OZCAN AKYOL Liever zekerheid: vaker aanvullende zorgpolis afgesloten SPECIAAL VOOR JOU De Hotelweken £3 t? Bestel nu op pzc.nl/hotelweken VAN DE PZC 6 Column Het spannende jongensboek van Mark Rutte krijgt een nieuw hoofdstuk, dat gis termiddag door hemzelf werd aan gekondigd met een mysterieuze glimlach en iets te veel aplomb. Na het weekend, ergens op de maan dag, zullen de notulen van de mi nisterraad over het toeslagenschan daal openbaar worden gemaakt, een democratisch middel dat ei genlijk niet bestaat omdat die bij eenkomsten strikt geheim zijn. Ik dacht meteen: deze man heeft niets te vrezen. Daarom doet hij het. Aan de andere kant moeten we niet vergeten dat onze demissi onaire premier zonder veel gedoe eveneens toestemming gaf om de gespreksverslagen met de eerste verkenners van de formatie te openbaren. Die nieuwe transpa rantie kwam als een boemerang terug in zijn gezicht en praktisch de hele Tweede Kamer beloonde hem met een motie van afkeuring. En nu is er dus de suggestie dat alle ministers meewerkten aan het beperkt vrijgeven van een 'feiten relaas', zodat volksvertegenwoordi gers niet hun werk konden doen. En Wopke Hoekstra (CDA) zou hebben gezegd dat hij zijn collega Pieter Omtzigt probeerde te 'sen sibiliseren', want laatstgenoemde deed wel heel erg zijn best om het kabinet te controleren. Dat was niet de bedoeling. Het moet wel gezellig blijven in dit land. Afijn, waar we naar kijken, is een premier die enerzijds zijn handen in onschuld wil wassen en tegelijkertijd de suggestie wekt dat hij voor verandering kan zorgen: er komt een nieuwe bestuurscul tuur en de tijd van achterkamer tjespolitiek is voorbij. Of zoiets. Hij kan zich deze hou ding veroorloven om dat de mensen die in een beoogd nieuw ka binet zitting met hem kunnen nemen, bijvoorbeeld van CDA en D66, op dit mo- ment in de SsSSS beeldvor ming geen haar beter zijn dan de minister president. Ze werkten immers destijds mee aan boosaardig lei derschap. Het woord 'balanceeract' viel deze week in een andere context, namelijk toen het ging over de versoepelingen van de corona maatregelen - hoever we konden gaan, met verantwoord risico - maar de echte evenwichtskunst vindt nu elders plaats. Rutte weet dat hij handlangers heeft die evengoed afgerekend zullen worden op wanstaltig be stuur. Blijven ze hem rugdekking geven? of gaan ze, ten koste van zichzelf, toch voor die radicale transparantie? Het worden inte ressante dagen voor de politiek. Er zou een grote democratische schoonmaak kunnen plaatsvin den. Het interessante is dat Rutte niet meer de volledige regie in handen heeft. Wie een held wil zijn, kan nu opstaan. Interessant is dat Rutte niet meer de volledige regie heeft De trend blijkt uit cijfers van zorgdatagigant Vektis, die alle cij fers van zorgverzekeraars heeft geanalyseerd. Dit jaar namen zo'n 400.000 mensen meer een aan vullende verzekering. ,,We denken dat mensen veili ger willen zitten door zich goed te verzekeren'', aldus Petra van Holst, algemeen directeur van Zorgverzekeraars Nederland. ,,Normaal verwachten mensen misschien eerder dat ze geen zorg nodig hebben, maar door corona zien ze dat ze erg ziek kunnen worden.'' Eigen risico Uit de cijfers blijkt ook dat meer verzekerden voorzichtig zijn met het eigen risico. Alle Nederlan ders vanaf 18 jaar betalen een ei gen risico van 385 euro, maar mensen kunnen er ook voor kie- zen om dat bedrag op te hogen. Daardoor gaat de maandelijkse premie omlaag. Het aantal verze kerden met een vrijwillig hoger eigen risico daalde dit jaar van 13,3 naar 13,1 procent, ofwel met onge veer zevenduizend. Bovendien kozen zo'n 12.000 mensen minder voor het maxi male vrijwillig eigen risico. Van Holst: ,,Al jaren neemt het aantal i Animo voor hoger eigen risico neemt voor het eerst af verzekerden met een hoger eigen risico juist toe. Het is misschien geen enorme afname, maar het is zeker een opvallende, kleine trendbreuk.'' Mondzorg Ook de verzekeringen voor mondzorg werden vaker afgeslo ten. Terwijl in 2020 nog 22 pro cent van de verzekerden een dek king voor tandartskosten afsloot, is dat dit jaar 32 procent. Zorgver zekeraars Nederland denkt dat de stijging ook te verklaren is door dat mensen in deze onzekere tijd meer financiële zekerheid zoe ken. In onze webwinkel vind je unieke hoteldeals! Tijdens de Hotelweken lichten wij wekelijks de mooiste hotels uit, mét hoge kortingen. tïit Fletcher hotelovernachting incl. ontbijt WestCord ApartHotel Boschrijck WestCord Hotel Noordsee Bastion Hotels Dagje uit Weekend weg Avond uit Thuis Cursussen zaterdag 24 april 2021 PC $0 @OzcanAkyol Balanceerac Is? Meer mensen hebben voor dit jaar een aanvullende zorg verzekering afgesloten. Ook kozen ze minder vaak voor een vrijwillig eigen risico. „Verzekerden kiezen in deze tijd voor meer zekerheid.'' Ellen van Gaalen Zeist Geniet van een overnachting inclusief uitgebreid ontbijt in één van de 100 Fletcher Hotels in NederLand. Inclusief ontbijt Aankomsten alle dagen van de week Te verzilveren t/m 31 augustus 2021. Dit hoteL is rustig geLegen in de bossen, vlakbij het dorp West Terschelling. Ga voor het gemak van een hotel met de vrijheid van een appartement. Inclusief ontbijt, koffie gebak bij aankomst Inclusief 2 dagen fietshuur *Te verzilveren t/m 30 juni 2021. Dit is de perfecte plek voor een vakantie op Ameland. Maak fiets en wandeltochten en ontdek het gezellige dorpje Nes. Inclusief ontbijt Inclusief 1 dag fietshuur Te verzilveren t/m 30 juni 2021. Plof na een onvergetelijke dag in de stad of natuur heerlijk op bed in één van de 34 Bastion Hotels in Nederland. Inclusief ontbijt Aankomsten alle dagen van de week Te verzilveren t/m 31 december 2021. *ALLe prijzen zijn excLusief verzend- en eventuele (verplichte) kosten. Vanwege de geldende coronamaatregelen worden ontbijt, Lunch en diner op de kamer geserveerd en zijn niet alle faciliteiten in het hotel geopend. Kijk voor de actuele informatie op de pagina van het desbetreffende hotel. Wil je nog meer topdeals? Bekijk het complete aanbod in onze webwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6