Toscane in huis Nu het warme weer lonkt, kunnen de sandalen weer aan. Medisch pedicure Rian Schiphorst- Bronzewijker (46) vertelt hoe je zorgt voor mooie, gezonde voeten. 21 Voor maar 1 euro! WEES LIEF EERSTE HULP BIJ ALLEDAAGSE KWESTIES Die geïllustreerde jungle op de muur kennen we nu wel, we willen een Toscaans landschap. Drie ontwerpers over trends in het interieur. c pagina 22 Op Koningsdag een kleedje op de stoep leggen mag helaas niet. Gelukkig zijn er genoeg andere manieren om die spullen op zolder kwijt te raken. c pagina 27 TIPS VAN DE EXPERT VOORJE VOETEN c Was je sokken heet c 's Middags shoppen c Weg met zeepresten c Bobbels in nagel ronder maken door te vijlen. Gebruik een voedende olie, zoals Dadi' Oil, om de nagelriemen zacht te houden. Hiermee voorkom je dat je aan velle tjes gaat plukken, waardoor er wond jes ontstaan en schimmel naar bin nen kan komen. Schimmel help je ook te voorko men door slippers te dragen in het zwembad en de sportschool. Ook hiervoor geldt: droog je voeten goed af. Schimmel in de nagel is lastig weg te krijgen. Een schimmel maakt de nagel vaak dikker. Je kunt de pedi cure de nagel dunner laten maken met een freesje, zodat antischimmel middel beter tot de kern van de nagel kan komen.'' kende stand van de voet. Een beetje eelt is goed, dat vormt een beschermlaagje. Heb je zo veel dat het gevoelig is of krijg je kloven, schaaf dan het bovenste laagje weg met een puimsteen of voetvijl tot de huid rozig is. Doe dat niet in één keer, dan is het verwijde ren te gevoelig. Bouw het rustig op en doe bijvoorbeeld elke week een beetje. Een dikke eeltlaag kun je laten weghalen door de pedicure.'' ,,Knip ze recht af in plaats van in een boogje, omdat je anders ingroei kunt krijgen. Je kunt de hoekjes wel iets ,,Dat kun je doen. Breng wel eerst een basislak of blanke lak aan en daarna pas de kleur. Vooral rood heeft veel pigment. Als je daar de hele zomer mee loopt, heb je in de herfst, als je de lak verwijdert, een verkleurde nagelplaat omdat de pigmenten erin zijn getrokken. Ga je lakken, gebruik dan even geen nagelolie. Door het vet krijg je de lak er niet mooi op. Nagellak zet wel de nagel dicht, dus gebruik het niet het hele jaar door. Lak in de lente en zomer en laat je voeten in de herfst en winter even bijkomen.'' ,,Jazeker. De doorbloeding verbetert als je met je voetzool en tenen over een zacht balletje met spikes rolt ter wijl je zit. Een andere goede oefening is met je tenen een potloodje van de grond rapen. Je hoeft de oefeningen niet elke dag te doen, maar wel regel matig. Geefje voeten de aandacht die ze verdienen. Ze zijn het fundament van ons lichaam.'' 'Geef je voeten aandacht. Ze zijn het fundament van ons lichaam' ,,Een basisregel is: droog je voeten goed afna het douchen ofzwemmen. Ze ker tussen je tenen, wat vaak wordt vergeten. Vochtige huid is gevoelig voor voetschimmel, grijs-witte huidschilfers en kloven tussen de tenen, voetrand of voetzool. Dat ziet er lelijk uit en het ruikt soms onaangenaam. Neem voor fitte voeten ook niet te vaak voetenbaden. De pH-waarde van de huid is ongeveer 5,5, die van water ongeveer 8. Als je voeten een poos in het water zitten, stijgt de pH- waarde van de huid en beschadigt de huidbarrière, waardoor je gevoeliger bent voor voetschimmel en bacte riën. Verder is het goed om je voeten dagelijks in te smeren met een vocht inbrengende crème. Bijvoorbeeld met ureum, een stof die van nature in de huid voorkomt. Is je huid erg droog? Smeer vaker.'' ,,Eelt is verhoorning van de huid door wrijving. Vaak ontstaat het door te krappe schoenen. Let er bijvoor beeld op dat ze bij de tenen niet te laag zijn, hiervan kun je eelt boven op je teengewrichten krijgen. Eelt kan ook ontstaan door een afwij- GO ZATERDAG 24 APRIL 2021 Wil je een trekkerstent? Outdoorexpert Gijs Loning heeft elf tips voor je. Zo legt hij het verschil uit tussen een lengte- en een dwarsslaper en vertelt hij hoe handig luifels zijn. c pagina 24 'Frisse voeten? Doe ze niet te vaak in het water' Trek elke dag schone sokken aan en was ze bij voorkeur op 60 graden. Schimmel sporen blijven lang in leven. Koop je schoenen aan het einde van de middag of 's avonds. In de loop van de dag worden je voeten dikker, waardoor er zo'n 5 procent volume bij komt. Spoel je voeten, vooral tussen je tenen, na het douchen altijd goed af met de douchekop. Resten zeep en shampoo tasten de pH-waarde van de huid aan. Let erop dat je tenen niet tegen de voorkant van je schoenen komen. Dan stoten ze continu, waardoor je lelijke bobbel tjes in je nagel kunt krijgen. CARIN RÖST Hoe houd je nagels mooi en gezond? Is je schimmel nagel camoufle ren met nagellak een goed idee? Helpen voetoefeningen om je voeten mooi te houden? - RIAN SCHIPHORST Hoe houd je je voeten mooi en gezond? Hoe voorkom je eelt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 69