Zelfonderzoek Isabel Allende MINDER PUNTEN OP DE I Of het niet een tandje minder kan, vraagt een vriendin me strand- wandelend. Minder punten op de i. Ik vrees dat ik aan een coming-out moet geloven Deathmetal als uitlaatklep Meer ontspannen. Het p-woord valt. Ik heb meteen weerwoord: 'Mijn vroegere uitgever zei ooit: gelukkig ben je niet perfectionistisch.' Dit komt mij nog steeds goed uit als iemand mij ervan beticht altijd alles op alles te zetten. Munitie genoeg. Mijn boekenkast staat niet op alfabetische volgorde - waardoor ik steeds dingen vind die ik niet zoek, ook wat waard. Als vrien den komen eten, krijgen ze al jaren mijn klassieke pasta-met-zalm in plaats van iets uit mijn onvind bare kookboeken. En mijn huis is niet vtwonen- proof, maar wel gezellig. Dat ik intussen art director Henk met droge ogen vraag of een bovenkop twee millimeter naar links kan, verzwijg ik dan maar even. Of dat ik middernachtelijk chocola mét handgeschreven kaartjes inpak voor juffen en meesters. Ooit las ik dat Oscar Hammerstein nog liever het vliegtuig mist, dan dat hij zijn bed niet opdekt voor vertrek. Het kan altijd nog erger. Nou lees ik op pagina 20 het verhaal van Chantal van der Leest, zij deed een zelfonderzoek naar perfectionisme. En met dat stuk is mijn perfectionistische dekmantel stukgeschoten. Ze beschrijft de vele verschijningsvormen, zoals de rommelige perfectionist. Ik vrees dat ik aan een coming-out moet geloven. Dus daar denk ik maar eens over na terwijl ik dit weekend mijn balkon stofzuig. Perfectionisme kan leiden tot een potpourri aan klachten Een leven lang strijdbaar, en verliefd op haar 78ste MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 4 Mijn Weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 EgbertJan 12 Interview Frans Mariska Bauer 19 Geld Geluk 28 Rutger Bregman over Arnold Douwes 32 Daniëlle werkt weer 38 Nu lezen 39 Mijn boek Maartje Wortel 40 BV De Liefde 41 Puzzels 45 Joost mag 't weten 46 Hemd van het lijf Paul Blokhuis COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Coby Joustra (frl), Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83