Sleepmatten en waterpistolen op sportveld in Scharendijke 6 Duinrand raadt gasten aan om vertrek niet aan te vechten Hij wijst eenvoudig naar de Pan- nenschuur in Nieuwvliet en De Veerhoeve in Wolphaartsdijk, waar eigenaren Roompot en Machiel Blom uiteindelijk aan het langste eind trokken. ,,Ik begrijp de emotie, maar wij hebben ons keurig netjes aan de Recron-voorschriften en wettelijke regels gehouden. Iedere rechtbank zal Duinrand daarin ge lijk geven." Mulder is door Blom aangetrok ken voor afwikkeling van de con tracten met zijn vaste gasten op Duinrand. Voor 31 december moe ten ze hun huisje, chalet of stacara van opruimen. Tot dat moment zal hen geen strobreed in de weg wor den gelegd, zegt Mulder. Het is niet de eerste camping die hij helpt re organiseren. Ook in het midden van het land en in Drenthe is Mul der bij vergelijkbare projecten be trokken. Het is zijn dagelijks werk in binnen- en buitenland. ,,Ik doe ook de reorganisatie van een fabriek in Belarus, dus mijn pallet is heel breed." Schadeclaim Huurdersvereniging Duinrand Sa men Sterk (DSS) heeft de loopgra ven betrokken. Vice-voorzitter Jos van der Maarel zei woensdag dat de belangengroep zich voorbereidt op de strijd om hun vaste plek op de camping bij Burgh-Haamstede. DSS is met twee natuurorganisaties naar de Raad van State gestapt. Daarnaast werken de huurders aan een gezamenlijke schadeclaim van zo'n 1,7 miljoen euro; investeringen in hun huisje, chalet of stacaravan die ze met de plannen van Blom in rook zien opgaan. De eigenaar wil zijn oude camping omvormen tot een park met luxe vakantiehuizen en dat onderbrengen bij Roompot. Duinrand heeft de huur van de vaste plaatsen formeel opgezegd. Alle brieven zijn 'juridisch correct voor 31 december 2020 verzonden en met de inzet van deurwaarders betekend', aldus Mulder. Ook de opzeggingen voor de Duitse gasten. Hij bestrijdt de lezing van Van der Maarel dat de deurwaarders in Duitsland te laat waren, waardoor Duinrand zich niet zou hebben ge houden aan de minimale opzeg gingstermijn van 1 jaar. ,,Van iedere brief bestaat een unieke code, dus wij kunnen heel eenvoudig bewijzen dat alles hier rond de kerstperiode het pand is uitgegaan", zegt Mulder. „Daarmee voldoen wij aan het Nederlandse recht. Dus hoe je het ook draait of keert, de huur is opgezegd en uiter lijk 31 december moeten alle huur ders van het park af zijn. Ze hebben het volste recht zo lang mogelijk te Ze beginnen over het mooie uitzicht en het unieke plekje. Maar dat is van Duinrand blijven, daarna moet Duinrand be wegen. Ze kunnen zich vastbinden met kettingen of iets dergelijks, maar dan weet ik niet wat er verder gebeurt. Laten we daar ook maar niet van uitgaan." De argumenten van de natuurclubs zijn kul, volgens Mulder. ,,Ze gooien het op stikstof belasting. Maar de huidige gasten komen nu toch ook met de auto naar de camping?" Mulder zegt begrip te hebben voor de vasthoudendheid van de huurders en snapt dat ze de waarde van hun optrekje op Duinrand ho ger inschatten dan hen na taxatie door de eigenaar is geboden. ,,Ze beginnen over het mooie uitzicht en het unieke plekje. Maar dat is van Duinrand. De grond waar hun huisje op staat, ^s van Duinrand. Zet dat huisje op een dieplader, kijk ernaar en zeg dan wat het waard is. Feitelijk is het een bulk hout. Zo te gen de rand van het bos en duin ziet dat er natuurlijk schattig uit." Vertrekvergoeding Duinrand laat weten dat 58 procent van de oorspronkelijke 361 recrean ten inmiddels is vertrokken. Er zijn nog 177 gasten. Daarvan hebben er 62 geen bezwaar gemaakt tegen de aangeboden vertrekvergoeding. Van die groep heeft de helft aange geven dit seizoen nog gebruik te willen maken van hun plaats. In to taal 82 gasten verzetten zich met DSS tegen ombouw van de cam ping. Dertien gasten hebben zich aangemeld voor een van de nieuwe huizen op het terrein. Op het voetbalveld is het makkelijk afstand houden tussen de verschil lende groepen, want dat is de regel op de Helcherseeschool, in verband met corona. ,,Binnenkort laten we die regel weer los", zegt leerkracht Jan Willem Goedhart. ,,Dan gaat ook de buitenschoolse opvang weer open en daar zitten de kinderen so wieso gemixt." Handvatten De kinderen treffen het met mooi weer, vinden ook buurtsportcoa- ches Patrick Elfrink en Jessie Eiken hout van SMWO, die bij alle ko ningsspelen op Schouwen-Duive- land een kijkje nemen. ,,Vandaag kijken we alleen. We hebben in het voortraject handvatten geboden met ideeën voor spellen. Ook kon den scholen vragen stellen", zegt Elfrink. De Helcherseeschool heeft het draaiboek zelf kunnen rondbreien. De scholieren werken verschil- lende onderdelen af. Naast de sleepmat houden ze een gevecht met waterpistolen, bootsen ze in teamverband een rupsband na met een lange mat, spelen ze vier-op- een-rij in het groot, maken ze een toren van grote legoblokken, hou den ze een vlaggenroof en spelen ze reuzentwister. En bij alles moeten ze flink bewegen, want dat is het idee achter de Koningsspelen. Op de mat van reuzentwister houden drie meiden uit groep 8 het langst stand, ondanks de lastige op drachten van dobbelaar Joost. ,,Lin- kerhand op geel. Linker- en rech tervoet op blauw", roept hij. Het lukt Mechteld, Jasmijn en Maud al lemaal. Toch geeft Jasmijn uitein delijk op. ,,Ik zit helemaal in de knoop." zaterdag 24 april 2021 'Strijd is zonde van het geld' Niet doen! Zonde van je geld, dat opgaat aan een zinloos juri disch gevecht, waarschuwt Johan Mulder van camping Duinrand de vaste gasten voor een nog grotere domper. Marcel Modde Burgh-Haamstede - Johan Mulder, Duinrand Eén-twee-drie-SPRING! Eén- twee-drie-SPRING! Als Esmée, getooid met de rood-wit-blauwe vlag, aan het touw van de sleep- mat trekt, springen Isa, Jared en Casper in de lucht. Zo komen ze steeds een stukje verder op het veld van Z.S.C. '62, vrijdag het decor voor de koningsspelen voor groep 5 tot en met 8 van de Helcherseeschool in Scharen- dijke. Valeska Nastaly Scharendijke De groepen 5 tot en met 8 van de Helcherseeschool in Scharen dijke doen spelletjes op het veld van Z.S.C. '62. foto sandra schimmelpennink Joop en Hennie Peters staan al 54 jaar op Duinrand, eerste met een tent en na vier jaar in hun eigen stacaravan. Dit wordt hun laatste zomer. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129