Oranje boven, Oranje onder, Oranje overal 6 Mevrouw Thiel: 100 en nog midden in het leven KAASBOERWEG DORMIO LEISURE DEVELOPMENT Strijdbaar, dat zijn ze. De bewoners van de Kaasboerweg en omgeving bij Biggekerke leggen zich beslist niet neer bij de komst van Hotel- Resort Zoutelande. Ze willen nu alle inwoners mobiliseren om zich aan te sluiten bij het juridisch gevecht tegen het hotel. Elly Louwerse en Stella Dekkers: „Binnenkort krijgt iedereen een flyer in de bus." De komst van het hotel- resort houdt hen al vele weken bezig. Dor mio Leisure Develop ment wil op het ter rein een hotel-resort bouwen met 466 bedden. Het bedrijf is ervan overtuigd dat niets de bouw nog kan tegenhouden. Het wil na de bouwvak beginnen zodat nog voor de Kerst van 2022 de eerste gasten daar kunnen overnachten. Jan en Adrina van der Linden kijken dan vanuit hun woning aan de Kaas- boerweg hele dagen tegen het ho tel aan. Ze hopen dat het niet zover komt. Dat geldt ook voor hun bu ren Elly en Kees Louwerse en voor Stella Dekkers. Zij woont op twee honderd meter afstand. ,,Ik ben hier komen wonen voor mijn rust", zegt de oud-inwoonster van Den Haag. Dat geldt ook voor Jan en Adriana. Zij verlieten een paar jaar geleden Zoutelande omdat het daar te druk werd. Hij: ,,En nu krij gen we zo'n groot hotel voor onze deur." Plattelandsgeur Hij vraagt zich af of de gasten van Dormio wel beseffen dat ze straks in een hotel zitten, middenin de polders, waar boeren zich niet aan een werktijd van negen tot vijf houden. ,,De peeën werden eind vorig jaar nog midden in de nacht geoogst. Dat begon om negen uur 's avonds en duurde tot in de och tend. En graszaad inzaaien gebeurt altijd 's nachts." De vijf moeten nu al lachen bij de gedachte dat buur man en landbouwer Piet-Jan van Maldegem ook na Kerst 2022 regel- matig gier zal injecteren zodat de neus van de hotelgasten dan echt kennis kan maken met een platte- landsgeur. Maar tegelijkertijd be kennen ze dat ze zich vreselijk zor gen maken over wat er op hen af komt. Elly: ,,Ik heb een maagzweer, Kees heeft hoge bloeddruk." En dat door de onzekerheid waarmee ze te maken hebben. ,,Komt dat hotel er of niet?" Kees vertelt dat niet alleen die vraag een rol speelt. ,,Maar ook de gemeente. Daar is vaak niemand bereikbaar als je vragen hebt." De andere vier knikken instemmend. Dat Kees daar moeilijk iemand kan bereiken is bijzonder want tot een paar jaar geleden werkte hij daar als ambtenaar en hij weet daardoor goed de weg. ,,Maar je krijgt de be handelend ambtenaren vaak niet te pakken als je vragen hebt. Ze houden zich vaak onbereikbaar." Jan: ,,En terugbelnotities worden genegeerd. Je wordt gewoon niet teruggebeld, waardoor wij met vragen blijven zitten." Stella: ,,En dan stuurt de gemeente een infor matiebrief die niet eens naar de mensen in het buitengebied gaat. Dat heeft echt kwaad bloed gezet." Wethouder Wethouder Chris Maas (PvdA/GL) geeft aan dat er wel degelijk con tact is geweest. ,,Een mail van me vrouw Louwerse is beantwoord. En naar aanleiding van een telefo nisch verzoek heeft de behande lend ambtenaar contact gehad met hen." Volgens Kees Louwerse klopt dat, maar kreeg hij geen antwoor den op vele vragen die hij heeft. Maas laat weten dat hij ook aan hun juridisch adviseur beloofd heeft binnenkort met hen te gaan praten. m Bijlage Z VLISSINGEN Ze kwam als we duwe met zes kinderen in 1952 van Indonesië met de boot naar Nederland. Haar 100e verjaardag had Maria Thiel-Moehijam graag - als knipoog naar toen - met een bootreisje willen vieren. Met haar tien kinderen, 31 kleinkin deren en 51 achterkleinkinderen. Dat kon door de coronapande- mie niet, maar gelukkig was het gisteren wel mooi weer, zodat ze haar verjaardag met zo veel mo gelijk familie buiten kon vieren in de tuin van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. ,,En de bur gemeester van Vlissingen is net geweest. Ze zit helemaal te stra len", zag dochter Gré Lacour te vreden. Mevrouw Thiel is nog altijd heel pienter en gezond. Geen co rona gehad, wel twee keer gevac cineerd, vertelt haar dochter. ,,Ze zegt altijd: als je een Jappenkamp overleeft, overleef je alles." Haar eerste man werd door de Japan ners doodgeschoten, in Neder land hertrouwde ze. Uitstapjes Mevrouw Thiel werkte als kok voor de Belgische loodsen en in de wasserij Edelweis. Ze laat zich nog graag door familieleden meenemen op kleine uitstapjes; naar Domburg, Veere. Dochter Gré lacht: ,,Ze staat nog midden in het leven. Dus dat bootreisje om haar verjaardag te vieren, dat komt er nog wel een keer." Tijdens de Koningsspelen op De Wegwijzer in Serooskerke zijn gis teren natuurlijk allerlei spelletjes gespeeld. Van een piepjestest tot sjoelbakken. Alle scholen zorgden verspreid over de afgelopen twee dagen voor leuke activiteiten. Op school en op sportvelden in de buurt, met hulp van sportclubs. De groepen 1 tot en met 4 van De Wegwijzer namen ook fietsen, stepjes en skelters mee naar school om die te voorzien van kleurige slingers, bloemen en kettingen van papier. En zelf waren de leerlingen en de leerkrachten natuurlijk ook versierd. Met schmink, oranje rok jes en T-shirts en petten en jassen, en hier en daar een oranje geverfd kapsel. Toen de leerlingen gistermiddag naar huis reden om vakantie te gaan vieren, vormden ze op hun versierde fietsen een bonte stoet door Serooskerke. ll?PP zaterdag 24 april 2021 WA Omwonenden strijden tegen komst hotel-resort Emile Calon Biggekerke Maria Thiel-Moehijam uit Vlissingen is 100 geworden.. Geen feestje zonder slingers. De woonkamer van koning Willem- Alexander zal dinsdag toch ook wel versierd zijn? De kinderen in Serooskerke zijn in ieder geval helemaal klaar voor Koningsdag. Op school hebben ze hun fiet sen gisteren al uitbundig ver sierd. Maurits Sep Serooskerke M Juf Dorothea Sul van De Weg wijzer in Se- rooskerke helpt Mees (7), Dees (7) en Sterre (8) met het versieren van hun fiet sen tijdens de Koningsspe len. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 1'Zeeland Adrina en Jan van der Linden, Kees en Elly Louwerse en Stella Dekkers bij het terrein waar Dormio een hotel-resort wil bouwen. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34