i njoyhotels.nl f 10 NIEUWS Wilt u ook zo graag weer weg? www.enjoyhotels.nl of bel 020 - 225 48 81 LOCKDOWN ONTHULLINGEN In Frankrijk is de horeca al bijna zes maanden gesloten. En toch slagen Franse politici erin om met regelmaat samen een hapje en een drankje te doen. ,,Een glaasje champagne en wat hapjes uit het vuistje. Niets bijzonders.'' Midden op de Avenue des Champs- Élysées in Parijs, op nummer 90, kun je de lift nemen naar de bovenste verdieping. Daar zit Club TP90, een privérestaurant. Er is een panorama terras met uitzicht op de Arc de Triomphe en op de Eiffeltoren. Aan tafel kun je kiezen uit de gerechten van sterrenkok Michel Sarran. Op het menu staan 'gelakte ge rookte zalm met sabayonsaus met bergamot-citroen', 'witte asperges op een carpaccio van Sint Jacobsschel- pen en quenelles van citroenroom' en 'gepaneerde langoustines op een romige polenta'. Die menukaart staat gewoon elke dag op tafel, ondanks de lockdown, ondanks de avondklok en ondanks de sluiting van alle horeca, onthulde dagblad Le Monde. ,,We serveren zo'n twintig maaltijden per dag'', zei Sar- ran tegen de krant, alsof er geen be perkende coronamaatregelen gelden. De afgelopen maanden werd het restaurant onder meer bezocht door oud-minister van Arbeid Muriel Pénicaud. Ook Kamerlid Aurélien Pradié en de rechtse fractievoorzitter Damien Abad schoven aan. Alice Lefort, een medewerker van presi- dent Macron, prikte er een vorkje. TP90 is namelijk geen gewoon res taurant. Het is het 'bedrijfsrestau rant' van de Franse Federatie van Bouwbedrijven FNTP. Het is een pri- véclub die zich aan alle regels houdt, zei FNTP-topvrouw Sophie Cahen tegen Le Monde. ,,We organiseren lunches en diners met leden, met po litici, met hoge ambtenaren en met journalisten, en die voldoen aan alle overheidsregels.'' Avondklok Maar het ministerie van Arbeid heeft bedrijven juist geadviseerd ook hun restaurants te sluiten. En in zeker één geval werd in TP90 een diner georga niseerd nadat de avondklok was in gegaan, aldus Le Monde. ,,We zaten maar met z'n zessen aan tafel'', zei politicus Abad. ,,Eind de cember lunchten we nog op het Ély- sée (het presidentieel paleis, red.): toen zaten we met vijftien mensen aan tafel.'' Vorige maand was ook een hoge ambtenaar te gast in TP90. Tegen Le Monde zei hij dat het informeel was. ,,Een glaasje champagne en wat hap- jes uit het vuistje. Niets bijzonders." Het is niet voor het eerst dat in de Franse pers wordt onthuld dat poli tici uit eten gaan, terwijl restaurants voor 'gewone' Fransen zijn gesloten vanwege corona. Soms worden slinks de regels omzeild. Soms is het ge woon illegaal. Maar bij veel Fransen leeft het gevoel dat politici zich ge dragen als koninkjes. Een week geleden kwam senator Joëlle Garriaud-Maylam in opspraak. De nieuwssite Mediapart onthulde dat zij lunchte in één van de duurste hotels van Parijs, Le Meurice, schuin tegenover het Louvre. Het was een werklunch met een advocaat, zei ze, in één van de salons van het hotel. ,,Dat is toch niet verboden?'' Le Meurice zei dat er geen maaltij den in salons van het hotel worden geserveerd. ,,Het zal een aparte ka mer van een hotelsuite zijn geweest: daar kan via roomservice iets besteld worden. We vragen dan niet of het voor één persoon is of ook voor ie mand anders.'' Illegaal Begin deze maand waren er al ont hullingen op de Franse televisie. Een verborgen camera filmde 'illegale restaurants'. Oud-minister van Bin nenlandse Zaken Brice Hortefeux gaf toe dat hij er was geweest, samen met de beroemde journalist Alain Duha- mel. ,,Ik dacht dat het een zakenclub was, dat het legaal was'', reageerde Hortefeux. ,,Ze zeiden dat er veel mensen kwamen uit het bedrijfsle ven en de politiek.'' De politie in Parijs treedt wel op. Sinds de sluiting van de horeca, eind oktober, zijn meer dan zevenduizend controles uitgevoerd en zo'n driehon derd restauranteigenaren en duizend bezoekers beboet. Voor de liefhebbers: de gelakte gerookte zalm is nog ge woon te bestellen bij TP90. En ook de roomservice van Le Meurice is 24 uur per dag beschikbaar. Althans, voor de genen die daar een kamer huren voor minimaal 595 euro per nacht. alles inclusief vakanties Boek nu voor de zomer! Junijuli, augustus... etc. Enjoy garantie: Bij de prijs onbegrepen: V4x overnachting V4x ontbijt V4x lunch V4x diner Elke avond drankjes inclusief Elke dag entertainment zaterdag 24 april 2021 Franse horeca dicht, maar politici wel aan asperges en champagne Frank Renout Parijs Senator Joëlle Garriaud-Maylam (midden) lunchte in hotel Le Meurice (boven) in Parijs. Onder: een restaurant waar ille gaal kan worden gedineerd. foto's mediapart, m6info kosteloos omboeken bij negatief corona reisadvies. 'déjeuner privé. Le soir c'est les menus a partir de t^>0*e^uros. Enjoyhotel Heiderhof Westerwald Tussen Moezel Eifel Obersteinebach Enjoyhotel Spoorzicht SPA Loppersum - Groningen Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! VANAF SLECHTS VANAF SLECHTS VANAF SLECHTS VANAF SLECHTS VANAF SLECHTS ■6 Geen boekingskosten ■4 Geen toeslag 1-persoonskamer Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10