Koningsspelen Sint Jansteen hebben voor ieder wat wils Examenstunt leidt tot brandje Steun voor onderzoek naar komst azc 6 Verhuizing serieus bekeken Lang heeft Terneuzen door de vin gers gezien dat GSNED, actiefin de grond-, weg- en waterbouw, de be drijfsactiviteiten bij Driewegen uit breidde. ,,We willen onze nacht rust terug", gaf omwonende Els Zweistra aan in een raadscommis sie hoe hoog de nood bij haar en mede-bewoners is. GSNED zou met name voor geluidsoverlast zor gen, doordat vrachtwagens 's och tends vroeg vertrekken en 's avonds laat terugkeren. Het Terneuzense college van B en W zat hiermee flink in de maag en stelde de gemeenteraad voor om de bedrijfsactiviteiten van GSNED te legaliseren, maar wel onder strenge voorwaarden. Zo zou het tussen 19.00 en 7.00 uur absoluut stil moe ten zijn op het bedrijfsterrein. Ook zou GSNED worden verplicht om extra geluidwerende voorzieningen te treffen. Legalisatie afgewezen In de raadscommissie waar omwo nende Zweistra begin april insprak, zag het er al naar uit dat de gemeen teraad het voorstel van B en W zou afwijzen. En zo geschiedde ook af gelopen donderdagavond. De ge meenteraad verwierp eensgezind de legalisatie van GSNED. PvdA-fractievoorzitter Laszlo van de Voorde deed nog een poging dit te voorkomen, naar aanleiding van de mededeling van wethouder Frank van Hulle dat inmiddels met GSNED wordt gepraat over 'uit plaatsing'. Om die gesprekken een kans te geven, stelde Van de Voorde voor een rustpauze in te gelasten. Een ruime raadsmeerderheid voelde daar niks voor. Nu de druk op GSNED opvoeren door legalisa tie af te keuren, is het beste, aldus de meeste partijen. ,,We hebben het ermee te doen", reageerde GSNED-directeur Mi chael de Nijs gisteren nuchter op het raadsbesluit. En nu verder, al dus De Nijs, om in gesprek met de gemeente te bekijken of een volle dige of gedeeltelijke verhuizing mogelijk is. Hij zit, evenmin als de gemeenteraad, te wachten op een langdurige juridische strijd. ,,We willen dit oplossen." Volgens wethouder Van Hulle kan er al snel duidelijkheid zijn. Als Een pijnlijke kwestie voor Terneuzen lijkt toch nog een goede afloop te krijgen een verhuizing kan, wil hij in over leg met omwonenden over hoe GSNED in de tussentijd de activi teiten kan voortzetten aan de Roos- eveltlaan. Het bedrijf telt 35 vaste en tien a vijftien ingehuurde mede werkers. Omwonende Joke Naughton hoopt er het beste van. Zij zei vgis- teren het heel goed te vinden dat een verhuizing in bespreking is. ,,Procederen kan altijd nog." ,,Vanwege corona wel aangepast natuurlijk", zegt groep 8-leer- kracht en medeorganisator Didi Neefs ,,Door uit te gaan van wat wel kan is er toch een leuk pro gramma uitgerold. De ligging van de school bij de sportvelden van vv Steen geeft zoveel ruimte dat alle klassen in hun eigen bubbel roulerend een aantal spelletjes kunnen afwerken. Samen sporten met je groep. En lekker bewegen is niet alleen gezond, het zorgt ook voor saamhorigheid. In deze tijd hebben we elkaar hard nodig. Het thema 'Ik Jij Wij' van de Koningsspelen is dan ook duide lijk zichtbaar." Voor ieder wat wils Voetbal, korf- en teambal, frisbee golf, trefbal, slagbal, mini atletiek: er was voor ieder wat wils. Alleen voetbal vond Izis uit groep 4 niet zo leuk. Vrolijk uitgedost met een oranje bloemetje in het haar ging ze daarbij maar in het doel staan ,,Ik heb wat koude handen en zo kan ik mijn handen in mijn jaszak stoppen als mijn team in de aan val is." De kleuters werkten in de gym- zaal een circuit af, liepen een oranje getinte modeshow af en renden buiten bij het 'ren je rot' spel naar plaatjes die refereren aan Door uit te gaan van wat wel kan, is er toch een leuk programma uitgerold het Koningshuis. De eigen boter hammetjes tussen de middag gin gen er goed in. ,,Even weer wat energie tanken voor het vervolg programma", zei Mats uit groep 8. ,,Dan zet ik alles op het sprint nummer." In een brief aan ouders spreekt de schoolleiding ongenoegen uit over de gang van zaken. Het afsteken van vuurwerk was niet de enige escala tie. ,,Het gaat ons echt niet om wat confetti, maar volledige strooipaden van wc-papier en bloem door het gebouw vinden wij op een reguliere lesdag erg onaangenaam", schrijft directrice Lies Meesen-Deburch- graeve. Medewerkers waren na de De actie begon ludiek, maar helaas is het toch verkeerd gegaan ongeregeldheden urenlang bezig de school weer schoon te maken. Volgens Meesen waren er vooraf duidelijke afspraken gemaakt met de leerlingen over de examenstunt. ,,De actie begon ludiek, maar helaas is het toch verkeerd gegaan. Het brandj e vond buiten het schoolplein plaats, aan de rand van het Liniebos. We hebben er officieel niets mee van doen, maar we voelen ons ver antwoordelijk voor de buurt. Boven dien: voor je 't weet zijn er wél slachtoffers." Het vuur was snel geblust, maar de ophef zorgde er wel voor dat te veel jongeren te dicht bij elkaar kwa men. Dat wilde de school juist ver mijden, door de afsluiting sober te houden. ,,Ik snap dat de jongeren co ronamoe zijn, maar we kunnen echt geen feest toestaan op de school als mensen thuis nog geen twee men sen mogen ontvangen", zegt Mee- sen. ,,We hopen dat er rondom de diplomering weer wat mogelijk is." Ook bij de SSG Nehalennia in Middelburg was er ophef over een examenstunt van leerlingen. Er komt een onderzoek naar de eventuele komst van een klein schalig asielzoekerscentrum in Terneuzen. Met 23 stemmen voor en zeven tegen heeft de Terneu- zense gemeenteraad hier donder dagavond mee ingestemd.Of het centrum nodig is, moet nog blij ken. Dat hangt af van de instroom van asielzoekers. In 2015 was die zo groot, vooral door de oorlog in Syrië, dat een noodsituatie ont stond. Vanuit het idee 'we moe ten beter voorbereid zijn' wordt landelijk onderzocht hoe dit in de toekomst kan worden voorko- men. Terneuzen wil daaraan een bijdrage leveren. Hoe het centrum voor circa 130 asielzoekers zal worden vormge geven, moet nog worden uitge werkt. Tegenstemmers PVV, So ciaal Terneuzen, 50Plus en Ter- neuzen Sterk vonden dat te vaag. George Meij (VVD) had ook veel vragen, zoals over de locatie, kosten en begeleiding, maar stemde juist wel in. ,,Om af doende antwoorden te krijgen." Jos van Ginneken (CDA) pleitte ervoor maatschappelijke organi saties direct erbij te betrekken, voor het draagvlak. Het centrum zou er niet eerder dan in 2023 moeten zijn. zaterdag 24 april 2021 Oplossing in verschiet voor GSNED VL Izis uit groep 4 vond het voetballen niet zo leuk. Ze is maar op doel gaan staan ,,Ik heb wat koude handen en zo kan ik mijn handen in mijn jaszak stoppen als mijn team in de aanval is." foto peter nicolai Een pijnlijke kwestie voor de ge meente Terneuzen lijkt dan toch nog een goede afloop te krijgen. Met het bedrijf GSnEd, dat vol gens omwonenden uit het Ter- neuzense buurtschap Driewe gen veel overlast geeft, wordt serieus gesproken over een ver huizing. Harmen van der Werf Terneuzen Zo net voor de meivakantie nog eens de beste beentjes voor zetten om op een sportieve wijze alvast de verjaardag van koning Willem-Alexander te vie ren. Ruim tweehonderddertig leerlingen van basisschool Ing- helosenberghe in Sint Jansteen pakten gisteren met veel inzet en gezelligheid onder een stra lend oranje zonnetje de Ko ningsspelen aan. Edy de Witte Sint Jansteen - Didi Neefs Een examenstunt op de locatie Gildenstraat van het Reynaert- college in Hulst is gisteren uit de hand gelopen. Vmbo-examen- leerlingen staken vuurwerk af in en rondom de school. Daardoor ontstond een brandje in de buurt van het gebouw. Brandweer en politie moesten ter plekke ko men. Leerlingen werden wegge stuurd en enkelen zijn geschorst. Cornelleke Blok Hulst - Lies Meesen, directrice Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133