9cf 9cf 9cf NIEUWS 13 In ons gezin van man 68 en vrouw 65 zijn de verhoudingen duidelijk ver deeld. Mijn man is iemand van het glas is halfvol en bij mij is dat meestal niet zo. Nu vind ik vaak wel dat hij niet realistisch is want hoe kun je vinden dat een glas halfvol is wanneer de besmettingen nog zo toenemen? Dan gaat het zo: dan zegt hij dat de experts zien dat het afvlakt. Ik zeg dan dat experts het ook vaak fout hebben. Met de 1,5 metermaatregel zegt hij, dat veel mensen zich eraan houden en ik zeg dan dat ik zie dat veel mensen het niet doen. Juist die mensen die het niet doen zijn een gevaar voor zichzelf en anderen. Ook met de mondkapjes gaat het zo. In de pen klimmen doet mijn echtgenoot niet en hij vindt het vaak niets dat ik dit wel doe. Een beertje voor het raam, een T-shirt met een rood hart, een vlag voor de zorg en klappen voor de zorg, niets voor mijn man, maar juist wel voor mij. Waar we het wel over eens waren was dat het vaccineren zo moeizaam verliep. Ik schoot deze week in de stress toen ik zeer verkou den werd en hij eindelijk vandaag zijn vac cinatie zal krijgen. Hij heeft astma en ik zit al een jaar in de stress. Hij veel minder ove rigens, dus ik was zo blij dat hij eindelijk aan de beurt was. Ik heb me gelijk laten testen en gelukkig is het geen corona. Dus was ik deze week wel zeer verbaasd dat hij de petitie wilde tekenen tegen het test- event van 538. Zo zie je maar dat je ook na 46 jaar huwelijk nog steeds verrast kan worden. Ook is het goed dat de verhoudin gen zijn zoals ze zijn, het houdt ons scherp. - Bea de Bruin In ons huis is er geen verschil tussen de seksen, ik woon namelijk als vrouw samen met een vrouw. Als het gaat over verschil van mening, stemming, positief, negatief heeft dit, naar mijn ervaring, niet per se te maken met man-vrouw. Net zo goed er vaar ik dit verschil als vrouw-vrouw. De ene keer kom ik negatief, moedeloos, machteloos of bozig uit de hoek en stelt zij mij gerust, met haar goedmoedige, humo ristische en energieke vrolijkheid. De vol gende keer trek ik haar weer uit een tijde lijk donkere, uitzichtloze, chagrijnige, cy nische put. Zo helpen we elkaar, ongeacht onze sekse. - Tessa de Haas Ik ben een man van 62, kwetsbare gezond heid en met ondertussen gelukkig al wel de eerste prik van AstraZeneca in de arm. Mijn vrouw is 58, kerngezond en nog (lang?) niet aan de beurt. We zijn allebei geen zwartkijkers maar realisten. En voor zichtig. Wij houden ons aan de regels. La ten boodschappen/aankopen al een jaar lang thuisbezorgen en bestellen thuisme- nu's bij lokale restaurants. Sinds begin vo rig jaar zijn we niet meer in een stad of winkelcentrum geweest. Geen vrienden meer gezien, geen feestje meer beleefd. Alle vormen van drukte vermeden. En nog steeds, net zolang totdat wij beiden volle dig gevaccineerd zijn. Vakantie vorig jaar afgezegd. Vakantie dit jaar idem en geen plannen daartoe. 2021 wordt voor ons als 2020. Veel wandelen en fietsen als het on derweg tenminste niet te druk is. Een au totochtje in de cabrio bij mooi weer. Zo slaan wij ons er nóg wel een jaartje door heen als dat moet. Structureel met z'n tweetjes. Hopelijk kunnen wij straks, mét allebei een prik in de arm, wel eindelijk weer socializen met familie en vrienden. - Michiel Werkman Hoeveel gelijk je hebt weet ik niet, maar ik herken er wel wat in. Mijn vrouw wil dol graag naar een warm strand en snorkelen. Dat wil ik ook maar weiger, in deze pande- mie, in een vliegtuig te stappen. We gaan ook samen (wij vinden dat man en vrouw als een unit gelden, één persoon) bij de kinderen op visite, maar ik ga niet drie kwartier in de metro zitten met een mond kapje op. Wij gaan graag naar musea en dat missen we al een jaar, dus binnenkort gaan we, na een sneltest, naar het Prinsenhof. Wéér ben ik negatiever dan mijn vrouw. 'Als ik daar toch met een mondkapje op moet gaan lopen, sta ik met tien minuten buiten hoor!' En toch kunnen het goed vinden samen. - Johan Dijkshoorn Inderdaad is er een groot verschil tussen de seksen. Altijd al geweest en dat zal niet ver anderen. In mijn lange leven kan ik je vele voorbeelden geven. Ook in deze coronatijd is het verschil duidelijk zichtbaar. In mijn eigen huis ook. Ik heb net mijn zoon van 52 nog tot de orde geroepen. Mijn dochter daarentegen is het zonnetje in huis. Ver zint spontaan van alles en kan de boel de boel laten. Mijn zoon moet altijd 'wat af maken'. Lijkt in dat opzicht op zijn vader. In ons appartementsgebouw met bijna al leen senioren is dit duidelijk merkbaar. Mannen (oude knarren) zeuren overal over. Hebben een mening over de schoon maker, de krant, de mat, de bladeren. Gis teren moesten de vlekken op het plafond in de hal het ontgelden. Vrouwen verzin nen wandelingen, ruilen puzzels en boe ken en proberen er wat van te maken. In ons complex woont maar één weduwnaar. Meer dan de helft is weduwe en de andere helft bestaat uit echtparen. Wij vrouwen worden beloond met een langer leven. Daar zijn geen ingewikkelde studies voor nodig. Met een vrolijke, positieve kijk op het leven en gezond verstand leef je langer. - Hermy Gutteling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13