'Geef sportclubs op Het Schenge toch omheiningen' Quizzen bij Koningsspelen: Hoe heten de drie prinsessen? 'Snel besluit recreatie Wolphaartsdijk' Gezocht: slimme plannen voor energielandschap 6 Opinie De pijn zit hem vooral bij de twee voetbalvereni gingen. Het rondhangen van jongeren op hun terreinen, met name 's avonds en 's nachts, leidt tot vernielingen en het achterblijven van veel afval, soms zelfs kapotgeslagen glas dat op en rond de velden ligt. Voor het CDA is de maat vol. De lokale fractie probeert het pro bleem al langer op de agenda te krijgen en vindt dat er nu echt iets moet gebeuren. Op initiatief van de partij nam de gemeenteraad donderdag een motie aan waarin de wethouder de opdracht krijgt met de verenigingen naar oplos singen te gaan zoeken. In de motie worden cameratoezicht, het ver lichten van donkere plekken en het omheinen van delen van het sportpark als opties genoemd. Toch kwamen veel andere fracties - D66 en Nieuw Goes uitgezon derd - al direct met een hoop mit sen en maren. Met name hekwer ken zijn voor veel partijen de aller laatste optie. Maar eigenlijk liever niet. Balletje trappen De fracties vinden dat het sport park openbaar toegankelijk moet zijn. 'Maar wij plukken daar de zure vruchten van', zei SSV'65- voorzitter Tim Joosse onlangs. Hij ziet wel wat in het omheinen van delen van het sportpark, zodat clubs die dat willen hun accom modaties beschermd zien. Veel fracties kunnen het idee van open baarheid echter maar moeilijk los laten. 'Iedereen moet op Het Schenge kunnen sporten', is de ge dachte. Dat klinkt prachtig, maar door de terreinen van sportvereni gingen altijd maar voor Jan en alle man open te stellen, wordt vooral de hangjeugd gefaciliteerd. Na tuurlijk komen er ook jongeren die echt een balletje willen trap pen, maar zij kunnen ook terecht op trapveldjes in de wijken. Als die er niet genoeg zijn, moet dat wor den opgelost. Veel fracties zijn bang dat de overlast zich verplaatst als delen van het sportpark worden afgeslo ten op het moment de verenigin gen er niet actief zijn. Dat kan. Maar het is ook wel een gemakke lijk en altijd inzetbaar argument om niks aan overlast te hoeven doen. Ook de extra inzet van het jongerenwerk wordt bepleit, maar dat zal hooguit voor een deel helpen. Hangjongeren zullen de Veel fracties zijn bang dat de overlast zich verplaatst als delen van het sportpark worden afgesloten afgelegen terreinen van de sport clubs blijven opzoeken zolang ze die gemakkelijk kunnen betreden. Het is dan ook begrijpelijk dat sommige verenigingen in het af sluiten van hun eigen terreinen met hekken een oplossing zien. Als de gemeenteraad de proble men van de clubs serieus neemt, staat hij hiervoor open. Op welke dag is het Koningsdag. Op 30 april, 27 april of op 1 mei? Bijna de hele groep rent naar ant woord B. Slechts één leerling spurt naar het klimrek waar ant woord C ligt. Hij was even in de war, maar dat maakt niks uit. Nieuwe kansen immers bij de volgende vraag: hoe heten de drie prinsessen? ,,Ariane, Alexia en Amalia", weten ze allemaal. De groep is goed op de hoogte van het Koningshuis. ,,Het is gokken", verklaart Bram die even later ver klapt dat hij veel van zijn moeder Dit is super speciaal. Het beste kwartier ooit heeft gehoord. ,,En we spelen een musical waar Willem-Alexander en Maxima in zitten", vertelt Dion. ,,Dat is nog geheim", roe pen een paar anderen gelijk. Al snel gaan de eerste jassen uit. Het is in het zonnetje best lekker en met al dat rennen wordt de winterjas al snel te warm. Justin heeft er rode wan gen van en stopt even. ,,Ik heb dorst", zegt hij. Jessy draaft maar door tussen de juf en de verschil lende letters. ,,Dit is super speci aal. Het beste kwartier ooit", ver klaart hij met een bloedserieus gezicht. Ballonnen Op het schoolplein gaat het er een stuk rustiger aan toe. Daar is de onderbouw bezig. Stoepkrij- ten, een parcours fietsen op drie wielers, met ballonnen op een bordje lopen én springen op een enorm springkasteel. ,,Dat is zo leuk", zegt directeur Annelies Baarends. ,,Dit kost me niks, we lenen het van een vader die een restaurant heeft." Hoewel niet duidelijk is hoe groot beide kampen precies zijn, staat vast dat Wolphaartsdijk verdeeld is over met name twee grote ont wikkelingen in het recreatiegebied aan het Veerse Meer, namelijk de komst van vakantieappartemen ten bij De Zuidschor en buiten dijks gelegen vakantiehuisjes in de Zuidvlietpolder. De sfeer in het dorp is volgens sommige inwoners niet altijd even gezellig meer. On langs dreigden twee watersport verenigingen nog met een miljoe nenclaim als de plannen bij De Zuidschor doorgaan. Hakken in het zand Ook B en W stellen vast dat 'hak ken in het zand worden gezet' en 'kampen onverenigbaar lijken'. Daarom dringen ze er bij de ge meenteraad op aan nog vóór de zo mer een besluit te nemen over een toekomstvisie op het gebied. Die visie lijkt, onder voorwaarden, mogelijkheden te bieden voor de twee plannen. 'De raad is nu aan zet om duidelijkheid te geven', vindt het college. Dat zou voor rust in het dorp kunnen zorgen. De lokale visie voor Wolphaarts- dijk moet uiteindelijk deel gaan uitmaken van een brede visie over het Veerse Meer, waaraan de pro vincie, het waterschap en omlig gende gemeenten nu werken. Ver moedelijk wordt die pas na de zo mer vastgesteld. B en W van Goes vinden het geen goed idee om het besluit over de lokale visie voor Wolphaartsdijk ook over de zomer heen te tillen. Ondernemers Behalve de al genoemde argumen ten vinden ze dat de ondernemers die achter de plannen zitten ook een keer duidelijkheid verdienen. Het college is van mening dat met de visie een goede balans is gevon den. De gemeenteraad lijkt ver deeld te zijn. Hoe kan het landschap, de natuur en de recreatie profiteren van nieuwe windmolens en zonne- parken ten oosten van Rilland? Reimerswaal gaat de komende maanden op zoek naar slimme oplossingen en krijgt daarbij hulp. De polders op de grens van Bra bant en Zeeland zijn ideaal voor het opwekken van schone ener gie. Er wonen relatief weinig mensen en het is dichtbij 'stop contacten' van netbeheerder Ten- neT. De gemeenteraad wil daar gebruik van maken, maar besloot eind december dat de Reimers- waal wel de touwtjes in handen moet houden. Onder de vlag van 'Energie landschap Rilland-Oost' wordt daarom de komende maanden een gebiedsvisie gemaakt. Voor dit proces krijgt Reimerswaal steun van Stichting Zeeuwse Pu blieke Belangen. Dit fonds is tot stand gekomen bij de verkoop van de netwerkbedrijven aan Ste- din en steunt projecten die een steentje bijdragen aan de energie transitie in de provincie. Het plan begint met een studie. Rond de zomer moeten de eerste concrete plannen duidelijk zijn, zodat eind van het jaar de ge meenteraad groen licht kan geven om tot uitvoering te komen. zaterdag 24 april 2021 BE Twan probeert zijn 'eten' niet van het bord te laten waaien. foto marcelle davidse Verenigingen op sportpark Het Schenge in Goes klagen al jaren over overlast. Ze krij gen nu eindelijk wat steun van een groot deel van de gemeenteraad. Maar heel overtuigend is het nog niet. Rob Paardekam Goes Een serie meerkeuzevragen over het koningshuis, de letters A, B en C bij de verschillende klimtoestellen in de speeltuin en kinderen die wel willen ren nen. Meer is er niet nodig voor een goed begin van de Ko ningsspelen op basisschool Schuttevaer in Hansweert. Melita Lanting Hansweert - Jessy, leerling van basisschool Schuttevart De rust in het dorp moet weer keren en ondernemers verdie nen duidelijkheid. Het zijn twee van de argumenten die burge meester en wethouders van Goes aandragen om nu de knoop eens door te hakken over de toekomst van het recreatie gebied bij Wolphaartsdijk. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Joeri Wisse Rilland TTTTI Ir»'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131