OOK LEUKE VROUWEN houden van vogelen, wil Miranda Zutt (51) uit Broek op Langedijk - Intratuin- medewerker, getrouwd met een boswachter - ons laten zien. VOGELS KIJKEN IS meer dan een hobby, je kunt het gerust een eerste levensbehoefte noemen. Al van kinds af aan. Alle facetten ervan vindt ze leuk. Normaal gesproken gaat Miranda elk voorjaar een paar keer naar Texel, om te helpen bij het meeuwen- onderzoek, maar door corona gaat dat nu niet. In de herfst is de vogel trek naar het zuiden, dan kunnen overal bijzondere soorten opduiken. In maart houdt ze alle weekends vrij voor de kraanvogels die vanuit Frankrijk en Zuid-Spanje - als de wind gunstig is - net over Limburg naar hun broedgebieden in Scandi navië en Duitsland vliegen. Dit jaar zagen Miranda en haar man het vlakbij Gulpen gebeuren. Je hóórt ze al voordat je ze ziet: een mooi melancholiek geluid. En dan komen ze, duizenden van die grote vogels. Dat schouwspel, die sensatie, geeft telkens weer een geluksgevoel. Ze doet ook aan 'twitchen': als ergens een bijzonder exemplaar wordt gesignaleerd laat je - hup! - alles uit je handen vallen en gaat erheen. Twee jaar geleden wandelde ze met een vriendin op Texel toen er op Vlieland een zeldzame lijster werd gezien. Een paar fanatieke vogelaars hadden een boot gere geld, dat kostte best veel, maar ze wist een dealtje te maken. Een uur later zijn ze op Vlieland met een noodgang richting vogel gefietst, hebben hem gezien en moesten ver volgens voor het donker weer terug naar Texel. Op zo'n moment maakt niet dat beestje het uniek, maar is de beleving onvergetelijk. Óf je hebt heel veel moeite gedaan en je ziet hem nog vijf minuten, óf je arriveert en is hij net weg. Gemiste kans of euforie, dat maakt het zo spannend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 85