Voormalig schaatser Michel Mulder maakt naam als artiest 23 Nadal naar de halve finale Eerland mag naar Spelen Yates winnaar 'Ronde Alpen' Michel Mulder (35) postte het afgelopen jaar meerdere covers. De olympisch schaatskampioen van 2014 kreeg daarop goede reacties. 'Mijn doel? Een nummer 1-hit, haha.' 'Hij heeft een eigen sound' ,,Laat duidelijk blijken dat het een hobby is, hè." Michel Mulder wilde eigenlijk niet de publiciteit in met zijn zangkunsten. Maar dat de voor malige Zwolse schaatser meerdere kwaliteiten heeft, laat hij regelma tig zien op Instagram. ,,Dat voelt een beetje als een fotoboek van het leven, tenminste de mooie kanten dan." Want zingen neemt een grote plek in zijn leven in, geeft Mulder toe. Eigenlijk al vrij vroeg in zijn le ven zelfs. ,,Het is hartstikke leuk om te doen. Ik heb nu zelfs zangles ge nomen, dus een beetje serieus neem ik het wel. Al noem ik het nog een hobby hoor'', zegt de olym pisch kampioen schaatsen op de 500 meter van 2014 in Sotsji. Het begon ooit tijdens zijn schaatscarrière om iets om handen te hebben als ontspanning naast de intensieve trainingen en stress rond wedstrijden. ,,Ik wilde iets leuks te doen hebben tussen de trainingen door en in mijn vrije tijd'', zegt Mulder. ,,Maar dan moest het wel iets zijn wat geen energie kostte of waar ik te moe van zou worden. Muziek speelde altijd al een rol in mijn leven en in dat van mijn twee lingbroer Ronald. We hebben altijd al van muziek gehouden." En nu is de Zwollenaar zo ver dat hij opnames deelt op Instagram, het fotoboek van zijn leven. Terwijl de eerste kennismaking van het grote publiek met zijn zangkunsten al dateert van 17 februari 2014. Voordeel Locatie was het Holland Heineken House in het olympisch dorp van Sotsji, waar Mulder na zijn olympi sche ritten vaak te vinden was. ,,Leuk, al die mensen erbij. Het voordeel van olympisch sporter te zijn is ook dat je bekende mensen ontmoet tijdens zo'n toernooi. Zo sprak mijn kamergenoot Mark Tui- tert met zanger Roel van Velzen die bij veel huldigingen was. Hij vroeg Mark, fervent gitarist, om een keer SERA NOA mee te spelen. En eigenlijk vroegen ze toen aan Mark of'die Mulder ook nog wat kon', haha. Mark riep direct 'zingen' Eigenlijk twijfelde Mulder niet, zo'n kans wilde hij niet voorbij la ten gaan. Het werd een enerve rende ervaring, zegt Mulder nu la chend. ,,Wat ik echt heb geleerd is dat je altijd jezelf moet kunnen ho ren als je gaat zingen. Met oortjes in bijvoorbeeld. Die had ik toen niet en er waren nogal wat mensen. Het gevoel was goed en ik dacht dat ik lekker had gezongen. Tot ik het te- Ik heb iets meer tijd nu en krijg veel leuke reacties. Waarom niet dacht ik' rug luisterdeDat was schokkend, haha. Dat zal me nu niet meer over komen.'' Hoewel het voor de buitenwereld misschien stil leek rondom het zin gen van de schaatssprinter, bleef het voor Mulder zelf altij d een grote passie. ,,Ik vind het gewoon heel leuk om te doen. Ik heb thuis een studiootje, met prima materiaal en microfoons. Kan het daar niet aan liggen in elk geval." Na vorig jaar - aan het begin van de thuisquarantaineperiode in maart 2020 - al een cover te hebben gepost van Lewis Capaldi, gooide Mulder er een kleine tien weken geleden een lied van Olivia Rodrigo ('drivers license') tegenaan, zichzelf begeleidend op gitaar. Het leverde hem een hausse aan positieve reac ties op, net als het jaar daarvoor. De video's werden respectievelijk bijna 10.000 en ruim 12.000 keer beke ken. Indruk Maar vooral zijn laatste post maakte indruk, daar waar Mulder een duet met Sera Noa zingt, de zangeres die tien jaar geleden ooit meedeed aan het Junior Songfestival en nu als so loartieste aan de weg timmert. Mulder: ,,Bij de bruiloft van een tennisvriend zong Sera. We raakten aan de praat en ik mocht haar wat opnames sturen. En nu hebben we samen een duet opgenomen." Ze zingen samen 'Minefields' van Faouzia en John Legend. ,,Het was wel spannend'', geeft Mulder toe, ,,Omdat ik naast een professionele zangeres zit, maar ik ben best trots op het resultaat." Niet dat er op dit moment con crete plannen zijn om verder in de muziek te gaan, zegt de assistent van trainer Gerard van Velde bij schaatsteam Reggeborgh. ,,Ik heb iets meer tijd nu ik geen schaatser meer ben en krijg er veel leuke re acties op. Dus waarom ook niet, dacht ik." ,,Wat mijn doel nu is? Haha, een nummer 1-hit halen natuurlijk! N ee, j oh, dat weet ik echt niet. Ik zie wel waar het allemaal toe leidt. Maar als Davina Michelle morgen belt om een duet met me op te ne men, stap ik direct in de auto haha'', zegt Mulder. zaterdag 24 april 2021 GO TENNIS Rafael Nadal staat in de halve finale van het tennistoernooi van Barce lona. De als eerste ge plaatste Spanjaard had in zijn kwartfinale tegen de Brit Cameron Norrie twee sets nodig: 6-1 6-4. Nadal kan het toernooi voor de twaalfde keer in zijn loop baan winnen. Bij het toer nooi van Belgrado voldeed Novak Djokovic ook aan de verwachtingen. De Servi sche nummer 1 van de we reld zette in de kwartfina les zijn landgenoot Miomir Kecmanovic met 6-1 6-3 aan de kant. TAFELTENNIS Britt Eer- land (27, foto) doet ko mende zomer definitief mee aan de Olympische Spelen. Sportkoepel NOC*NSF stuurt de tafel tennisster naar Tokio, omdat ze vorige maand bij het kwalificatietoernooi in Qatar een nominatie heeft veroverd. ,,Er valt een last van mijn schouders, ik ben echt superblij'', zegt Eer- land. ,,Ik heb er superhard voor gewerkt om dit te be reiken en ik ben heel ver heugd dat NOC*NSF met goed nieuws kwam.'' Eer- land is de nummer 28 van de wereldranglijst. WIELRENNEN Felix Gross- schartner won de vijfde en laatste etappe in de Ronde van de Alpen. De Oostenrij ker van Bora-hansgrohe kwam in de etappe van Valle del Chiese naar Riva del Garda na 212 kilometer solo aan. Achter Gross- schartner werd de Ier Ni colas Roche tweede, voor de Italiaan Alessandro De Marchi. De eindzege in de etappekoers door Oosten rijk en Italië ging naar de Brit Simon Yates. De kop man van Team BikeEx- change kwam ruim een halve minuut na de winnaar binnen. Zijn leidende posi tie in het klassement kwam niet meer in gevaar. De Spanjaard Pello Bilbao werd tweede. 'Stap gelijk in auto als Davina Michelle belt' Walter van Zoeren Zwolle ZWOLLE 'Minefields', waar John Legend en Faouzia fu rore mee maken, is ook het nummer dat Michel Mulder samen zingt met Sera Noa. De zangeres timmert al jaren aan de weg als soloartieste en lanceerde onlangs nog haar nieuwe single Wait. Noa leerde Mulder kennen op een bruiloft, waarbij ze tijdens de kerkdienst zong. ,,Ik kende hem helemaal niet, ik zit niet zo in de sport, haha. Maar we raakten aan de praat over mu ziek en zingen en hebben daarna contact gehouden. We zijn allebei een groot fan van Faouiza, een echte upcoming artieste. Zo kwamen we op het idee om samen een cover op te nemen", legt de zange- rers uit. Noa was direct erg onder de indruk van Mulders stem. ,,Hij zingt echt heel zuiver en goed, heeft een hele eigen sound. We hebben het in drie takes op kunnen nemen bij mij thuis, dat is echt heel snel. Voor iemand die zegt te zin gen als hobby, is hij echt heel goed. Ik zou hem adviseren er mee door te gaan'', zegt de zangeres. -Michel Mulder Mulder met Roel van Velzen (boven) en in duet met Sera Noa. FOTO VINCENT JANNINK, PRIVÉFOTO'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23