Een oprit bij jouw rijtjeshuis kun je op Schouwen vergeten OPHEFFINGS UITVERKOOP Alle tapijten worden NU VERKOCHT MET ZEER HOGE KORTINGEN! 7 Altijd, maar dan ook altijd vertrekken mensen met een glimlach op hun gezicht uit de winkel van Miranda Huijer. „Vooral de smoeltjes van kinderen als ze een cadeautje krijgen." SPEELGOEDWINKEL MIRANDA HUIJER/ Ze maakte het mee snoepwinkel werkte, ^^^^^^iets minder als me dewerker van de groenteboer, maar sinds Miranda Huijer (49) haar eigen speelgoedzaak heeft aan de Mol in Zierikzee is ze eraan verslaafd geraakt. Natuurlijk, rotte sinaasappels - spreekwoordelijk dan - zijn er ook nog wel eens. Laatst een meneer die boos een duur exemplaar speelgoed op de balie smeet. 'Het is kapot, zorg maar dat het gere pareerd wordt', riep hij tegen Huijer. ,,Ik schroef het apparaat open en zie dat er geen batterijen in zitten. Ik stop ze erin en zeg alsjeblieft. Klant ook weer blij." Doe-het-zelfzaak Miranda Huijer is hét gezicht van Schouwen-Duiveland als het om speelgoed gaat. Ze rolde erin. ,,Mijn schoonouders hadden hier een doe-het-zelfzaak, maar dat hield op toen de Praxis kwam. Toen Intertoys in het pand een winkel wilde openen, zei mijn schoonmoeder: 'Dat kunnen wij zelf ook.' Zo runde mijn ex eerst samen met zijn moeder de winkel als franchisenemer en later kwam ik erbij. Dat is nu 25 jaar geleden." In de tussentijd namen Miranda en haar ex-man de zaak over en inmiddels is ze al een aantal jaren zelf volledig eigenaar. Handen in het haar Opa's en oma's die met hun han den in het haar de winkel binnen komen, want 'wat moeten ze nu weer voor hun kleinkind kopen?'. Of ooms en tantes die geen flauw Elk kind is anders en je moet altijd een beetje zoeken idee hebben wat hun neefje leuk vindt: Huijer weet het wél. ,,Elk kind is anders en je moet altijd een beetje zoeken naar wat voor kind het is en wat het thuis veel doet", zegt Huijer. Zo lukt het haar eigenlijk altijd om een pas send cadeautje te adviseren. Een uitdaging van deze tijd is om de kinderen van achter hun telefoon of spelcomputer vandaan te krijgen. ,,Als je ze uitnodigt om samen een bordspel te spelen, gaat soms ineens de knop om en vinden ze dat ook leuk." Bij Huijer en haar kinderen, zoon Levi (15) en dochter Merel (22), komt er in de woning boven de winkel ook nog regelmatig een bordspel op tafel. ,,Monopoly blijft favoriet, maar we hebben nu ook Keer op Keer ontdekt en Be verbende, een kaartspel." Een ondernemer wil verkopen, maar Huijer is dol op die glimlach van een kind dat een cadeautje van haar krijgt. ,,Pas had ik mas kertjes van een populair poppetje en gaf dat bij de kassa aan een jon getje dat een autootje kwam ko pen. Je had dat gezicht moeten zien. Hij was zo blij verrast dat hij bijna zijn autootje vergat." Een paar jaar terug, toen de In- tertoysketen failliet ging, wilde Huijer bijna het bijltje erbij neer leggen. ,,Er vielen dingen uiteen waar je keihard voor geknokt hebt in al die jaren. Toen heb ik bijna mijn winkel verkocht. Als er iemand voor me had gestaan die alles wilde overnemen, had ik gezegd: 'Is goed, volgende week tekenen.'" Ze deed even een stapje terug. ,,Ik stond toen nog maar een dag in de week in de winkel. Dat heeft mij goed ge daan, maar ik ging de klanten missen." Watergeweergevecht Inmiddels staat ze als vanouds weer zes dagen in de week in de zaak en is ze alweer bezig met het bedenken van allerlei ideeën. Sa men met de ondernemersvereni ging InZzee, maar ook op eigen houtje. ,,Als het weer mag, wil ik net als twee jaar geleden een wa- tergeweergevecht organiseren op het Havenplein. Gewoon, omdat het zo leuk is." Toch weer een ca deautje dat ze wil uitdelen. ,,Al die auto's in voortuinen is geen gewenste ontwikkeling", licht wet houder Ankie Smit toe. ,,Je krijgt daardoor een heel ander straat beeld." Het college van B en W heeft daarom besloten geen omgevings vergunningen meer af te geven voor een oprit bij een rijtjeswoning aan een gemeentelijke weg. Daar is vooral sprake van binnen dorpen en steden, want in het buitengebied zijn er andere wegbeheerders. Een andere wijziging is dat men- sen die een uitrit willen maken bij hun woning, dat niet meer zelf mo gen doen. ,,We hebben daar slechte ervaringen mee. Als ze de oprit zelf aanleggen, voldoet die vaak niet", zegt Smit. De huisaannemer van de gemeente legt daarom op kosten van de aanvrager de oprit aan, als de ver gunning wordt toegekend. De gemeente gaat ook kijken of bestaande uitritten wel met toe stemming zijn aangelegd. ,,Het is niet zo dat we hard inzetten op handhaving, maar als ergens proble men zijn, gaan we daar wel naar kij ken", aldus Smit. De gemeente kijkt ook of een op rit niet ten koste gaat van een open bare parkeerplek. De wethouder: ,,Zeker in een straat waar de parkeer druk al hoog is, vinden wij het niet gewenst om daar een oprit aan te leggen." Moderne Perzische tapijten Berbers musm? WWW. gnïïTKote Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bostraat 24 IIa 0031 164 24 22 16 zaterdag 24 april 2021 Verslaafd aan blije kindersmoeltjes Valeska Nastaly Zierikzee ltij d blij e gezichten. toen ze nog in de - Miranda Huijer, eigenaar speelgoedwinkel Woon je in een rijtjeshuis en wil je je auto in de tuin parkeren? Vergeet het dan maar. De ge meente Schouwen-Duiveland haalt de teugels aan als het om opritten gaat. Valeska Nastaly Zierikzee MUDOOj Miranda Huijer vindt het als speelgoedverkoopster heerlijk om cadeautjes uit te delen. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK E WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130