In de Cederhof in Kapelle pakt men elkaar weer even vast 3 Nu bijna alle verpleeghuisbewoners en een groot deel van de medewerkers gevaccineerd zijn, keert het gewone leven terug in de Zeeuwse verpleeghuizen. In de Cederhof (62 bewoners) in Kapelle wordt weer gedanst en gezongen. Met de vaccinatie brak de lente door in het verpleeghuis. THEO GIELE f ^^rijk eens in de pop- M petjes van mijn ogen. Kijk eens naar het kuiltje in mijn kin.' De acti viteit van de ochtend in de Ceder hof is vandaag zitdansen. In een wijde kring volgt een dansclubje van tien bewoners de bewegingen van activiteitenbegeleidster Ma- rije Kisjes. De armen gaan van links naar rechts. De vingers wij zen naar de ogen en de kin. De tekst van de Hollandse gouwe ouwe van Annie de Reuver ken nen ze uit hun hoofd. ,,Ja zie je wel, zo gaat het al wat beter, kom slik je boze bui nu even in", zin gen ze mee. Sinds er gevaccineerd is kunnen de bewoners in de poppetjes van steeds meer ogen kijken. ,,Mijn vriendinnen kunnen weer samen langskomen", zegt Addie Verlare- Nieuwenhuize. Ze straalt als ze het vertelt. ,,Om het te vieren hadden ze ballonnen meegeno men. Die heb ik nog op mijn ka mer." Hoe anders was dat een jaar ge leden. Van de een op de andere dag verbood het kabinet bezoek in verpleeghuizen. Addies man, die zelfstandig woont buiten het ver pleeghuis, mocht niet meer ko men. Het waren taaie maanden. Ze konden elkaar alleen op een af standje zien. Als ze aan die tijd te rugdenkt moet ze haar best doen om de tranen in bedwang te hou den. Addie schrijft elke week een gedicht. ,,Dat ben ik blijven doen, ook toen er bijna niets meer kon. Ik vond het fijn om zo mijn ge dachten op papier te zetten." Contact met vriendinnen ging via Skype. ,,Skiepen, zeiden wij dan. Maar ik ben zo blij dat ze weer ge woon op bezoek mogen komen." Voor de mensen van de Cederhof heeft ze enkel lof. ,,Petje af, ze hebben zich rot gewerkt. Ik geef ze een 10." Ook na het eindigen van het ab solute bezoekverbod, bleef op vi site gaan in een verpleeghuis aan beperkingen onderhevig. Maxi maal één bezoeker per persoon per dag, mondkapjes op. De vacci naties werkten bevrijdend, al houdt men zich in het verpleegte huis ook aan de landelijke maatre gelen. Twee bezoekers mogen nu GO ZATERDAG 24 APRIL 2021 Addie Nieuwenhuize en haar medebewoners kunnen eindelijk weer gezamenlijk deelnemen aan het zitdansen. foto johan van der heijden Gewone leven voelt na taaie tijd ongewoon fijn LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51