Geduld Vlissingers wordt beloond Vlissings station ziet er piekfijn uit OPHEFFINGS UITVERKOOP Alle tapijten worden NU VERKOCHT MET ZEER HOGE KORTINGEN! ZZ.vméêik 'HiL 7 Middelburg zoekt uitweg uit woud van hulpverleners Moderne Perzische tapijten Berbers Het begint ermee dat alles wat even niet goed gaat in het leven, als een probleem wordt gezien dat opge lost moet worden door professio nele hulpverleners. Dat vindt de ge meente niet nodig. 'Soms zit het te gen, dat moeten we accepteren.' Een kind dat lastig is, hoeft niet meteen naar de jeugdzorg. Het Middelburgs Model moet er voor zorgen dat mensen eerder, eenvoudiger en dichter bij huis ge holpen worden. Door familie, vrienden, buren. Dat is gemakkelij ker én goedkoper. De gemeente wil dat Middelburgers beter omkijken naar elkaar en gaat zelfinvesteren in goede voorzieningen en projecten. Denk aan gezond bewegen of leuke en leerzame plekken voor kinderen waar ook ouderen elkaar ontmoe ten (zoals Speelhof Hoogerzael). Omdat mensen daardoor fijner le ven, zichzelf beter kunnen redden, kleine problemen niet uit de hand lopen en dus geen dure zorg nodig is. Want de gemeente moet een deel van die zorg - van huishoude- lijke hulp tot complexe jeugdzorg - betalen en dat kost nu vele miljoe nen meer dan zij vergoed krijgt van het Rijk. Dan zijn er vrijwilligers en organi saties in de wijken die kunnen hel pen - welzijnswerkers, scholen, jon gerenwerk, huisartsen. Die moeten elkaar ook snel weten te vinden. Dat is het volgende en misschien wel grootste probleem dat de ge meente nu signaleert: er zijn te veel organisaties en te veel loketten waardoor je niet goed weet waar je met je vraag terecht kunt. Het zor- gloket van de gemeente zelf, TIM? Maatschappelijk Werk Walcheren? Stichting Welzijn Middelburg? En dan doen ze deels ook nog hetzelfde werk. Middelburg wil één toegangspunt maken voor alle eenvoudige zorg vragen van inwoners; of het nou om gezondheid gaat of om schul den of om opvoeding van kinderen. En er moet meer worden samenge werkt tussen de betrokken organi saties. Want die hebben zelf ook last van die versnippering. Soms wachten ze op elkaar en het erge daarvan is dat inwoners dan ook langer moeten wachten op hulp. Dat is nog niet bekend. Daarover gaat de gemeente praten met bij voorbeeld MWW en SWM. Dat blijft bestaan voor de zwaar dere en specialistische zorgvra gen. De gemeente wil daarin de re gie volledig in eigen hand nemen. Je stelt 's ochtends je vraag en 's middags gaat iemand er al mee aan de slag, is de belofte. Het uitgangs punt is: geen wachtlijsten. Dan krijg je die, is een andere be lofte. Al wil Middelburg wel met minder organisaties contracten af sluiten. In de jeugdzorg is dat al ge probeerd, maar ook in de ouderen en gehandicaptenzorg wil de ge meente de 'versnippering' aanpak ken. Wendy Wagenmakers Vlissingen Een 'Vlissingse mix' van gebakken straatklinkers, bekend uit de Wal- straat, komt er te liggen. Al laat de levering nog even op zich wach ten: na de zomer worden ze ver wacht. De verwachting is dat de bestrating eind november is afge rond. Mooi op tijd om in januari 2022 te zorgen voor nieuwe be planting. Er komen verhoogde plantenbakken en bomen voor de nodige schaduw. Een ondernemer heeft belangstelling voor een ter ras in het midden. Daarover is hij in gesprek met de gemeente. Omdat winkelend publiek het nog een tijdje moet doen met der tig jaar oude tegels, worden er be gin mei zolang plantenbakken neergezet. Met de Lange Zelke is de nieuwe inrichting van het Vlissingse cen trum nog niet af. De gemeente is momenteel bezig met een ste denbouwkundig plan voor het laatste stukje Walstraat, de Coosje Buskenstraat, de Aagje Deken straat, het Scheldeplein, de boule vards en nog een deel van de Spui straat. Wendy Wagenmakers Vlissingen Wie al een poosje niet meer op het station in Vlissingen is geweest, zal er even met de ogen knipperen. Je botst niet meer tegen de betaal automaat op, de onooglijke recla meborden zijn weggehaald en de muren hebben een flinke opfris beurt gekregen. Stationsmanager Hans Klaassen straalt. Hier heeft hij lang naartoe gewerkt. Maar het resultaat mag er wezen: het monumentale station van Vlissingen ziet er weer piek fijn uit. Dat begint al bij binnenkomst, waarbij direct opvalt dat de grote reclameborden aan de muur zijn weggehaald. Er hangen alleen nog digitale informatieborden over de treinen. De betaalautomaat staat niet langer in de doorloop, maar keurig aan de kant, de stalen ban ken zijn vervangen door houten exemplaren en voor de kiosk zijn zilveren statafels gezet. ,,Naar Zwitsers voorbeeld", glundert de stationsmanager. Ook op de perrons vinden reizi gers meer comfort, met nieuwe banken, nieuwe prullenbakken en nieuwe windschermen met 'leun- bankjes'. Plantenbakken volgen. En het restaurant? ,,Daar zijn we óók mee bezig. Maar dat houden we nog even geheim." 0031 164 24 22 16 zaterdag 24 april 2021 WA Gemeente wil grip op loketten Middelburgers die zorg nodig hebben, verdwalen in een woud aan loketten, hulpverleners en organisaties. Ook de gemeente lukt het niet om greep te krijgen op jeugd- en ouderenzorg. Een nieuw Middelburgs Model moet het voor iedereen gemakkelijker en beter maken. En goedkoper. Maar hoe werkt dat nieuwe model eigenlijk? Maurits Sep Middelburg Wat is het probleem? Waarom is dat beter? En als je geen mensen om je heen hebt om je te helpen? Waar vind je die organisaties? Hoe wordt dat opgelost? Waar komt dat toegangspunt? Wat gebeurt er dan met het zor- gloket TIM in het stadskantoor? Wat gebeurt er als je problemen te groot zijn om met hulp van buren of vrijwilligers op te los sen, en je dus toch professio nele hulp nodig hebt? Jaren en jaren werd er ge klaagd over de overkapping in de Lange Zelke. Te vies, te le lijk, te ouderwets. Maar toen de grote stalen buizen dan einde lijk in sloopbakken werden ge takeld, schrokken Vlissingers van de grote leegte die achter bleef. Dat was nou ook weer niet de bedoeling. Eind dit jaar moet het weer een gezellige winkelstraat zijn. Met warmge- kleurde klinkertjes én bomen. M Een hou ten bank in plaats van een stalen. En de be- taalauto- maat keurig aan de kant. FOTO WENDY WAGENMAKERS Impressie van de Lange Zelke na de metamorfose. artists IMPRESSION GEMEENTE VLISSINGEN ©limdk) Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bostraat 24 E WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35