ZEELAND 3 Salar en Sasan Azimi in het kort Het leven van de Azimi's schans de deuren. De pr-machine draait op volle toeren en de gasten zijn dol op de all-inclusiveformule: onbeperkt eten en drinken voor een vaste prijs. Dat het qua accom modatie geen tophotel is, nemen ze voor lief. Top 100 De Azimi's schoppen het dankzij De Elderschans in 2019 tot de Top 100 Jonge Miljonairs van Quote, met een gezamenlijk vermogen van 22 miljoen euro. Een jaar later is dat opgelopen tot 24 miljoen euro. De vraag is wat daar nog van over is. De afgelopen twee jaar viel er weinig zakelijk succes te vieren. Het voet- balavontuur bij Patro Eisden heeft handenvol geld gekost, de ge droomde beursgang via minifonds Lavide is jammerlijk mislukt en de plannen met zowel de partyboot als het vroegere bankgebouw in Oost burg zijn voortijdig gestrand. Salar heeft de afgelopen tijd ook een groot deel van het vastgoed ver kocht. De opbrengst heeft hij nodig om de verbouwing van hotel Du Commerce in Oostburg te financie ren en schulden af te lossen. Begin dit jaar doet hij ook zijn meubel zaak in Sluis van de hand. Huurachterstanden De maandelijkse inkomsten zijn behoorlijk opgedroogd. In de tv-se- rie Waar doen ze het van?, opgeno- men eind 2019, gaat Salar nog uit van 130.000 euro per maand. Dat is nu een stuk minder, vooral doordat de Azimi's De Elderschans niet meer zelf exploiteren. Ze verhuren het hotel voor ruim 60.000 euro in de maand, pakweg de helft van wat ze er volgens eigen opgave zelf mee verdienden. Door de coronacrisis is er inmiddels sprake van huurach terstanden. Binnenkort komt Quote met een nieuwe top 100. Ondanks de tegen slagen verwachten de Azimi's zelf niet dat hun vermogen is geslon ken. Hotel De Elderschans is begin 2019 nog getaxeerd op 9 miljoen euro (gebouw en grond). Salar re kent zelf daarbovenop 5 miljoen euro aan goodwill (marktwaarde onderneming) en inventaris. Het kasteel wordt momenteel ge schat op 3,6 miljoen euro. Hotel Du Commerce, dat in juni de deuren opent en dan wordt verhuurd, staat in de boeken voor zo'n twee mil joen. Ook hebben de Azimi's nog de zaken Trendy Telecom en lunch room Reggy's in Sluis en een tiental panden, waaronder een huis in het Belgische Lanaken en een villa naast hotel De Dikke Van Dale in Sluis. Het vermogen bestaat verder uit de restwaarde van enkele auto's, geld dat de broers nog tegoed heb ben van horecaondernemers, be leggingen in Iran en wat relatief kleine kastegoeden. Salar houdt alle bedragen, 'op z'n Iraans gerekend', bij in een spreadsheet. Het totaal aan bezittingen komt nu uit op ruim 25 miljoen euro. Daar staat 1,9 miljoen euro aan hypotheken te genover. 'Niet meer dan gissen' Daarmee komt het vermogen op 23 a 24 miljoen euro. Maar, zegt hij, mensen moeten niet denken dat het geld is dat op de bank staat. ,,Van de muur kun je niet eten. Het wordt pas geld als je het hebt ver kocht en het op je rekening staat." Op papier lijkt het allemaal te kloppen. Dat is ook de ervaring van Bert Riemens, de Zeeuws-Vlaamse oud-bankier die Salar Azimi is op gevolgd als ceo bij Lavide. ,,Ik heb jaren in zijn stukken mogen kijken en daar heb ik nooit iets aangetrof fen wat er niet hoorde. En verder dan zijn stukken kan ik niet kijken, ook niet in zijn portemonnee. Dat heb ik ook nooit gewild, want dat is van hem. Alles wat verder gebeurd zou kunnen zijn, is niet meer dan gissen." De Azimi's bezinnen zich nu op hun toekomst. Salar (38 pas) is sinds het mislukte beursavontuur tijde lijk 'met pensioen'. Hij en zijn broer voelen zich jarenlang 'afgeremd en tegengewerkt door de overheid', waardoor het ondernemen vrijwel onmogelijk is geworden. Natuurlijk kunnen ze, zeker als de horeca weer op gang is, teren op de huurinkom sten. Maar blijven 'chillen', zoals Salar het noemt, zit niet in hun aard. ,,Dat ondernemersbloed, dat wil eruit spuiten." Dit verhaal kwam tot stand op basis van gesprekken met betrokkenen, on der wie Salar Azimi, en na inzage in documenten en stukken. Sasan Azimi wilde niet meewerken. zaterdag 24 april 2021 Salar Azimi bij zijn vervoermiddel voor alledag: zijn Rolls Royce. fotos peter nicolai Hotel De Elderschans in Aardenburg. Hotel Du Commerce is nog steeds in handen van de Azimi's, in te genstelling tot het voormalige bankgebouw ertegenover. De exploi tatie van het hotel wordt door de broers verhuurd, het opent nog voor de zomer. Salar (38) en Sasan (35) Azimi wonen sinds 2013 met hun gezinnen en hun ouders in kasteel De Elderschans in Aardenburg. Salar heeft met zijn vrouw Annika (35) twee dochters (van 9 en 6 jaar), Sasan en Ziba (30) hebben twee zoons van 2 jaar oud. De broers hebben meerdere zaken en panden in hun bezit, waarvan hotel De Elder schans, met zijn negentig ka mers één van de grootste ho tels van Zeeland, het meest in het oog springt. De Azimi's ex ploiteren het hotel inmiddels niet meer zelf: sinds begin 2020 verhuren ze het aan een uitbater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31