II Nieuwe trainer 14 ZEELAND VOETBAL BRUSE BOYS Na een hectische week waarin een trainer en twee bestuursleden opstapten, heeft Bruse Boys een trainer voor de toekomst. De 30-jarige Michel Maaskant wordt eerder dan hij had kunnen denken trainer van de club van zijn hart. Toen hij voorafgaand aan zijn eer ste klus als trainer bij Kloetinge vertelde ooit eens hoofdverant woordelijke te willen worden bij Bruse Boys, zal Michel Maaskant ongetwijfeld ook niet hebben ge dacht dat het acht maanden later werkelijkheid zou zijn. ,,De ma nier waarop is amateuristisch, maar voor mij is dit wel een droom.'' Daarmee doelt hij natuurlijk op het stof dat zijn aanstelling en vooral de weg daarnaartoe heeft doen opwaaien. En ook voor hem waren het een aantal chaotische da gen. „Zoiets gaat altijd sneller dan het licht. Dan snap ik heel goed dat René (Scholts, de vorige trainer) baalt, maar daar heb ik verder niks mee te maken gehad. Dat was na tuurlijk ook nooit mijn intentie.'' Überhaupt leek tot drie weken geleden niks erop te wijzen dat het deze kant op zou gaan. ,,Het was in eerste instantie gewoon een oriën terend gesprek, in de breedste zin van het woord. Puur over wat mijn rol zou kunnen zijn binnen de club, op korte of lange termijn.'' Maar toen de 30-jarige in dat ge sprek duidelijk te kennen gaf alleen een rol als hoofdtrainer te zien zit ten, veranderde de situatie. ,,Kijk, ik ben geen type om als assistent aan de slag te gaan. Daar is mijn karak ter niet geschikt voor, helemaal niet als je dan eigenlijk twee hoofdtrai ners hebt. Daar ben ik te fanatiek voor, die ruimte heb ik nodig.'' Toen hem, begin vorige week tij dens een tweede gesprek, werd ge vraagd of hij dan hoofdtrainer zou willen worden van Bruse Boys, had Maaskant daar zelf ook wel even de tijd voor nodig. ,,Tuurlijk was ik daar blij mee, maar het was wel een behoorlijke vraag. Ik had het ook naar mijn zin bij Kloetinge, maar 'Bru' zit in mijn hart.'' Na de nodige bedenktijd, beant woordde de inwoner van Bruinisse die vraag afgelopen maandag met een 'ja'. ,,Het is een spannende stap, maar alles op een rijtje, wel één waar ik volledig achtersta. De club uit je dorp, minder reistijd, maar ik was ook toe aan meer verantwoor delijkheid. Dat is bij een onder 23- team heel anders dan bij een eerste elftal.'' Tegelijkertijd betekent die keuze ook, dat hij Kloetinge met een te leurgesteld gevoel achterlaat. Hoe blij hij ook is, daar baalt hij van. ,,Je moet iemand teleurstellen, daar houd ik niet van. Kloetinge is sa men met Bruse Boys mijn club, maar ook nu hebben ze zich heel netjes opgesteld.'' Hoe kort het ook was - door co rona speelde hij natuurlijk amper een wedstrijd - dankbaar is hij Kloetinge wel. ,,Het was heel mooi om daar als trainer te beginnen, maar de combinatie met onder 23 en het tweede elftal was niet altijd makkelijk'', legt hij uit. ,,Doorde- weeks trainden we als één team, maar op zaterdag waren dat er Het was in eerste instantie gewoon een oriënterend gesprek, in de breedste zin van het woord ineens twee. Dat was lastig selecte ren.'' Goede lichting Desondanks heeft hij het gevoel klaar te zijn voor het hoofdtrainer schap, maar of het bij hem past, weet hij eigenlijk nog steeds niet helemaal precies. ,,Daar was dit ge woon te kort voor. Maar deze trein komt nu voorbij, dit heb ik altijd ge wild.'' Het gevoel voor Kloetinge is dan ook niet verdwenen, daarom De club wil hogerop en dat spreekt hem aan. Oostburg traint onder Michel Leonhart ondanks corona op woensdag, vrijdag en zondag en weet op voorhand dat het volgend seizoen niet over de broers Ruben, Mattijs (beiden vanwege studie buiten de provincie) en J ochem van der Meulen (naar Terneuzense Boys) kan beschikken. Dat is de eer ste tegenvaller voor de nieuwe trai ner, die zegt ook verrast te zijn over het feit dat er geen onkostenvergoe ding aan spelers wordt verstrekt. ,,In België is dat eigenlijk inge burgerd", vertelt Geeraerts. ,,Zou- den ze niet betalen, dan is er geen eerste ploeg. In de ledenvergade ring van Oostburg heb ik toestem ming gekregen om sponsoring bin nen te brengen. Voor een kleine vergoeding, om spelers te binden. Via mijn kennissenkring, om een iets ambitieuzere koers te kunnen varen. Kennissen hè, want vrien den heb je in het leven niet veel.'' Met zijn nieuwe club heeft de Belg grootse plannen. ,,Oostburg is het midden van West-Zeeuws- Vlaanderen, er is goede jeugd. Men is bezig de accommodatie uit te breiden. Ik wil trainer zijn van een amateurvereniging waar ik één zaterdag 24 april 2021 Voor Michel Maaskant komt Daniel Wissel Bruinisse Michel Maaskant (rechts) in actie als speler van Bruse Boys tegen Hellevoetsluis. foto john de PATER -Michel Maaskant Glenn Geeraerts voetbalde op het hoogste niveau in België, be zit het trainersdiploma UEFA-A en was hoofdcoach bij twaalf Belgische clubs. Ruim een jaar na een sportieve teleurstelling bij Damme begon het voetbal bij Geeraerts toch weer te kriebe len. De Belg gaat officieel pas in augustus bij Oostburg aan de slag, maar rijdt inmiddels blinde lings naar het complex van de vierdeklasser. Peter van Kouteren Oostburg Glenn Geeraerts begint pas in augustus bij Oostburg, maar is er nu al wekelijks te vinden. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42