tf) 8 7 6 Oscarwinnaars verdwaald in geforceerde en futloze thriller 14 De coronacrisis werpt ook haar schaduw over de 93ste Oscaruitreiking, in de nacht van 25 op 26 april, live op FOX. Momenteel zijn slechts drie genomineerde titels voor 'beste film' te zien op een streamingdienst. Wat zijn de kanshebbers? Nu on demand Quo Vadis, Aïda? Love and Monsters The Man Who Sold His Skin FILMNIEUWS Livestream tijdens Oscarnacht Vermakelijk rechtbankdrama, ge schreven (en geregisseerd) door de meester van de babbelfilm Aaron Sorkin (The Social Network, Steve Jobs), over de rellen in het Chicago van 1968 waar boze jongeren in bot sing kwamen met een enthousiast beukende politiemacht. Hier hoort anno nu de urgentie vanaf te drui pen, maar door de klassieke Holly- woodaanpak vol ronkende speeches en grote gebaren voelt de film (met Borat-acteur Sacha Baron Cohen als radicale hippie Abbie Hoffman) toch te veel als een ver-van-mijn-bed show. Wint waarschijnlijk de Oscar voor het beste scenario. Een even knappe als gortdroge 'ma king-of over de ontstaansgeschiede nis van Citizen Kane uit 1941, volgens veel critici nog altijd 'de beste film Oscaruitreiking ook nu mét rode loper ooit gemaakt'. Met Oscarwinnaar Gary Oldman (Churchill in Darkest Hour) als Herman J. Mankiewicz - 'Mank' voor intimi - die met zijn script voor het tijdloze meesterwerk het oude en meer politiek gekleurde Hollywood een spreekwoordelijke dreun verkocht. Een must voor cine fielen, de rest valt gegarandeerd in slaap. Daniel Kaluuya (van de horrorhit Get Outpakt straks terecht het Oscar goud voor zijn vlammende bijrol als Fred Hampton, de Black Panther (nee, niet de Marvel-superheld) die het in zijn veel te korte leven schopte tot een invloedrijk symbool van de zwarte burgerrechtenbeweging in de jaren 60. De judas in dit gevoelige sneetje geschiedenis is een Afro- Amerikaanse infiltrant die als mario net van de FBI Hamptons plannen moest doorsluizen naar de overheid. Rommelig verteld, maar met acteer- vuurwerk van de bovenste plank. The Little Things In de jaren 90 zouden we waarschijn lijk hebben gesmuld van Albert Sparma (geen tikfout). Lijzige stem, gemene grijns. Iemand die er stiekem van smult dat de politie hem op het spoor is. Anno nu, in een tijd dat thrillers met meer authenticiteit worden opgediend, komt het over als een nogal geforceerd toneelstukje. Sparma wordt zelfvoldaan gespeeld door Jared Leto (Dallas Buyers Club), een van de drie Oscarwinnaars in deze film. Ook Rami Malek (Freddie Mercury in Bohemian Rhapsody) en Denzel Washington lopen erin rond. The Little Things bewijst dat hoofdrol spelers van dat kaliber niet per defi nitie matig schrijfmateriaal naar een hoger plan kunnen tillen. Plichtma tig acteert het trio zich naar de finish en onderweg wil het maar niet span nend worden. De climax mag dan een bescheiden verrassing in petto hebben, in een film zo futloos als deze, maakt dat nauwelijks nog in druk. - G.T. Omdat de bioscopen voorlopig gesloten zijn, bestaan de filmtips uit titels die op een on-demandplat- form te zien zijn. Een greep uit het aanbod. DRAMA Nu te zien op filmfestival Movies That Matter Voor een Oscar genomineerde recon structie van de val van Srebrenica in 1995. De Bosnische tolk Aïda pro beert de Dutchbatters tevreden te stellen, zich tactvol op te stellen wan neer de Serviërs arriveren en de moed erin te houden, ook bij zichzelf. AVONTURENFILM Nu te zien op Netflix Sinds Joel zijn vriendinnetje voor het laatst zag, is 90 procent van de wereldpopulatie bezweken onder een meteorietenregen. Zijn survival skills zijn niet al te best, maar tijdens de gevaarlijke voettocht naar zijn grote liefde treft hij bijzondere types. Ironi sche toon, geweldige effecten. I .tBfl DRAMA Nu te zien op filmfestival Movies That Matter Een Syrische vluchteling verkoopt zijn lichaam (en ziel?) aan een Vlaamse kunstenaar. Op zijn rug wordt een enorm Schengenvisum getatoeëerd Wel moet hij een groot deel van zijn tijd uren stilzitten in musea. FILM Presentatoren Gudo Tienhoo- ven en John de Jong van de filmpodcast MovieInsiders voorzien de Os caruitreiking van commen taar via de site van deze krant bij /oscars. Dit doen ze live vanuit de Rot terdamse bios coop Lantaren Venster. Ze blik ken terug op een van de merkwaardigste filmjaren uit de geschiedenis en geven tijdens de breaks com mentaar op de hoogtepunten, winnaars en verliezers van de show, die te zien is op de Nederlandse zender FOX in de nacht van komende zon dag op maan dag. De live stream Movie- Insiders is vanaf ongeveer 23.30 uur gratis te vol gen. Gedurende de hele nacht kan ook met de presentatoren worden gechat. Meer informatie staat op de site van Lantaren Venster. E donderdag 22 april 2021 GO En de Oscar moet gaan naar. Gudo Tienhooven THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 (NU OP NETFLIX) MANK (NU OP NETFLIX) Hoe de ceremonie (zonder host) er exact gaat uitzien, blijft een verrassing. Een deel vindt zoals gebruikelijk plaats in het Dolby Theatre van Los Angeles, maar ook het Union Station in dezelfde stad wordt ingezet, evenals locaties in Londen en Parijs, om de reisbewegingen tot een minimum te beperken. Of hij is opgeknipt in stukken weten we niet, maar er is wél een rode loper. Slechts de ge nomineerden en een handjevol beroemdheden die de beeldjes komen uitreiken zijn welkom. Geen grijnzende Jack Nichol son die op rij 1 onderuitgezakt de show gadeslaat, dus. JUDAS AND THE BLACK MESSIAH (OOIT IN DE BIOSCOOP) THRILLER Regie: John Lee Hancock. Hoofdrol len: Denzel Washington, Rami Malek en Jared Leto. Te zien op o.a. Amazon Prime Video en Pathé Thuis. Rami Malek, Jared Leto en Denzel Washington in The Little Things. foto ap Beluister op de site van deze krant de podcast Movie Insiders waarin film redacteur Gudo Tien hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42