m Boudewijn niet meer op podium, wel op de plaat MEDIA CULTUUR 25 X vë '„i: wji&Lv. is ders. Ik was al veertien jaar onderweg in het vak toen het gebeurde. Het ging allemaal zo langzaam, in mijn tijd. Ik zeg ook altijd: in Nederland stelt beroemdheid geen moer voor. Mijn 9-jarige kleindochter, ze is nu 19, zei destijds: 'Oma, in de klas zeg gen ze dat jij heel beroemd bent.' Ik zwakte dat een beetje af. 'Oma is best een beetje bekend', antwoordde ik haar. Ze keek me zorgelijk aan. 'Maar in mijn klas, oma,' zei ze, 'zit nie mand die jou kent hoor.''' De Nooij lacht, een moddervette lach. ,,Dat vind ik geweldig. Kijk, dat is nu het sterrendom in Nederland.'' Ze is vooral tevreden, vertelt ze dan, met wat ze bereikt heeft, ook omdat ze nog actief kan zijn op ter reinen die haar aanspreken: voor SBS 6 sprak ze bijvoorbeeld het pro gramma 100 Jaar Jong in, waarin Gor don 100-jarigen ontmoet. Daar schrok ze wel een beetje van, zegt ze eerlijk. ,,Wat je dan ziet! Er zijn men sen van 104 die nog kras doorgaan, maar die niemand meer van hun ge neratie over hebben. Er zijn zelfs mensen die hun eigen kinderen overleven. Dan denk ik: dat wil ^k niet. Daar heb ik geen zin in. Weet je, ik merk vooral de laatste jaren dat ik zo oud ben. Mijn oudste vrienden zijn eigenlijk allemaal wel dood. M'n oudste collega's: precies hetzelfde.'' Daarom voelt ze, zegt De Nooij on omwonden, ,,heel zwaar het broze ijs waar je op loopt in de laatste fase van je leven. Misschien is het wel bela chelijk wat ik nu zeg, maar daarom ben ik hier thuis nu ook de boel gaan opruimen. Ik zeg dit lachend, maar het is niet leuk. Misschien heb ik het ouder worden wel te lang voor me uit geschoven en is daarom de confrontatie nu zo groot. Kijk, de laatste jaren met mijn man waren de moeilijkste ja ren van mijn leven. Daar ben ik nu aan voorbij. De liefde is in mijn le ven vanaf nu een zwak punt. Op deze leeftijd kun je niet meer vro lijk verliefd worden en een vriendje hebben: het gaat rond je 8oste toch meer over moeten zorgen voor ie mand. Maar ik heb helemaal geen zin meer om weer een man te moe ten verzorgen. Ik heb de handen veel te vol aan mezelf om dat hele proces nog een keer mee te maken.'' Boudewijn de Groot had zijn afscheid op het podium willen regisseren, maar corona maakte dat onmogelijk. De 76-jarige zanger wilde in 2020 het laatste concert van de tour met Vreemde Kostgangers aangrijpen als af scheidsmoment, maar de tour moest worden afgebroken. Nu Kooymans (73) niet meer in staat is de con certreeks te hervatten, is een vervolg onmogelijk. Een alternatief voor dat laatste optreden gaat De Groot niet zoeken, schreef hij gisteren op zijn website. „Het zou voor mij een soort afscheidsavond geweest zijn na 56 jaar liveoptredens. Nu is het dus de spreekwoordelijke nachtkaars.'' Dat De Groot zou stoppen met optreden na de tour met Vreemde Kostgangers, kon digde hij vorig jaar al aan. ,,Wat dat betreft is het heel oud nieuws'', zei zijn manager en vrouw Anja Bak gistermiddag. ,,Toch ben ik nog de hele dag gebeld, leuk te mer ken dat het veel mensen wat doet. Som mige mensen opperden dat Boudewijn nog solo zou kunnen optreden, maar dat wil hij niet meer. Voor hem was het een mooi einde geweest met de jongens. Dat dat er nu niet komt is jammer, maar hij ligt er niet wakker van. Boudewijn vindt wat er met George aan de hand is veel erger.'' De Groot blijft wel muziek maken. On der anderen dus met Vrienten en Kooy- mans. ,,We waren al begonnen aan een nieuw album'', vertelt Henny Vrienten (72) daarover. ,,We hebben demo's opge nomen, maar moeten nog veel inzingen en de nummers van Boudewijn inspelen.'' Vanwege zijn ziekte is het onduidelijk in hoeverre Kooymans zijn gitaarpartijen kan doen zoals hij dat wil, maar volgens Vrien- ten heeft hij voor de demo alles al een keer ingespeeld. ,,En geloof me, de demo's van George kunnen zo op de plaat. Die zijn zo goed gespeeld en gezongen, hij heeft net als ik een professionele studio, eigenlijk is hij al bijna klaar.'' Liefst zouden de drie weer bij elkaar ko men, maar vooralsnog werken ze via vi deoverbindingen en bewerkt Vrienten de muziek in zijn thuisstudio. Zolang ze nog niet alle drie twee vaccins hebben gekre gen, blijven ze zo werken. Voor de fans van De Groot is er meer om naar uit te kijken. De zanger wil een boek maken over zijn platen, met achtergrond informatie over de nummers en de opna mes. zaterdag 24 april 2021 GO a' Tineke de Nooij viert op Konings dag live op Radio 5 haar 80ste verjaardag. FOTO MARCO Optreden zal hij niet meer, maar Boude- wijn de Groot werkt wel aan een laatste album van Vreemde Kostgangers, de band met Henny Vrienten en George Kooymans. Kooymans, die vanwege de ziekte ALS niet meer kan optreden, wil de plaat voltooien. Alexander van Eenennaam Henny Vrienten, Boudewijn de Groot en George Kooymans. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25