Met osen vol keet Freya me aan Slikken en schorren Eindeloos lopen Grote grazers 'JE MOET BETER OMGAAN Jij, dat was ik. Ze heette Freya, de godin van de wellust en de liefde in de noordse mythologie. Bij onze fietsdate op de Utrechtse Heuvelrug had ik geïnformeerd of ze wist van die godin, nee, wist ze niet. Oninteressant ook, vond ze, 'ik ga voor zaken die ertoe doen.' Toen ze omgaan met de waarheid ter sprake bracht, kenden we elkaar 25 minuten. Het leven van daters is veranderd: je zit niet meer aan weers zijden van een tafelblad, maar loopt of fietst naast elkaar. Freya had ik frontaal nog niet ontmoet, maar ze zat lekker op haar fiets, het zijaanzicht wasprettig. 'Zeg waar het op staat,' vervolgde ze. 'Daar ga ik voor. Maximale transpa rantie. Pijnlijk? Jammer dan.' In de politiek was het altijd gebruikelijk dat 75 procent van elk overleg geheim bleef, nu opeens roepen de Eerdmansen en de Kagen in koor om maximale transparantie. Binnenkort zal het weer anders zijn. In relaties gaat het tussen dezelfde polen heen en weer. Hoe ga je om met waarheid en openheid? De ene keer - om in Freya's ter men te blijven - ging ik voor maximale transparantie. Gooide alles eruit: fouten van vroeger, twijfels, gevoelens voor een derde en typisch manne lijke ego-dingen, want je was een man en je had een ego. Gewoon zeggen, weetjewel. Dan weer ging ik voor tactiek: waarom alles maar zeggen? Som mige dingen blijven beter toegedekt. Omgaan met de waarheid is een worsteling. Bij aanpak 1 bleek dat beiden toch dingen achterhielden, de openheid was schijn. Pijnlijk. Bij 2 kwamen bij tijd en wijle onverhoopt 'zaken' aan het licht die verborgen waren gehouden. Pijnlijk. Freya had al na 24 minuten gevraagd of ik haar leuk vond. Ik: 'Van opzij wel.' Dat vond ze ontwijkend. 'Je moet beter omgaan met de waarheid, jij.' Nu heb ik het niet zo op vrouwen - noch mannen - die mij lesjes willen leren; zal het ego wel zijn. En ach, waarom midden in de rimboe bij Doorn geen experimentje? 'Van opzij vind ik je een geil wijf.' Met ogen vol gif en woede keek Freya me aan. Frontaal was ze ook best oké. Sorry, godin, pijnlijk? Jammer dan. DE HORT OP MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, ex-leraar, ex-minnaar, date-expert en vader. In de Duinen van Goeree vind je ook slik ken, kreken en schorren. Aanrader is route De Koploper van 20 kilometer. Bij eb is de kans op zeehonden op de zandplaten groot. Natuurmonumenten.nl De mooiste duinwandelingen Tussen Hoek van Holland en Noordwijk ligt Hollands Duin. In het 43 kilometer lange, prachtige gebied kom je zowel bossen als uitgestrekt duingebied tegen en kun je reeën, vossen en talloze vogels spotten. Staatsbosbeheer.nl Het Noordhollands Duinreservaat, tussen Wijk aan Zee en de Schoorlse Duinen, biedt 20 kilometer aan duin- en bosgebied, met grote grazers als Schotse hooglanders en konikpaarden. Een duinkaart is verplicht, 2 per dag (of 13,50 per jaar). pwn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91