Automatisch alarm hapert Gratis boek voor alle leerlingen groep7 en 8 ■I-' Winkelen 2 OPVALLENDE BROERS De Aardenburgse broers Sasan en Salar Azimi werden op dinsdag 9 maart opgepakt tijdens een inval in hun kasteel. Na drie dagen kwamen ze vrij, maar ze blijven verdacht van witwassen, fraude en valsheid in geschrifte. Reden voor de PZC om diep in hun leven te duiken: wie zijn deze opvallende broers eigenlijk? Vandaag het zesde en laatste deel: hoe rijk zijn de broers nu echt? Commentaar Een spreuk in het Duits met de woorden 'Arbeit' en 'macht', in een boog geschreven en boven een ingang geplaatst. Een cartoon van een Joodse BN'er in de stijl van antisemitische nazipropaganda. De leerlingen van scholengemeenschap Nehalennia en de tekenaar van De Volkskrant zullen niet de bedoeling hebben gehad om slachtoffers van de Holocaust en hun nabestaan den te kwetsen. Maar 76 jaar na de bevrijding van Auschwitz hapert het automatisch alarm, ook bij mensen die, gezien hun leeftijd en verantwoordelijkheid, beter zouden moeten weten. Na dit soort incidenten wordt gewezen naar het onderwijs. De jeugd zou te weinig historisch besef hebben. Maar kennis hebben van, is nog geen gevoel hebben bij de gruwelen van de Holocaust. Over tien dagen is het 4 mei, Dodenherdenking, en staat Nederland stil bij de slachtoffers van de Holocaust en oor logsgeweld in en na de Tweede Wereldoorlog. De generatie die de jaren 1940-1945 heeft meegemaakt vormt een steeds kleiner deel van de Nederlandse bevolking. Voor hen is het al tijd 4 mei. Hun persoonlijke verhalen en het bijwonen van de Dodenherdenking kunnen helpen om de derde generatie die na de oorlog opgroeit te helpen iets van dat gevoel bij te brengen. Maar kennis hebben van, is nog geen gevoel hebben bij de gruwelen van de Holocaust De boekverrassing maakt deel uit van de landelijke campagne 'Geef een boek cadeau' van de stichting Collectieve Propaganda van het Ne derlandse Boek. Het doel van die campagne is om alle kinderen in Nederland en Vlaanderen 'op te la ten groeien tussen de mooiste boe ken'. In Kapelle is het cadeau geregeld door boekhandel Lectori dat daar voor een sponsor wist te vinden. De Koperen Tuin en het Paard van ALMANAK De man was stiekem wel blij met een van de coronamaatregelen. Het shoppen op afspraak was een uitkomst. Vooral wanneer hij door de winkelstraat liep met zijn vrouw. Ze konden alle etala ges met paspoppen zo voorbij lo pen. Elke zaterdagmiddag in een kledingwinkel besteden, zittend Troje organiseerden sponsors voor de rest van de Bevelanden. In Veere en in Kamperland heeft de Rotary Club Walcheren zorg ge dragen voor het presentje. Op vijf tien Veerse en één Kamperlandse school zijn vierhonderd exempla ren van Tonke Dragts boek uitge deeld. Op de Bevelanden waren dat er zelfs ruim tweeduizend. Meer dan 2400 exemplaren van De brief voor de Koning uitgereikt De brief voor de Koning is dit jaar verkozen tot jeugdboek 2021. Het is een spannende klassieker over een ridder met een geheime opdracht. op een bankje? Het was voorbij. Maar toen kwam de persconfe rentie: het winkelen op afspraak was opeens verleden tijd. Hij was in zijn nopjes dat hij weer zonder moeite naar de bouw markt kon. Tot zijn vrouw vroeg: ,,Gaan we volgende week shop pen? Ik heb schoenen nodig." Burgemeester sluit drugswoningen i Man raakt bekneld bij aanrijding ANTWERPEN Overslag in haven neemt weer toe De Azimi's runnen onbetwist een miljoenenimperium. Toch staat maar een klein deel van hun ver mogen op de bank. De rest bestaat vooral uit stenen. Zakenblad Quote taxeerde de broers vorig jaar op 24 miljoen euro. Klopt dat nog steeds? De argwaan verdwijnt waar schijnlijk nooit. Dat chique kasteel in Aardenburg, de verzameling dure bolides in de garage, al die mil joenen - dat moet wel foute boel zijn, zo wordt gezegd. De ongege neerde wijze waarop de Azimi's hun succes etaleren, roept onver mijdelijk vragen op. Mede daardoor liggen ze ook al jaren onder een ver grootglas bij de Belastingdienst, de Arbeidsinspectie en nu dus bij po litie en justitie. Tegelijkertijd is juist dat uiterlijk vertoon het verdienmodel. Als geen ander weten de Azimi's hoe ze de aandacht moeten trekken. Kranten en tv-programma's krijgen niet ge noeg van de kasteelheren, met hun pracht en praal, met hun Lamborg- hini's en de rest van het wagenpark. Het is deels bladgoud. De bolides, bijvoorbeeld, zijn voor het over grote deel geleased. De kosten we gen ruimschoots op tegen de baten, want het uitstralen van succes zorgt voor nog meer succes. Geld creëert alleen maar meer geld. Rijk worden is keuze Onder het bladgoud schuilt een strategie van jarenlang buffelen, hard onderhandelen, slim investe ren, zuinig inkopen en streven naar maximaal rendement. Rijk worden is een keuze, is de filosofie van Salar Azimi. Hij is het financiële brein van de familie, dat toegang heeft tot alle rekeningen - zowel privé als za kelijk - en voortdurend met bedra gen schuift. Volgens een strak geregisseerd plan hebben de Azimi's geleidelijk een imperium opgebouwd, sinds Salar in 2005 Trendy Telecom in Sluis is begonnen. Dankzij de tele foonzaak, later uitgebreid met Trendy Computers, blijft er in de beginperiode twee tot drie ton per jaar onder de streep over. Dat inves teert hij in vastgoed, panden die hij voordelig koopt en goed kan verhu ren of doorverkopen. Als het maar rendement oplevert. Het bezit loopt uiteindelijk op tot zo'n veer tig panden. Tekenend is hoe de Azimi's in 2012 kasteel De Elderschans als ei gen woonverblijf voor de complete familie aankopen. Voor het optrekje moeten ze 1,1 miljoen euro neertel len. Hoewel de broers op papier dan al miljonair zijn, sluiten ze er een volledige hypotheek voor af. Ze in vesteren hun vermogen liever in onroerend goed dat ze kunnen ver huren. Dat levert meer op dan de hypotheek kost. De jackpot winnen de broers in 2014, als ze het conferentieoord naast hun kasteel kopen, om het als hotel uit te baten. Salar dwingt voor het complex met negentig kamers een koopsom van slechts 500.000 Stenen worden pas geld als je ze hebt verkocht en het geld op je rekening staat euro af. Opvallend: een groot deel van het geld komt uit vaderland Iran, waar ze via familie ook beleg gen en investeren in vastgoed. Ze steken anderhalf miljoen in een flinke verbouwing en in de zo mer van 2015 opent hotel De Elder- zaterdag 24 april 2021 II Alle kinderen uit de groepen 7 en 8 van de Bevelandse en Veerse basisscholen hebben een presentje ontvangen. Zij kregen allemaal het boek De brief voor de Koning van Tonke Dragt mee naar huis. Willem Adriaansens Goes Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Burgemeester Marleen Sijbers van Tholen heeft twee woningen (aan de Tienhoven 73 in Sint-An- naland en de Dalemse- straat 9a in Tholen) voor twee maanden gesloten. De politie vond begin vo rige maand in het eerste huis een professionele hennepkwekerij met 6158 hennepplanten (stekken). Twee dagen later was het raak in Tholen met de vondst van een professionele kweekruimte met 132 potten voor hennep. De Zeeuwse gemeenten hebben afgesproken dat ze hard optreden tegen mensen die drugs kwe ken in woningen. Eén van de maatregelen is slui ting. - ,2 YERSEKE Een automobilist is gis termiddag bij een aanrij ding in Yerseke bekneld geraakt. De brandweer moest eraan te pas komen om hem uit de auto te bevrijden. Het ongeluk gebeurde rond 16.20 uur op de Ostrea. Een bestelbus en een personenauto bot sten daar hard op elkaar. Het was de bestuurder van de auto die daarbij bekneld is komen te zit ten. Over zijn verwondingen, is nog niets bekend. Net zoals North Sea Port klimt ook de haven van Antwerpen uit het coronadal. In het eerste kwartaal kwam de to tale goederenoverslag uit op ruim 59 miljoen ton, evenveel als in de eerste drie maanden van 2020. Ondanks de pandemie, de brexit en een blokkade van het Suezkanaal namen alle goederenstromen toe, op vloeibare bulk zoals olie na. Het havenbedrijf denkt dat het in het tweede kwartaal extra druk wordt aan contai- nerterminals met sche pen die moesten wach ten in het Suezkanaal. Echt geen Rolf Bosboom en Martijn de Koning Aardenburg Salar Azimi. - Salar Azimi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30