Ik drink niet, dus ik wil een ander bedankje dan een fles wijn Joost MAG T WETEN IN ONZE FAMILIE IS SPRAKE van een familie geheim. De vader van een nichtje van mij is niet haar biologische vader. Die man is overigens al lang dood. Nu wil mijn moeder haar dit geheim vertellen, het knaagt aan haar. Ik (vrouw van 34) vind dat ze geen slapende honden moet wakker maken. Wilt u haar dat ook even vertellen? JOOST Even dimmen dochtertje. We laten moeder een moment voor wat ze is en concentreren ons op uw nichtje. Het komt zelden voor dat zo'n geheim altijd geheim blijft. Vroeg of laat komt uw nicht het te weten. Is het niet via uw moeder, dan is het via iemand anders, of door een document waarop een vreemde naam staat. En na de schok van dat nieuws wacht dan een tweede schok. Het feit dat de hele familie het wist en niemand het haar heeft willen vertellen. En die klap komt vaak harder aan dan die van het nieuws zelf. Mensen beschouwen vrijwel altijd het echtpaar dat hen heeft opgevoed als hun vader en moeder. Het feit dat het biologisch anders in elkaar zit, verandert daar niet zo veel aan. Ze gaan niet ineens met heel andere ogen naar hun ouders kijken. Wel naar de familie die zo vriendelijk was om de zaak alleen in hun afwezigheid te bespreken. Dus ik begrijp moeder wel. Of zij de aangewezen persoon is om de trom te roeren is een andere zaak. Uw nichtje heeft haar informanten dichter bij huis. En van moeders knagen lig ik niet wakker. Vooruit, ik sta dus aan uw kant. Al heb ik een ander argument dan u. Want uw slapende honden zijn de mijne niet. ALS BEDANKJE VOOR IETS EXTRA'S dat ik heb gedaan op mijn werk, stuurde mijn werkgever mij een fles wijn. Maar ik drink geen alcohol. Liefst laat ik dat weten, zodat hij iets passenders kan sturen. Maar mijn vrouw noemt het klein bier omdat het om het gebaar gaat. Zij vindt dat ik niets moet zeggen. Wat vindt u? JOOST Een fles wijn 'klein bier' noemen, neemt mij al erg voor uw vrouw in, meneer. Weet u wat zo vervelend is? In al die echtelijke twisten waarin ik bemiddelen moet op deze pagina, heeft de vrouw vrijwel altijd gelijk. Ik breng u een paar gevallen van de afgelopen jaren in herinnering. Daar was de echtgenoot wiens vrouw bij haar borsten was gepakt door de buurman. Dat wilde die echtgenoot aan de buurvrouw vertellen. Let wel: veertig jaar nadat een en ander had plaatsgevonden. Zijn vrouw kon hem slechts met moeite van die onzin afeouden. Had je de vrouw die, terug van vakantie, zag dat haar schoon moeder het huis anders had ingericht. En die terecht kwaad werd toen haar man zei 'dat dat toch allemaal zo erg niet was'. Dan was er de man die de zwangerschap van zijn vriendin thuis niet wilde vertellen om volstrekt onduidelijke redenen. Vrien din boos natuurlijk. Vorige week nog een mevrouw die zich beklaagde dat de hond in de slaapkamer de bedactiviteiten, 'intimiteit' in haar woor den, belemmerde. En die de hond maar niet het bed uit kreeg. En laat ik hierover gesproken de vrouw niet vergeten die vóór de intimiteit begon, moest wachten tot haar man zijn porno filmpje (lesbische seks!) had afgekeken. Snel terug naar de vraag: sorry meneer, uw vrouw heeft gelijk. MEZZA 45 -* Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij jullie vragen. Heb je een prangende kwestie om voor te leggen aan Joost Prinsen? Mail dan naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125