WEER AAN HE RK Fotograaf Rikkert Harink maakte dankzij zijn vriendin, die haar begeleidt, kennis met Daniëlle Nijsink (22). Na heel lang verlangen mag Daniëlle weer aan de slag als schoonmaakster bij Parkgebouw Rijssen. Ze pakt het podium, geniet en wij mogen meegenieten. Wie komt in deze tijd terug van het werk en maakt in de keuken een reverence? Daniëlle Nijsink. Ze heeft haar jas nog aan, buigt licht door de knieën voor haar moeder en neigt het hoofd zoals een ballerina zou doen, of een schuchtere prinses op een bal. De muziek die ze op haar oordoppen hoort en haar bij de dans begeleidt kent ze door en door. 'Van Hoorne Entertainment!' roept ze met grote stelligheid. Iets anders is ondenk baar. Daniëlle is verzot op de musicals van het gezelschap dat grossiert in familievermaak. Assepoester en Doornroosje in musicalvorm, voor kinderen, grootouders en iedereen daar tussenin, niet in de laatste plaats voor mensen met het syndroom van Down, zoals Daniëlle. Honderden keren heeft ze de dvd's bekeken. Middag na middag, terug van de dagbesteding, telkens weer, elke dag. Lekker op de bank, maar vaker staat ze ervoor. Meedansen, meezingen. En overdag de muziek op een inmiddels ouderwetse mp3-speler. Ze is in een extra goede bui, want haar wereld is weer iets meer open. Gisteren kon ze haar werk weer oppakken. In het Parkgebouw, het theater van Rijssen, maakt ze schoon. Het Parkgebouw, toevallig bij haar om de hoek, is de plek waar ze kennis maakte met de musicals van Van Hoorne Entertainment. 'Ze was meteen verkocht,' had moeder Natha lie al verteld voordat haar dochter thuiskwam. 'Ze mist geen voorstelling.' Toiletten schoonmaken en de foyer stofzuigen op maandag hoort bij de hoogtepunten van haar week. Een dag die weer een eigen hoogte punt kent. Het podium vegen, stofzuigen, dweilen. Ze glundert. 'Het podium is het aller leukste.' Vanuit de coulissen komt ze op. De bezemsteel verandert in een microfoon. Met de ogen half dicht is het of alle spots op haar zijn gericht. De armen gaan breeduit. Het denkbeeldige applaus klatert. De ster is ze, een diva in het diepst van haar gedachten. Een mens kan niet zonder dromen. Lange tijd kon dit niet. Het Parkgebouw was, zoals alle theaters, dicht. Schoonmaken hoefde MEZZA 33 W Lv V -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 113