m m 5 In de Cederhof zelf mogen de meeste medewerkers al gevacci neerd zijn, de wijkverpleegkundi gen zijn nog niet zover. Door het stoppen met vaccineren met AstraZeneca onder 60-minners wachten zij nog op een prik. ,,En dat zijn wel onze mensen die bij cliënten thuis komen in een om geving die veel minder gecontro leerd is dan hier." De vaccinaties zijn een keerpunt geweest, zegt de directeur Inge. ,,Je kunt de drukte hier niet vergelij ken met de hectiek in de zieken huizen. Maar ook hier hebben we al een jaar geen rust gehad. Je stond altijd 'aan'. En dat is eigen- lijk nog steeds wel zo. Je moet alert blijven. Maar deze crisis heeft ons team hechter gemaakt. We hebben deze moeilijke periode samen doorstaan." De zitdansclub heeft zijn be staan ook een beetje aan de coro- nacrisis te danken. ,,Marije stuurde ons eind vorig jaar een open sollicitatiebrief. Ze is op geleid als docent lichamelijke opvoeding, maar vertelde me dat ze graag met ouderen werkt. Ze danst met de mensen, maar ze geeft ook boksles en yoga. Juist nu is het belangrijk om nieuwe mensen binnen de ou derenzorg te halen. Wij zijn ook nooit gestopt met stages. Met al leen achter een beeldschermpje zitten win je jonge mensen nooit voor de zorg." Terwijl de directeur dit ver telt, klinkt vanuit de grote bin nenruimte het laatste lied. Na het zingen en meebewegen met Jan Klaassen ('was trompetter in het leger van de prins!') is het tijd voor het middagmaal. Conny Schouwenaar schuift in het restaurant aan bij drie me debewoonsters aan. Want er wordt ook weer samen gegeten. ,,Wat zal het zijn? Kibbeling of een slavink? Met frietjes, rijst of aardappels." Bewoonster Addie raadt iedereen aan om hier een hapje te komen eten. ,,De keu ken is geweldig." GO ZATERDAG 24 APRIL 2021 - #ssBïï2 Cederhof-mede werkster Annema- rie van Dijke en bewoner Dies Kosten, vroeger postbode in Ka- pelle, begroeten elkaar hartelijk. De Cederhof zag de bewoners ach teruitgaan in de tijd dat bezoek verboden was en de activiteiten stil lagen en ziet ze nu ook weer op bloeien. Rechts medewerkster He- leen de Schipper. FOTO'S JOHAN VAN DER HEU- Directeur-bestuurder van de Cederhof, Inge van den Boomen (r) Cederhof-bewoonster Addie Nieuwenhuize (l) in gesprek met acti- praat met bewoonster Conny Schouwenaar. ,,Ik hoop dat Den Haag viteitenbegeleidster Marije Kisjes. Elkaar even vastpakken kan van deze crisis leert om meer aan de zorg over te laten.'' weer. overleden bij Cederhof. Besmet tingen onder de bewoners zijn er niet geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53