'Sinds ik bij de vrouwencirkel ben, roken we wiet en drinken we champagne' belangrijk, vervolgt ze. Het geeft kracht om samen te komen en naar elkaars verhalen te luisteren. Zo maakt ze zelf deel uit van een 'vrouwencirkel', een groep leeftijdsgenoten met de intrige rende naam Zusters van Voortdurende Wanorde. 'We wisselen ervaringen uit, raden elkaar boeken aan en bespreken thema's als liefde en dood.' Lachend: 'Bij de oprichting was de kring heel spiritueel, er werd serieus gemediteerd. Sinds ik erbij ben, roken we wiet en drin ken we champagne.' Ze wordt milder naarmate ze ouder wordt, zegt ze. Maar niet als het om onrecht jegens vrouwen gaat. 'Dat maakt me nog altijd furieus; mijn bloed gaat ervan koken.' Via de Isabel Allende Foundation probeert ze daar iets aan te doen: de organisa tie werkt onder meer aan verbete ring van economische omstandig heden van vrouwen en vrije toe gang tot anti-conceptie. 'Ik stop mijn boosheid nog steeds in mijn werk, maar op persoonlijk vlak ben ik zachtmoediger geworden. Onlangs ben ik voor de derde keer getrouwd. Ik hoef niet meer te bewijzen hoe zelfstandig ik wel niet ben.' Haar huwelijk met Roger Cukras sloot ze op 77-jarige leeftijd. Voor haar hoefde hun liefde niet gefor maliseerd te worden, maar Roger is wat dat betreft een traditionele man, zegt ze. 'Het was zijn klein dochter die de doorslag gaf. Die had aan de bibliothecaresse gevraagd of ze Isabel Allende kende. En na het bevestigende antwoord had ze vrolijk "Die slaapt met mijn opa!" geroepen, haha. We zijn getrouwd omdat Roger de kleinkinderen geen slecht voorbeeld wilde geven. Maar ook omdat we erg verliefd zijn. Mensen vragen vaak hoe dat is, op mijn leeftijd. Nou, precies het zelfde als op je 20ste. Alleen hebben wij geen tijd te verliezen.' MEZZA 37 Wat wij willen verschijnt bij de Wereldbibliotheek 17,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117