Stripfigurenclub verdwi nt nooit Officieus kampioenschap is niet ondenkbaar Pasveer tekent contract voor twee jaar bij Ajax 18 Als Ajax morgen AZ verslaat, is het minimaal officieus kampioen. Hoe ga je om met een landstitel die eigenlijk zeker is, maar ook weer niet helemaal? „Gewoon plankgas vieren en een zielige polonaise vermijden", zegt Arnold Bruggink uit ervaring. Laatst vroeg iemand zich af wat we eigenlijk aan ADO zouden missen, mocht de boel daar definitief instorten. Was dit niet het schoolvoorbeeld van een mislukte profclub, een bolwerk zonder duide lijke voetbalidentiteit, een club met een zielloos stadion in de stinkende oksel van de A4? Ik was het daar niet mee eens. Voor ADO heb ik altijd een zwak gehad, en de reden blijkt na enig onderzoek heel simpel. Geen club brengt zo on waarschijnlijk veel stripfiguren voort. Het is echt ongelooflijk, het lijkt wel alsof ze al lemaal rechtstreeks zijn weggelopen uit het brein van Gummbah, Dik Bruynesteyn of Hein de Kort. Er komen bovendien steeds weer nieuwe typetjes bij. Je hebt John van Zweden natuurlijk, alias De Behangkoning. Je hebt de Chinezen 'Kleine Wang' en 'Grote Wang'. Martin 'Tony Soprano' Jol behoeft geen verdere introductie. 'Kale Kees' Jansma is er ook nog, net als Dickie uit de Transvaalbuurt en - uiter aard - 'Sexy Lexy' Schoen maker. Rob Jansen zit veel op Curasao tegenwoordig, maar je kunt Robbie de Spelersmakelaar wel uit Den Haag halen, maar Den Haag niet uit Rob. Gisteren las ik dat ook Tscheu La Ling weer is opgedoken in de omgeving van het Laakkwartier, vlassend op een overname met een paar 'Haagse vastgoed jongens'. (Je ziet ze meteen voor je, die Haagse vastgoedjongens. Zelfs als ze helemaal geen bont jas dragen, dragen ze toch een bontjas.) Op Midden-Noord is de stripfigurendichtheid zo groot dat elke voetbaltribune in Nederland er strontjaloers op zou moeten zijn. Je hebt er Marok kaanse Koos, maar ook Rasta Rico, Haagse Sjonnie en Haagse Hannes. De legendarische Rooie Aad haalde ooit het wereldnieuws toen hij stiekem zijn leuter uit zijn spijkerbroek friemelde, speciaal voor een foto met burgemeester Wim Deetman. En dan heb je nog een onwaarschijnlijke lijst van cartooneske oud-spelers. Michel Adam, de vuur werkdealer, officieus cultuurbewaker van de klas siek Haagse mat. Tommie 'Rusta33gh' Beugelsdijk en Lex Immers. Jopie Lankhaar, Frans Danen, die lange Van Vianen, Cor Lems. De meeste clubs zouden al blij zijn als ze één equivalent van 'Haagse Aadsje' hadden, maar ADO heeft Aad de Mos én wijlen Aad Mansveld. Als al die typetjes tegelijk in een Appie Happie-album zouden staan, zou het ongeloofwaardig worden. Logisch wel, maar niettemin durf ik te wedden dat ADO niet verloren gaat. Het is een wetmatig heid: voetbalclubs gaan hoogst zelden failliet, en als ze ten onder gaan, dan gebeurt dat alleen als er te weinig mensen over zijn om de club te redden. Bij ADO Den Haag staat er heel snel weer een nieuwe stripheld op, let maar op mijn woorden. Er komen bij ADO Den Haag ook steeds weer nieuwe typetjes bij Anish Giri nadert koploper Robben mist duel met PSV Ter verheldering: de schaal kan dit weekend alleen officieel naar Am sterdam als FC Groningen Ajax als nog over de voorlaatste horde tilt, die donderdag tegen Utrecht niet werd genomen. Als Danny Buijs en co vanavond stunten bij Ajax' eerste achtervol ger en de koploper rekent morgen zelf af met andere concurrent AZ, dan lopen de 35ste landstitel en de rentree van de supporters in de Jo- han Cruijff Arena volledig syn chroon. De rem op het titelfeest zit dan waarschijnlijk alleen nog in de beperkende coronomaatregelen. Wat dat betreft kan het voor Ajax gunstig uitpakken dat PSV van avond al speelt. Afstand Maar er is ook een scenario denk baar waarin Ajax met een zege AZ weliswaar definitief afschudt, maar een winnend PSV nog op twaalf punten afstand vindt, met nog vier speelronden te gaan. Dan zijn trai ner Erik ten Hag en zijn mannen TRANSFERVRIJ officieus kampioen. In een percen tage uitgedrukt heeft de aanstaande kampioen de landstitel dan wel voor meer dan 99 procent binnen. 99? Zeker, dat laatste procentpuntje kan later thuis tegen bijvoorbeeld de degradatiekandidaten Emmen (2 mei) of VVV (13 mei) binnen ge hengeld worden. Zelfs als Ajax na een zege op AZ nog vier nederlagen lijdt, is gezien het doelsaldo (+32 ten opzichte van PSV) de kans nog groot dat de schaal naar Amsterdam gaat. Ajax kan natuurlijk ook nog ver liezen van AZ, maar het scenario van een officieuze titel is morgen zeker niet ondenkbaar. En dan? Een feestje bouwen, of wachten tot de schaal wordt overhandigd? Henk de Jong, trainer van Cambuur, liet er ruim een week geleden weinig on duidelijkheid over bestaan. De kop loper van de eerste divisie kon na een overwinning op Helmond Sport alleen mathematisch de pro motie nog ontglippen. ,,Als we morgen winnen, is het hartstikke officieel", zei De Jong vooraf al.,,Veertig goals halen ze nooit meer in." Dilemma De club uit Leeuwarden maakte 21 jaar eerder het tegenovergestelde mee, toen het door een 1-0 neder laag niet kon vermijden dat PSV zich officieus tot landskampioen kroonde. Arnold Bruggink kan zich het dilemma en de bescheiden zaterdag 24 april 2021 y @sjoerdmossou GO SCHAKEN De salarissen voor de maand april kon ADO Den Haag gisteren nog net over maken, maar inmiddels is het geld op. De rekeningen zijn leeg. De bodem van de schatkist is al jaren geleden verkocht op een rommelmarkt. Een faillissement was nog nooit zo dichtbij. Gisteren klonk ADO-supporter Joop Buyt via WhatsApp hevig verontrust. Joop en zijn vrien den maken zich grote zorgen over het einde van ADO Den Haag, nu niemand nog lijkt te weten wat de oplossing is. Anish Giri (26, foto) is op het kandidaten toernooi in Jekaterinen- burg een half punt dichter bij de Russi sche koplo per Ian Ne- pomniatsjtsji gekomen. De Nederlandse grootmeester won in de elfde ronde met wit van de Chinees Ding Liren en staat op 6,5 punten. De Rus deelde met Caruana. VOETBAL Arjen Robben (37, foto) moet van daag het duel met FC Gro ningen tegen zijn oude club PSV aan zich voorbij laten gaan. De aan valler van FC Groningen is niet fit ge noeg. PSV heeft een zege nodig in de strijd om de tweede plek, die recht geeft op voorronde Champions League. o a 0) 'Plankgas die Johan Inan Amsterdam AMSTERDAM Ajax heeft Remko Pasveer vastgelegd. De 37-ja- rige doelman komt transfervrij over van Vi tesse en ondertekende in Amsterdam een con tract voor twee jaar. Remko heeft de afge lopen twee seizoenen in de basis van Vitesse laten zien een stabiele en goede keeper te zijn, die ook goed kan mee- voetballen'', zegt direc teur voetbalzaken Marc Overmars. ,,We denken dat hij daardoor goed bij Ajax past.'' Pasveer had een aan bieding van Vitesse op zak om zijn contract met een jaar te verlengen, maar hij besloot daarvan af te zien toen Ajax zich meldde. ,,Het verhaal van Overmars sprak me heel erg aan'', zegt de keeper die eerder voor FC Twente, Heracles Al melo, Go Ahead Eagles en PSV speelde. Pasveer moet bij Ajax gaan concurreren met een andere routinier, de 38-jarige Maarten Ste kelenburg. De Oranje-in ternational is de eerste keus bij Ajax sinds André Onana vanwege een schorsing thuis zit. Onana gaat zijn schor sing van een jaar, van wege overtreding van het dopingreglement, aanvechten bij het inter nationale sporttribunaal CAS. Stekelenburg staat op het punt zijn aflo pende contract te ver lengen. Onana ligt tot 2022 vast. Ajax wil het contract van de interna tional van Kameroen graag met enkele jaren verlengen, maar Onana heeft daar geen haast mee. Ajax besloot de onderhandelingen on langs stop te zetten. De huidige reservedoelman Kjell Scherpen (21) wordt mogelijk verhuurd volgend jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18