'Volgens mijn vriend ben ik een 9c? 9cf 9c? 9cf 9c? 9cr 9cf 12 NIEUWS CORONA LEZERSBRIEVEN IN QUARANTAINE DAG 406 Frank, je hebt gelijk en de verschillen wor den in dit huis ook nog eens uitvergroot door de coronacrisis. Mijn man wil de prik niet en ik heb hem met genoegen 14 april ontvangen en in dankbaarheid en met ge bak gevierd. Als ik geen afstand nam in huis kreeg ik dat dagenlang te horen. Mijn oplossing was een rugknuffel met deze persoon. Het suc cesnummer van 2021. Voelt heerlijk en leidt tot hilariteit! Nu nog! Ik was het eigenlijk alweer vergeten, tot ik na een half jaar deze persoon weer tegen kwam en hij bij het afscheid plots weer rugknuffelde. Ook interessant wat ik laatst op tv hoorde van een man, die wordt geïn terviewd terwijl hij buiten op een ladder staat. Journalist: ,,Wat heeft een man no dig?'' Hij: ,,Een volle maag en een lege zak.'' Ben ik het als vrouw helemaal mee eens. - Truus Neijenhuis In huize De Bresser is de man-vrouwver deling ook geheel volgens je voorspelling. Mijn wederhelft ziet vaak beren op de weg, terwijl ik altijd vertrouwen heb. Dit heb ik geleerd van mijn vader, overigens. - Elles De Bresser Mijn gezin bestaat naast mij uit twee rood harige autistische depressiewolken. Zowel mijn man als dochter zijn gediagnosticeerd met ASS en depressie. Ik denk dat het niet is dat mannen sneller negatief reageren maar dat vrouwen zich opener durven op te stellen en dat daardoor een positievere ondertoon klinkt. - Inge Dijkhuizen Toen ik (vrouw) met pensioen ging ben ik vrijwilligerswerk gaan doen in het zieken huis, ik zag het niet zitten om de héle dag niets onder handen te hebben, Nu met co rona screen ik de patiënten bij binnen komst. Daar moet ik vragen stellen en ie dere patiënt krijgt een chirurgisch mond- masker. Het valt mij op dat vrouwen beter luisteren als ik de vragen stel en dat ze mijn aanwijzingen volgen. Dat is bij de mannen minder. Ze zijn eigenwijzer én proberen va ker er zo doorheen te glippen! Vrouwen zijn gehoorzamer, is mijn conclusie! - F. Langewouters Voordat mijn man met pensioen ging deden wij een pensioen-in-zichtcursus van enkele dagen in een prachtig hotel op Texel. Een van de onderdelen was een positief-nega- tiefvragenspel. Aan het eind daarvan ston den aan de ene kant vooral vrouwen bij el kaar, de meeste mannen aan de andere kant. De vrouwen hadden een rood hoedje op, de mannen een zwart. De meeste vrouwen waren gevoelig en positief ingesteld en de meeste mannen zagen veel zaken donker in. Als dat hier in huis weer het geval is, hoefik alleen maar te zeggen: ,,Heb je je zwarte hoedje weer op?'' Meestal ben ik ook degene die de ander aan het lachen maakt. - Hennie Vink Al bijna veertien jaar weduwe (een lustige), denk ik terug aan hoe mijn man zou heb ben gereageerd. Als echte vrijbuiter en ge- zelligheidsdier zou hij vanaf week twee van de eerste lockdown al in de stress ge schoten zijn. Dan had ik geprobeerd hem uit te leggen dat er aan elke negatieve situ atie altijd een positieve tegenover staat. Waarop we een uitgebreide discussie zou den krijgen. Let op: Geen ruzie! Wat had ik dit nog graag met hem meegemaakt, ik mis hem nog elke dag. Als alleenwonende kun je geen discussies meer voeren thuis. Voor hem ben ik echter blij dat hij het niet meer hoeft mee te maken. - Ans Janssens Na het lezen van jouw stukje over de on gelijkheid der seksen vraag ik aan mijn wederhelft: ,,Wie van ons is de optimist?'' ,,Dat ben ik'', is het antwoord. De stellig heid waarmee het wordt gebracht laat weinig ruimte. Na wat moed te hebben verzameld hoor ik mezelf zeggen: ,,Bestaat niet, ik ben veel meer de optimist dan jij.'' Vervolgens produceren we een stortvloed aan bewijzen van elkaars ongelijk. De stemming wordt er niet beter op. Omdat we elkaar niet kunnen overtuigen, beginnen we onze aandacht te verleggen naar de veroorzaker van onze mineur stemming. Het brengt lucht in de discus sie. Niets verbindt meer dan een gezamen lijke vijand. Wie is dan wel die Frank Poorthuis? Een journalist die de reacties op zijn dagelijkse stukjes is gaan analyse ren. Globaal natuurlijk, want hij is geen wetenschapper. En toch maar denken dat 'ie met zulk summier basismateriaal iets kan toevoegen aan man-vrouwstereoty pen. En tegelijk ook maar dekking zoeken voor het geval dat iemand kritiek gaat ui- ten op z'n onderzoek. We knappen op naarmate we Frank kleiner maken. Nog een laatste paar de nigrerende opmerkingen en ons humeur is weer helemaal op peil. Klaar voor je volgende stukkie. Morgen ligt de krant weer op de mat. Een prettig vooruitzicht. - Groet: Vrouw en/of man? Bij ons klopt je theorie dat man nen boze brieven schrijven en vrouwen positiever in het leven staan, geenszins. Ik (vrouw, 78) schrijf vrijwel elke dag boze brieven naar de krant Vroeger werden die vrij vaak ge plaatst, maar sinds er een andere redacteur is voor de lezersbrievenrubriek, zelden of nooit meer. Blijkbaar valt mijn stijl van schrijven bij haar/hem niet in de smaak. Ik ben echter door even achter de computer te gaan zitten, mijn nijd wel weer kwijt. Ik ben dus de zwartkijker in onze relatie en mijn vriend is stukken positiever inge steld. Mijn instelling uit zich door mijn boze op- en aanmerkingen op alles en ie dereen, terwijl mijn vriend constant alles nuanceert. Wat ik heel knap vind, maar zelf niet kan. Ik moet hem achteraf wèl vaak gelijk geven. De coronacrisis heeft de verschillen tussen ons ook nog eens uit vergroot. Want ik word het zo ontzettend zat, al die maatregelen waar geen zinnig mens meer een touw aan vast kan knopen, dat ik volgens hem 'een chagrijnig oud mens' aan het worden ben! Jij houdt trou wens zelf ook niet van mijn brieven of mijn stijl, want ik reageer echt altijd op je vragen, maar nog nooit heb je iets uit mijn brieven gepubliceerd! Heeft dat soms ook met man-vrouwverschillen te maken? - Gerda Vogelzang Ons antwoord op op jouw onweten schappelijk stukje in de krant van donderdagmorgen is; Wij, mijn vrouw en ik, zijn positiefin balans. - Theo en Mariëtte Even zaterdag 24 april 2021 GO Frank Poorthuis Altijd glad ijs: vragen naar man-vrouwste reotypen. Ernaar vragen betekent immers al dat je veronderstelt dat ze er zijn. Maar waarom zouden ze er zijn? En als ze al be staan, hoe ontstaan ze dan? Is zo'n verschil in mentaliteit en geestesgesteldheid tussen man en vrouw niet meer het gevolg van op voeding dan dat ze aangeboren is? Zoveel vragen, zoveel mogelijke antwoorden. Maar ik vroeg er toch geheel onwetenschappelijk naar, en of ze tijdens corona nog uitvergroot werden. En u reageerde. Ik laat u meelezen met een paar briefschrijvers, die gelukkig ook niet geheel langs voorspelbare lijnen antwoorden. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl chagrijnig oud mens'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12