6A! je ÜeêTALLES aan ELKAAR fff Rapper Just legt ziel bloot in nieuwe single Jffaf76>NS7MklA£6eM(mA/ TeZfcktN öFOiföKmK t£?677eH J€ VEINST, JECHAH7EEP-TJE V6Z2lJ Seisweg is weer bij de tijd ZEELAND 11 MiH6T££ Rijksgeld voor cultuur in Zeeland CORDEJONGE Een filmmaker die een productie maakt over de zorg of een mu seum dat een bijzondere exposi tie inricht over klimaatverande ring. Voor dit soort interessante kruisbestuivingen komt de ko mende vier jaar geld beschikbaar dankzij een convenant dat het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap met Zeeland sluit. De overeenkomst maakt Zee land een van de vijftien stedelijke cultuurregio's die uit Den Haag geld krijgen om de cultuur in stand te houden, maar ook te ver breden naar andere economische sectoren. OCW en de provincie leggen hiervoor 660.000 euro op tafel. Met het geld wordt onder meer jong talent gesteund, wor den netwerken van film- en mu ziekproducenten opgebouwd en projecten bekostigd die de cul tuur verbinden met andere secto ren zoals zorg en onderwijs. Het convenant staat los van de coro- naherstelgelden voor de cultuur sector. OCW hecht in de afspraak met Zeeland ook veel waarde aan culturele uitwisselingen met Vlaanderen. Verder is bekrach tigd dat OCW jaarlijks De Vlees hal en Het Zeeuws Museum met bijna 750.000 euro subsidieert. Niet te laat heet de gisteren ver schenen tweede solo-single van Just, de uit Middelburg afkomstige rapper Joost Adriaansens. Het nummer ontstond een halfjaar ge leden na zijn worsteling met de muziek. ,,Vanwege de strenge ei sen die ik aan mezelf stel, maar ook vanwege een subsidie van het Fonds Podiumkunsten", verklaart hij. ,,Die subsidie zat me in de weg: zo'n belangrijk fonds dat me voor mijn gevoel in mijn nek zat te hij gen." Just: ,,Wat ik daar zing, is autobio grafisch ja. De metafoor is breder dan muziek. Ik wil heel graag, maar waarom komt het er niet uit? Waarom vind ik het allemaal zo zwaar?" 'Bij elke zet boort ie zichzelf nog ver der in de grond.' „Corona drukte me met de neus op de feiten. Ik moest het noodge dwongen rustiger aan doen. Ik werd geconfronteerd met mezelf, maar ontdekte ook: dit tempo past bij me. Ik heb te veel van mezelf gevraagd." Dat klinkt door in het refrein, dat wordt gezongen door Diggy Dex. ,,Ik had daarvoor een broeder lijke, vaderlijke stem nodig. Ik heb meer liedjes met hem gemaakt en we hebben een goede band." 't Is nog niet te laat mijn vriend, 't mag vanzelf gaan. Wanneer het zo ver is zal je het merken.' ,,Het voelt niet eng of onveilig om over mezelf te schrijven. Dat heb ik altijd al gedaan. Ik vind het juist fijn om mezelf bloot te geven. Ik heb jarenlang gedaan of alles goed met me ging. Daardoor voelde ik me juist slechter. Ik dwing mezelf nu het eerlijker te houden." Veel geleerd Just heeft nog een aantal nummers klaarliggen en een aantal liedjes in de steigers staan voor een EP. Ze hebben allemaal dezelfde achter grond. Hij heeft de afgelopen jaren veel over zichzelf geleerd en ver werkt dat in zijn muziek - voor zichzelf, maar ook voor anderen. ,,Dat je je kwetsbaar mag opstellen. Dat je vertrouwen kunt halen uit wat anderen hebben meegemaakt. Ik maak de muziek die ik zelf eer der had willen horen." Maar om nu te zeggen dat hij zijn stijl en zijn thematiek als tekstschrijver heeft gevonden? ,,Nou, ik hou ook van hardere hip hop. En ik hoop ook weer vrolij kere liedjes te gaan maken." Hij is terug, de grote staande klok aan de Seisweg in Middelburg. Het bijna honderd jaar oude uur werk was al een poosje uit beeld nadat het elektromotortje was 'drooggelopen'. De klok had al lang geen onderhoud meer gehad, toen die belandde op de werkbank van de Middelburgse klokkenma ker Albert de Goeij. Die heeft de klok weer aan de praat gekregen, zoals hij dat een kwart eeuw gele den ook al deed. En zo kunnen Middelburgers op weg naar waar dan ook, weer zien hoe laat het is. Zoals dat al honderd jaar gebeurt. zaterdag 24 april 2021 GO Frank Balkenende Middelburg Arjen van Peenen plaatst het uurwerk terug op de Seisweg in Middelburg. De staande klok met sierlijke letters heeft iets Ju- gendstil-achtigs. foto dirk-jan gjeltema Hij wilde zo graag muziek maken, goeie muziek. Maar waarom kwam het er dan niet uit? Die twijfel verwoordt rapper Just in zijn nieuwe single. Juist deze kwetsbare ontboezeming leidde tot een goed nummer, dat op de eerste dag al ruim zeven duizend streams oplevert via muziekplatforms. ,,Ik ver wachtte niet veel, maar het gaat boven verwachting." Maurits Sep Middelburg 'Voor elk doel dat ie zich stelt, is zijn best niet genoeg. Vind je het gek dat ie omkiepert?' Joost Adriaansens, alias Just. Wendy Wagenmakers Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39