Duel met Vitesse eerste van vijf finales voor Rotterdammers 20 Het is een strijd in de schaduw van de eredivisietop. Maar Feyenoord wil per se finishen op plek 4 en dus moet er gas worden gegeven de laatste duels van deze competitie. EK voetbal in elf speelsteden Lewandowski weer hersteld Smits houdt het voor gezien In Rotterdam-Zuid voel je de wind of change. Bij Feyenoord gaan din gen veranderen. De contouren van de nieuwe koers zijn al zichtbaar, maar het is nog wel een vergezicht. De maand april verloopt nog als vanouds. In de Kuip is het weer eens redden wat er te redden valt. Er moet worden gesprint, in de hoogste versnelling en dan maar hopen dat op de eindstreep blijkt dat het genoeg is geweest. Dick Advocaat is in goed gezel schap. Vrijwel al zijn voorgangers moesten alle zeilen bijzetten om de meubelen te redden. Mario Been klopte PSV in de Kuip met 3-1 en dat deed verlangen naar een ticket voor Europees voetbal oplaaien. Een week later kreeg zijn elftal uit bij VVV de Nigerianen Musa en Uchebo niet onder controle en was alle hoop verdwenen. Ronald Koeman verloor in 2014 thuis kansloos van Ajax. De aankla ger betaald voetbal deprimeerde de Rotterdamse aanhang door een el leboog in het gezicht van Joël Velt- man van Graziano Pellè met vier duels schorsing te bestraffen. De Rotterdammers leken weg te zak ken, maar Koeman besloot de eind sprint in te zetten met een andere speelwijze. Met vijf verdedigers leek Feyenoord bijna herboren. Na FC Groningen-uit volgden zes overwinningen en een gelijkspel en werd de voorronde van de Champi ons League bereikt. Een seizoen later glipte het trai ner Fred Rutten door de vingers. Hij verloor in de laatste vijf duels Iedereen is fit en er weer bij. Dat is ook belangrijk voor dit elftal driemaal en speelde tweemaal ge lijk. De Tukker werd de laan uitge stuurd en in de play-offs bleek Hee renveen te sterk voor het team van trainer Giovanni van Bronckhorst. De laatste had in zijn seizoenen ook volop sprintjes nodig. Maar in 2016, 2018 en 2019 won de ploeg de bekerfinale, terwijl in 2017 de eind sprint nodig was om de landstitel te pakken. In die periode had het Le gioen ook nog andere dingen om naar uit te kijken. De boegbeelden Dirk Kuyt en Robin van Persie na men afscheid als voetballer. Cruciaal Om het seizoen nog te redden moet Feyenoord er een krachtige sprint uitpersen. ,,En dan is de eerste wed strijd cruciaal voor het restant'', zegt Dick Advocaat. Want mocht Vitesse morgen in de Kuip winnen, dan is de achterstand op plaats 4 al vijf punten en dat zal aanvoelen als onoverbrugbaar. Feyenoord moet Vitesse dus verslaan en mag daarna geen fouten maken tegen ADO Den Haag (uit), Heracles (uit) en RKC (thuis, op de slotdag). En dan is er, tussendoor, op 9 mei nog de Klas sieker in de Kuip tegen Ajax, waarin de ploeg een resultaat zal moeten boeken tegen de aartsrivaal. Feyenoord heeft de periode na de winst tegen FC Utrecht benut om extra hard te trainen. Om nog een maal voldoende inhoud te kweken voor de laatste fase van de competi- tie. ,,De laatste serie van vijf duels leverden drie overwinningen en tweemaal een gelijkspel op'', zegt Advocaat. ,,Dan ga je liever door in plaats van een weekeinde vrij. Maar nu is iedereen fit en iedereen er weer bij. Dat is ook belangrijk voor dit elftal.'' Want alleen Bart Nieuwkoop, die te maken heeft met een terugslag in zijn revalidatieproces, ontbreekt morgen. Verder heeft Advocaat eindelijk weer eens iedereen aan boord, al sloot de Deen Nicolai Jorgensen pas gisteren aan bij de selectie nadat hij er weer een periode uit was ge weest. Geen waslijst met afwezi gen, dat schept verwachtingen. Bo vendien zitten er voor het eerst in maanden weer eens supporters op de tribune. Alle ingrediënten voor de eind sprint, de zoveelste de laatste jaren in de Kuip. ,,Vijf finales'', zei Advo caat. ,,Daar komt het op neer. Dit duel is heel bepalend voor de reste rende periode'', aldus de Rotter damse oefenmeester. MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord -Vitesse zaterdag 24 april 2021 Beeld uit Vitesse-Feyenoord eerder dit seizoen. Riechedley Bazoer (links) in duel met Bryan Linssen. foto anp Feyenoord klaar voor de eindsprint Mikos Gouka Rotterdam - Dick Advocaat (74) Ga naar de AD-app of V ad.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. VOETBAL Sevilla vervangt Bilbao als speelstad van het EK voetbal. Dublin valt af, waardoor het EK nu in elf landen wordt gespeeld. Het bestuur van de Euro pese voetbalbond UEFA besloot de vier wedstrijden die in de Ierse hoofdstad gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint- Petersburg en Londen. De Russische stad huisvest nu drie extra wedstrijden en in totaal zeven. Londen krijgt er één duel bij en komt op acht EK-duels, waaronder de halve finales en de finale. VOETBAL Bayern Mün- chen heeft topschutter Ro bert Lewandowski (32, foto) terug voor de kampi oenswedstrijd vandaag tegen Mainz. De Poolse spits ontbrak de afgelopen weken vanwege een knie blessure, opgelopen bij de nationale ploeg in de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Andorra. Lewandowski her vatte deze week de training en behoort tot de selectie van de vertrekkende trainer Hansi Flick voor het duel met Mainz. Bayern verze kert zich met een zege van de negende landstitel op rij en de 31ste in totaal. ZWEMMEN Openwater- zwemmer Pepijn Smits heeft zijn loopbaan met on- middelijke ingang beëin digd. De 24-jarige Smits gaat zich richten op zijn maatschappelijke carrière; hij gaat aan de slag als ad vocaat. De zwemmer ver overde in 2018 in het Schotse Glasgow de Euro pese titel in de teamwed strijd. Dat deed hij samen met Esmee Vermeulen, Sharon van Rouwendaal en Ferry Weertman. Tijdens zijn laatste wedstrijd op het hoogste niveau, afgelopen maart in Doha, haalde Smits nog een 26ste plaats. Smits werd in zijn loopbaan ook verschillende keren Nederlands kampi oen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20