Ontsnappen aan de werkelijkheid in Sas Een greep uit de activiteiten 7 Koningsdag wordt dit jaar creatief gevierd op veel plekken in Zeeuws- Vlaanderen. In Sas van Gent kan er zelfs even aan de werkelijkheid ontsnapt worden met het Ontsnapspel. iÜ i ven met aan co rona denken, dat is het doel van het Ontsnapspel dat I Maarten en Vera Hemelsoet, Jan Vinke en An nelies Korst bedachten. On der de naam KZijnTochNiet TeLoat zorgen Vinke en He melsoet ieder jaar voor een activiteit op Koningsdag in Sas van Gent. Na drie jaar Citygolf en daarna drie jaar het Moord- spel, is het tijd voor iets nieuws. ,,Het Moordspel gaat nu niet, vanwege de maatre gelen", zegt Jan Vinke. ,,Het Ontsnapspel is een mix van een escaperoom en een ont- snappingsspel thuis." Hoe je precies kunt ont snappen aan de werkelijk heid, verklapt Vinke nog niet. Er zijn in ieder geval raadsels, puzzels en de deelnemers gaan ook Sas van Gent door om aanwijzingen te ontdek ken. ,,Ze hebben ook wel wat kennis over Sas van Gent no dig. Mensen zijn er een paar uur mee onder de pannen." De organisatoren zijn zelf ook heel wat avonden bezig geweest, om het spel te be denken. Multimediabedrijf Recht door Zee van Jan Vinke zorgde ervoor dat alles er ge likt uitziet: van het dossier dat deelnemers krijgen tot de tas waar de opdrachten, be nodigdheden voor het spel en lekkernijen in zitten. 'Ont snap jij 't nog?' staat erop. ,,Daar hebben we er vijftig van laten maken." Er doen nu 27 teams mee uit Sas van Gent en omge ving. Opgeven kan tot en met 23 april via ontsnappen@ sasvangent.nl. Deelname kost 15 euro per adres/gezin. Op 27 april worden de pakketten thuisbezorgd tussen 10.00 en 12.00 uur. Om 17.00 uur is er een prijsuitreiking via een livestream. WWW.|ij|dam donderdag 22 april 2021 Otitsna?- Koningsdag in Sas van Gent vorig jaar: leden van het team familie Berkhout bekijken het dos sier van het Moordspel. foto camile schelstraete Maarten Hemelsoet, Vera Hemelsoet, Annelies Korst en Jan Vinke (vlnr) van KZijnTochNietTeLoat, zijn klaar voor het Ontsnapspel. foto recht door zee Sophie Stockman Sas van Gent Aan creativiteit geen gebrek in Zeeuws-Vlaanderen. Een ver- kleedwedstrijd kun je thuis doen door je foto online te delen en een speurtocht kan ook prima langs woonhuizen of etalages. Geen Koningsdag zonder wa fels in Oostburg, op bestelling bij kerkgebouw Open Haven. Philippine viert Koningsdag vooral online, met uitgebreid pro gramma. In Sint Jansteen en Lams- waarde zijn meerdere thuisacti- viteiten zoals een verkleedwed- strijd en er is in beide plaatsen buiten wat te doen. De volwas senen kunnen een fietstocht rij den, voor de kinderen zijn er spelletjes in Lamswaarde en een letterspeurtocht in Sint Jans teen. De stichting Jeugdvakantie- werk Hulst houdt een speelmid dag op het terrein van het Jager tje. Koningsdag duurt in Axel maar liefst een week. Van vrijdag 23 tot en met woensdag 28 april is er een speurtocht langs etala ges. Ook in Breskens wordt goed gebruikgemaakt van ramen, met een Oranjetocht. Veel inwoners van het dorp zetten, in navolging van de berenjacht, iets in de kleur oranje voor het raam. In Schoondijke wordt er een fietstocht gehouden, waarbij deelnemers de inhoud van een borrelbox bij elkaar rijden. Kindertheatermaker Tijl Damen rijdt door Zeeuws-Vlaanderen met de Mini Koningsdag Drive-in Show, en speelt voorstellingen vanuit zijn bus. Die kunnen ge boekt worden per straat. De Mini Koningsdag Drive-in Show van Tijl Damen gaat het tweede jaar in, vorig jaar was de show ook per straat te boeken. foto CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54