heeft grootse plannen bij Oostburg Voorzitters stoppen ermee BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 wil hij goed afsluiten. Daarna gaat het vizier op Bruse Boys. ,,Ze moe ten bij 'Bru' gaan beseffen dat een goede lichting spelers zoals die er is geweest, met een Mats Willemse en Johan Vroegindeweij, geen ge woonte is. Dat moet je erkennen. Aan mij de taak om met jonge spe lers in die tweede klasse te blijven, maar dat is geen vanzelfsprekend heid.'' Met hem hopen ze, als jongen van de club, een nieuwe weg in te slaan. „Hopelijk kunnen we dan weer bouwen aan een mooie toe komst en komt dat gevoel van Bruse Boys weer terug. Die ontwik keling moeten we gaan maken, ook ik als trainer, daar heb ik heel veel zin in.'' Kloetinge blijft door de keuze van Maaskant met lege handen ach ter. Voorzitter Jan-Kees de Bruine zag het ooit wel gebeuren, maar nu eigenlijk nog niet. ,,Voor ons kwam het op een onverwacht moment. Daar werden we best wel door ver rast. Natuurlijk was het duidelijk dat Michel ooit hoofdtrainer zou worden bij Bruse Boys, maar niet nu al.'' De Bevelandse club vindt het jammer, maar gunt het zijn oud speler van harte. ,,We hebben een goede band opgebouwd en voor hem is dit een mooie kans. Die wil len we niet in de weg zitten.'' De Bruine loopt inmiddels een aantal jaren mee in de voetballerij, hij weet hoe het werkt. ,,Dit zal altijd blijven gebeuren. Het zorgt bij ons voor een 'probleempje', de zoek tocht naar een vervanger is dan ook meteen gestart.'' De situatie omtrent het tweede elftal en de onder 23, krijgt voor vol gend seizoen een iets andere invul ling, vertelt hij. ,,Er blijft een tweede, maar er komt een meer prestatieve focus te liggen op de on der 23. Dit seizoen waren ze bijna een soort concurrenten van elkaar, CRISIS ,,Dit kan gewoon niet. De voorzitter weet ook honderd procent van niks, ook niet dat René ineens aan de kant moest worden gezet.'' Dat bleek dus toch het geval. „Toen ik die bericht jes kreeg, dacht ik: Wat is hier aan de terwijl het juist moet zorgen voor een betere doorstroom naar het eerste elftal.'' Het was een hectische week voor Bruse Boys, maar de club laat in een statement weten de toekomst vol vertrouwen tegemoet te zien. ,,Ge- zien de verdiensten van Michel voor de club tot nu toe, hebben wij alle vertrouwen in een succesvolle samenwerking. We betreuren de gang van zaken, maar respecteren en accepteren het besluit van René Scholts om te stoppen als hoofd trainer. We willen wel benadruk ken dat de spelersgroep bij de ont wikkelingen van de afgelopen we ken geen enkele rol heeft gespeeld.'' Column Dagenlang ging het bijna nergens anders over dan over de Super League. Van het nieuws over de nieuw te vormen competitie voor de happy few, via de felle protesten van met name veront waardigde fans, naar het terug trekken van de ene na de andere verafschuwde club. Eén van de belangrijkste conclusies: voetbal draait om de fans. 'En ik heb niet één fan gezien die blij is met de Super League', zei bijvoorbeeld Leeds-spits Patrick Bamford. De commotie rond die nieuw te introduceren competitie maakte (opnieuw) duidelijk hoe belangrijk de rol van de suppor ters is in de mondiale voetbalwe reld. Dat leken een paar heren op het pluche niet meer te weten. Door corona hebben ze de fans van hun club al een tijdje niet in het stadion gezien, dus dan kun je ze zomaar vergeten We hebben het dan natuurlijk wel over fans die de onvoor waardelijke liefde voor hun club aan gezond verstand koppelen. Dus niet, zoals afgelopen zondag, bij de Ikea in Delft achter een groep supporters van de grote ri vaal aan gaan rennen omdat je wat klappen uit wilt delen. Al kan het altijd nog een paar graad jes erger. Heeft u gelezen hoe het er deze week in Gelsenkirchen aan toeging, na de officiële de gradatie van Schalke 04? Het liep bij Schalke snel uit de hand de grond lag. Dimitrios Gram- mozis - de vijfde trainer dit seizoen - en clubicoon en assis tent Mike Büskens (die in 1997 de Uefa Cup won met Schalke) kre gen klappen. Ook Klaas Jan Hun- telaar zou geschopt en geslagen zijn. De auto van spits Mark Uth werd gesloopt, Suat Serdar werd tot aan zijn huis achtervolgd. Op filmpjes zie je sommige spelers rennen voor hun leven, met een groep 'supporters' in hun kiel zog. Mooie club hoor, Schalke 04, maar zulke 'fans' wens je toch rustig een paar seizoenen in de Tweede Bundesliga toe? Wie overigens denkt dat een grote club als Schalke in één keer te rugkeert op het hoogste niveau heeft het mis. Kijk maar naar HSV, ook zo'n grote club met een rijk verle den. Voor het derde jaar op rij is een terugkeer naar de Bundesliga verre van zeker. Hamburg hoort een club op het hoogste niveau te hebben. Qua stadion, ambiance en historie hoort HSV daar thuis. Alleen moet je het wel zelf af dwingen. Tot op heden gebeurt dat niet, hoe vervelend dat ook is. En dan vooral voor de grote groep échte fans. mee kan worden'', legt hij uit. ,,Ik stuur graag jonge mensen aan, maar blijf niet tot mijn zeventigste trainer. Ik zou graag op termijn een belangrijke functie binnen het be- Als je zelf niet de prestatie brengt die ze van je gewend waren, krijg je kritiek stuur hebben. Vanuit Knokke is het maar achttien kilometer. Ik sta nooit meer in de file en ben al elke zondag naar de training wezen kij ken. De koffie staat klaar, de gasten krijgen een koek, een broodje of een hotdog. Dat heb ik graag.'' Het wordt voor de 62-jarige Geer- aerts zijn eerste buitenlands avon- tuur, nadat hij een aantal clubs in West-Vlaanderen en Zeeuws- Vlaanderen had aangeschreven. ,,Damme zat op alle vlakken in een neerwaartse spiraal'', vertelt hij midden in zijn relaas. ,,De sponsor viel weg, de resultaten waren niet goed en ik had met een paar spelers een conflict. Op een gegeven mo ment vroegen spelers of ik met de voorzitter wilde praten, omdat ze al maanden niet betaald waren.'' Nadat hij zelf de handdoek in de ring had gegooid, overwoog hij het hoofdstuk voetbal af te sluiten. ,,Ik heb het een periode moeilijk gehad, omdat ik van spelers verlang dat ze hun best doen. De vier die op de bank zitten, zijn eigenlijk nog be langrijker dan de elf die op het veld staan. Die vier bepalen namelijk de sfeer. Maar voetbal is voor mij een passie en een uitlaatklep. Ik babbel graag, ben altijd een leidersfiguur geweest en was op jonge leeftijd aanvoerder van de beloften van Berchem.'' De in Biervliet geboren Ad Ver- sluijs speelde bij de Antwerpse ploeg in de punt van de aanval. ,,Rik Coppens was trainer en haalde mij op 19-jarige leeftijd bij het eerste elftal. We hadden een heel degelijk team. Ik was fysiek niet sterk, maar links- en rechtsbenig, kon het spel verdelen op het hoogste niveau en werd geselecteerd voor het Belgisch beloftenelftal.'' Topploeg Zijn prestaties wekten de interesse van KV Mechelen, dat met onder anderen Erwin Koeman, Wim Hof- kens, Graeme Rutjes en Piet den Boer een topploeg had. ,,Maar de transfer ging niet door, omdat Ber- chem niet akkoord ging. Ik was mentaal geknakt'', haalt hij een keerpunt in zijn loopbaan op. ,,Ik ben open en direct, heb een idee en kan luisteren, maar ik kreeg geen luisterend oor van de hoofdcoach en kwam met een kritisch verhaal op de radio. Als je dan zelf niet de sportieve prestatie brengt die ze van je gewend waren, krijg je na tuurlijk kritiek.'' Hij vertrok bij Berchem en ver kaste op eigen initiatief naar het vier klassen lager spelende Wes- terlo. ,,We werden met twee vin gers in de neus kampioen. Ik voet balde onder mijn niveau en wilde graag terug naar het hoogste ni veau, maar dat is niet meer gelukt.'' Onder LSszló Fazekas klopte hij la ter met Eendracht Aalst nog wel aan de poort van de eerste klasse, maar tot promotie kwam het net niet. Geeraerts eindigde zijn actieve loopbaan met Merchtem, waar hij als speler/trainer Gilles de Bilde liet debuteren. Zijn voetbalvisie is verre van in gewikkeld. ,,Looplijnen? Ik houd het graag simpel, voetbal moet spontaan zijn. ik heb onder Fazekas in de eerste divisie een heel seizoen lang niet één tactische training ge had. Toch werden we bijna kampi- Ik heb toestemming gekregen om sponsoring binnen te brengen oen. Digitale trainers, ik heb er mijn bedenkingen bij, ze praten voor zichzelf. Onze studenten kunnen doordat ze een auto van de hoofd sponsor mogen gebruiken op woensdag komen trainen. Ik train liever met twintig man, in plaats van met twaalf. Dan kun je aan je ploeg werken. Dat is groeimarge.'' zaterdag 24 april 2021 PM een droom uit Na het per directe vertrek van René Scholts en de aan stelling van Michel Maaskant (foto) als nieuwe trainer, heb ben nu bestuursle den Willem van Koo- ten en Dick van Wol- feren hun functie bij Bruse Boys neerge legd. ,,Wij wisten van niks, dit is een on houdbare situatie geworden'', reageert Van Wolferen. Als voorzitter van de technische commis sie was hij de afge lopen maanden vooral druk bezig met het samenwer kingsplan tussen de club uit Bruinisse en Duiveland, tot hij af gelopen woensdag in deze krant las over het vertrek van Scholts. ,,Er zijn bui ten ons medeweten om, beslissingen ge nomen. Ik wist dat er gezocht werd naar een assistent, want René had met ons een overeenkomst voor volgend sei zoen. Ik ben zelf bij dat gesprek ge weest toen die af spraken werden ge maakt. Hij zou ge woon weer voor de groep staan." De mede deling kwam dan ook als don derslag bij hel dere hemel voor Van Wolfe- ren, die ook namens voorzitter Van Koo- ten, zijn verhaal doet. 'j hand? Donderdag middag zei ik tegen Willem, we gaan ermee stoppen. Hebben we onze functie neergelegd, dit is gewoon klaar.'' Hij spreekt van een zwarte dag voor Bru'. „We hebben r -1 ji* r zo'n mooie vereni ging en dan zet ten som migen de boel volledig op stelten. Hoe zijn we straks nog te vertrouwen? Het kwaad is al ge schied. Dit doet pijn in mijn paarse hart.'' Hij maakt het traject omtrent de jeugdsa- menwerking nog af, maar dan zit het hoofdstuk Bruse Boys er echt op. „Hopelijk is dat voor het nieuwe seizoen afgerond, maar dat is een stuk lastiger geworden." Statement @Barryvdh9 Échte fans De selectie werd na de ne derlaag bij Arminia Bielefeld opgewacht door zo'n 500 fans, van wie het merendeel witheet was. Het liep al snel uit de hand, waarbij een medewerker van de club werd geschopt terwijl hij op Het is te hopen dat ze de da ders pakken en zwaar straffen. -Glenn Geeraerts -Glenn Geeraerts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43