JOL Onbetaalbaar gevoel Ajax heeft dit weekend Groningen nodig voor titel Aantal vacatures ligt nu al boven de piek van vorig jaar zomer De Vespa, Rolls Royce onder de scooters, bestaat 75 jaar. Prijzig, maar een onbetaalbaar gevoelP7 Na gestuntel tegen Utrecht (1-1) is de race nog steeds niet gelopen m P20 Het regent vacatures. Het aantal ligt nu al boven de piek van 6000 van vorig jaar zomer, toen de horeca op volle toeren draaide, zo blijkt uit een analyse van Randstad Groep Nederland op basis van cijfers van Jobdigger, dat websites afstruint op zoek naar online vacatures. Versoepelingen Met de vraag spelen horecaonder nemers in op de versoepelingen die volgende week ingaan, denkt Bart van Krimpen, arbeidsmarktanalist bij Randstad. ,,Al zijn de versoepe lingen nog beperkt, het effect is wel al enorm.'' Van Krimpen verwacht dat het aantal vacatures nog flink zal toenemen als straks de horeca de deuren weer volledig kan ope nen voor gasten. Dat er nu zelfs meer vacatures Veel mensen zijn uitgestroomd. Die krijg je niet zomaar weer terug zijn dan vorig jaar zomer heeft er volgens Van Krimpen mee te ma ken dat een heleboel ondernemers tegelijkertijd veel mensen nodig hebben. ,,Zij zijn lange tijd gesloten geweest en hebben van veel men sen afscheid genomen. Nu ze weer kunnen, is in één keer de vraag heel groot'', luidt zijn verklaring. Begin dit jaar waren er nauwelijks vacatu res, zat de vraag naar personeel op een historisch dieptepunt. Ook vacaturesite Indeed ziet de vraag naar horecamensen toene men. Op de website verschenen gisteren alleen al meer dan vele honderden vacatures. Volgens de woordvoerster zijn werkgevers al langer aan het voorsorteren op mo gelijke versoepelingen. ,,Het aantal vacatures zit al even in de lift.'' Koninklijke Horeca Nederland (KHN) kan dat bevestigen. De brancheorganisatie denkt dat vooral bedrijven met een groot ter ras en lunchzaken nu heel veel be hoefte hebben aan mensen. Toch kan het lastig worden om ze te vin den: voor de coronacrisis kende de horecabranche al een tekort van 40.000 mensen. „Bovendien zijn veel mensen in coronatijd uitge stroomd naar andere sectoren en die krijg je niet zo snel meer terug", klinkt het. De personele bezetting baart ondernemers zorgen, zo blijkt uit een recent onderzoek van KHN. 37 procent denkt dat het niet mee zal vallen om genoeg mensen te vinden en 21 procent verwacht dat er tekorten ontstaan. P3 Nieuwsmedia Luna Hagers uit Wemeldinge trekt de deur van Pontes Goese Lyceum in Goes achter zich dicht. Net als zoveel eindexamen kandidaten voor wie het vandaag de laatste schooldag is. Die deur zag ze het afgelopen jaar maar weinig. Ze had zich haar eindexamenjaar wel heel anders voorgesteld. Het was best wel saai. ,,Elke dag hetzelfde riedeltje.'' En een fatsoenlijk eindfeest zit er ook al niet in. Horeca schreeuwt om troepen De horeca schreeuwt om perso neel, zo blijkt uit een rondgang langs uitzender Randstad, Ko ninklijke Horeca Nederland en vacaturesite Indeed. Vooral me dewerkers bediening, koks, keu- kenpersoneel en horecamana- gers zijn gewild. Natasja de Groot Rotterdam —Koninklijke Horeca Nederland Wind uit noorden zorgt voor 14°C koele lucht pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1