekhouder trouwens. Maris wist altijd al dat dat mijn droomhuis was.' Mariska: 'Ik wist van niks. Maar we waren er zo vaak voorbijgereden. Dus ik was blij.' Frans: 'Er was nog wel een dinge tje. We moesten de bestelde keuken en badkamer van de woonwagen in het nieuwe huis inpassen. Dat hebben we gedaan. Ervaring met een echt huis hadden we niet. In een caravan zitten laatjes, kastjes, een gasstel, en klap je de tafel neer voor het bed. Nu moesten we alles verbouwen en inrichten.' Op dit moment wordt de villa grondig verbouwd. De vloeren, keuken en badkamer worden ver nieuwd en er komt een aanbouw. Sinds juni verblijft de familie in een huurhuis een paar honderd meter verder. Poes Zinzi, een Britse korthaar, zit er opgesloten op de bovenverdieping ('Anders loopt ze terug naar het andere huis'). De kinderen zijn al lang gewend, net als de vier honden - de drie drukke pomeriaantjes Zoe, Jackie en Pip en labradoodle Lourdes, die deels verlamd is. Frans: 'Ze heeft twee jaar geleden een tia gehad, waardoor haar achterkantje niet meer meewerkt. Bijna had de dierenarts haar laten inslapen, maar we konden nog naar het dierenziekenhuis in Dordrecht. Zo fijn dat ze daar is gered. Voor buiten hebben we een rolstoel voor haar. Dat willen we voor onszelf toch ook als de benen niet meer werken? Dan krijgen we toch ook geen spuitje?' Mariska: 'Ze kan trouwens ook prima zonder. Thuis sleept ze gewoon over de vloer. En dan gaat ze soms nog harder dan de rest.' Alsof het normaal gesproken al niet zo'n gezellige heksenketel was MEZZA 15 Niet vooraf besproken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95