Steeds meer bouwstenen van Zierik7 op hun plek 6 Huurders op camping Duinrand negeren opzegging recreatie-ondernemer ^00 Blom wil zijn camping omvormen tot een luxe park met duurzame va kantiewoningen. Roompot wordt de exploitant van dit nieuwe Largo Resort Burgh-Haamstede, zoals Duinrand dan gaat heten. De ver ouderde camping voldoet volgens Blom niet meer aan de eisen van deze tijd. De vaste gasten die op zijn terrein een perceel huren, hebben inmiddels officieel te horen gekre- Wij zijn niet akkoord gegaan. Het zal ons hier een jaar extra geven, denken wij gen dat ze uiterlijk eind dit jaar die nen te vertrekken. ,,Maar die brief was in een aantal gevallen te laat bezorgd. Met name bij de Duitse gasten", zegt vice- voorzitter Van der Maarel van huurdersvereniging Duinrand Sa men Sterk (DSS). Blom heeft zich daarmee niet aan de contractuele verplichting gehouden dat iedere individuele overeenkomst uiterlijk een jaar van te voren eenzijdig moet worden opgezegd. ,,Dus zijn wij niet akkoord gegaan. Het zal ons al leszins hier een jaar extra geven, denken wij." Ook de vergoeding die Blom zijn vaste huurders heeft geboden voor r r r<*Lf-r: "mfB het weghalen van hun huisje, cha let of stacaravan is volgens Van der Maarel onacceptabel. ,,Dat dekt in veel gevallen nét de afbraakkosten." De meeste leden van DSS hebben veel meer geld gestopt in het zo aangenaam mogelijk maken van hun eigen plekje aan de Schouwse kust. De belangenvereniging heeft een juridische claim van zo'n 1,7 miljoen euro in voorbereiding te gen Blom in verband met mislei ding en ter compensatie van inves teringen in de eigen huisjes. Rommeltje De belangenvereniging vertegen woordigt ruim tweehonderd vaste gasten van Duinrand en schaakt op meerdere borden. Bij de Raad van State is beroep aangetekend tegen toestemming van de gemeente voor de bouw van honderd luxe va kantiehuisjes in het westelijk deel van de camping. DSS trekt daarin samen op met de Stichting Duinbe houd en Natuurmonumenten. Zij vrezen aantasting van de natuur in het bos- en duinlandschap pal ach ter het terrein. ,,Vooral van de stik stofberekening is een rommeltje gemaakt", zegt duinconsulent Margo van der Meulen. ,,En die be lasting is in de Kop van Schouwen al veel te hoog." Dinsdag stemden burgemeester en wethouders in met de plannen voor de tweede fase. Blom wil in dat deel de huidige 145 standplaat sen inruilen voor 52 recreatiewo ningen. Dit Duinrand Oost grenst deels aan de kwetsbare Zeepedui- nen en wordt daarom door de na- De onderlinge spirit is goed. Ik kijk echt uit naar de dagen in de rechtbank tuurbeschermers eveneens kritisch gevolgd, verzekert Van der Meulen. Ondanks de vastberadenheid van DSS heeft een aantal eigenaren van stacaravans eieren voor hun geld gekozen en is inmiddels vertrok ken. Daardoor zijn er her en der wat gaten gevallen en krijgt het terrein een beetje desolate aanblik. ,,Maar het is hier zeker nog wel leuk", vindt Van der Maarel. ,,Die vrij e pa den zorgen voor wat extra ruimte. Persoonlijk heb ik daar geen pro bleem mee. Ik geniet alleen nog maar meer. Ook in de wetenschap dat de strijd nu gaat beginnen. De onderlinge spirit is goed. Ik kijk echt uit naar de dagen in de recht bank. We zijn er honderd procent van overtuigd dat we deze zaak gaan winnen en hier nog heel lang mogen genieten." Februari 2020 Vanuit de lucht lijkt het net een lego bouwwerk: Er komen steeds meer blok jes van Zierik7 op hun plek. Het gebouw gaat in 2022 verzorgingshuis Cornelia aan dezelfde weg, de Emil Sandström- weg in Zierikzee, vervangen. Het oude gebouw wordt volgend jaar maart/april gesloopt. De ruimte die vrijkomt tussen alle nieuwbouw in dat gebied, wordt groen. De grond is door de gemeente Schouwen-Duiveland overgenomen van zorgaanbieder Allévo. De nieuwe naam Zierik7 verwijst naar de zeven vleugels die de nieuwbouw krijgt. Daarin komen 93 plaatsen voor langdu rig verblijf en 30 plaatsen voor kortdu rend verblijf. Straks, als het gebouw is opgeleverd, is het plaatje vanuit de lucht groen. Er komt beplanting op het dak. donderdag 22 april 2021 SD Vaste gasten weigeren vertrek De vaste gasten van Duinrand lopen zich warm voor een hete zomer. De eigenaren van de vaste huisjes en stacaravans op de camping in Burgh-Haam- stede hebben de opzegging van hun gehuurde grond door re creatie-ondernemer Machiel Blom naast zich neergelegd. ,,Het wachten is nu op dagvaar ding voor de rechtbank", zegt Jos van der Maarel. „Laat maar komen. Ik heb er zin in!" Marcel Modde Burgh-Haamstede - Jos van der Maarel, Duinrand Samen Sterk SBÖÉSk. - f,;. - ia. -V^V'.-r Sommige plekken op Duinrand zijn al ontruimd en ogen niet echt gezellig meer. archieffoto marieke mandemaker - Jos van der Maarel Valeska Nastaly Zierikzee De contouren van Zierik7, het nieuwe verzorgingshuis aan de Emil Sandströmweg in Zierikzee, zijn al goed zichtbaar. LUCHTFOTO'S PETER BUTEIJN De bouw van het verzorgingshuis vordert gestaag. Volgend jaar moet het helemaal klaar zijn. Het vervangt dan het huidige verzor gingshuis Cornelia, ook aan de Emil Sandströmweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49