O 0 O ■Hlr fa Is i n Chaos bij Schouwse tweedeklasser na roerige week A ZEELAND 13 René Scholts is per direct vertrokken bij de vereniging uit Bruinisse. Achter de rug van de trainer om startte de club gesprekken met een nieuwe coach, terwijl hij deze week juist een nieuw contract dacht te gaan ondertekenen. Hn 4 5Pïr M^jjl Nederlaag Masters Bruinisse Tot dinsdagmiddag leefde René Scholts in de veronderstelling dat hij ook na de zomer voor de groep zou staan bij zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys. Maar vanaf dat moment ging het snel. De inwoner van Som- melsdijk werd ervan op de hoogte ge bracht dat zijn club met een nieuwe hoofdtrainer in zee zou gaan en be sloot daarop per direct ontslag te ne men bij de vereniging uit Bruinisse. Het balletje ging rollen toen de oe- fenmeester werd gebeld door een spe ler uit zijn selectie. ,,Die belde mij stomverbaasd op, dat er een nieuwe trainer zou komen. Hij vroeg waarom ik daar niks over had gezegd? Ik wist nergens van." Op basis van een mon delinge overeenkomst en een afspraak om vanavond zijn contract voor ko mend seizoen te ondertekenen, dacht Scholts verbonden te blijven aan Bruse Boys. Dus klom hij in de tele foon. ,,Ik belde Emiel Dorst op, ver antwoordelijk voor het technische be leid van de club, maar hij wist ook van niks. Het zou gaan om een nieuwe as sistent, maar die werd ineens de hoofdtrainer." Ook voorzitter Willem van Kooten was naar eigen zeggen niet op de hoogte van de situatie. ,,Die vertelde dat hij het voor het eerst hoorde. Dat is lekker, dan heb je nu twee hoofdtrainers, zei ik nog. Dat was het gesprek." Achterbaks Toen de penningmeester, met wie Scholts naar eigen zeggen een af spraak had om zijn contract te teke nen, te kennen gaf wel op de hoogte te W* zijn van de gesprekken met de nieuwe trainer, barstte de bom. ,,Die zei dat de voorzitter wel degelijk wist waar het over ging. Toen was ik er natuurlijk helemaal klaar mee. Ik ben er dins dagavond, samen met mijn assistent, meteen mee gestopt. Vanavond lever ik mijn spullen in, want dit is gewoon achterbaks." Op aandringen van Dorst ging de trainer toch nog een keer in gesprek met de voorzitter. Echt beter werd het daar echter ook niet van. ,,Die was helemaal over de rooie, zwaar teleurgesteld en hij bleef vol- De spelers zijn woest, de app ontploft. Die jongens zeggen dat het niet vanuit hen komt houden dat hij van niks wist. Hij zat gewoon tegen mij te liegen, dat heb ik hem ook verteld." Wat precies de reden is voor zijn plotselinge vertrek, weet Scholts nog niet. Volgens hem wordt de schuld nu in de schoenen van de spelers gescho ven. Die zouden, nota bene drie we ken geleden al, hun beklag hebben ge daan over hun inmiddels oud-trainer. ,,Mijn assistent, Johnny van Dijke, kreeg te horen dat de spelersgroep niet meer verder zou willen met mij. De spelers zijn woest, de app ontploft. Die jongens zeggen dat het niet van uit hen komt." Dat er gesprekken gaande waren, wist Scholts overigens wel. ,,Ik wist dat er vanuit het bestuur mensen met de spelers aan het praten waren, maar ik ben nooit op de hoogte gehouden van de inhoud daarvan. Ik heb daar niets over gehoord, tot dit moment." Inmiddels is hij ruim twintig jaar ac tief in de trainerswereld, maar een si- tuatie als die bij Bruse Boys op dit moment heeft hij nog nooit meege maakt, vertelt hij. ,,Je moet gewoon eerlijk zijn. Iedereen loopt nu te lie gen en te bedriegen, daarmee maken ze de club kapot. Elk ander verhaal dan dit, is verzonnen. Alleen Emiel vertrouw ik nog, hij is eerlijk." Geen overeenkomst Willem-Jan Bosselaar, penningmees ter bij Bruse Boys, reageert namens de club in een korte reactie op de door Scholts geschetste situatie. ,,We ont kennen zijn kant van het verhaal niet, maar betreuren het wel. Het klopt dat we intern al enige tijd aan het peilen waren hoe de vlag erbij hing, zowel binnen de spelersgroep als daarom heen. Dan word je ingehaald door de tijd, ontstaat er rumoer en vangt René dat natuurlijk ook op." Over het eventueel ondertekenen en verlengen van een contract, kan Bosselaar wel duidelijk zijn. ,,Dat is absoluut nooit aan de orde geweest. We hadden voor donderdag een af spraak om met elkaar om de tafel te gaan zitten en te praten over de situa tie. Blijkbaar heeft hij dat anders op gevat, dat is een miscommunicatie ge weest. We hebben de berichten over zijn aanblijven als trainer wel gelezen, maar zo formeel is dat nooit besloten. Wij hadden als club dan ook geen overeenkomst met René voor volgend seizoen." Wie er dan wel voor de groep staat, wil en kan de penningmeester nog niet zeggen. ,,Wij als Bruse Boys bera den ons over de verdere invulling van het hoofdtrainerschap en zullen een dezer dagen onze kant van het verhaal doen." donderdag 22 april 2021 GO Het SV Mep pen van Tom Boere kwam gisteren voor de vierde keer op rij niet tot een zege in de Duitse 3. Liga. Magdeburg was met 1-2 te sterk. Boere werd na 66 mi nuten gewis seld bij een 0-1- stand. De ploeg van de Terneu- zense spits kwam daarna op gelijke hoogte, maar een minuut na de 1-1 viel met een de 1-2. Zeeland krijgt er een nieuw darttoernooi bij. Van vrijdag 14 januari 2022 tot en met zon dag 16 januari staat in Sluis de Zeeland Darts Masters op het pro gramma. Tij dens het eve nement, dat wordt georga niseerd door SterkDarts en wordt gehou den in MFC de Keure, zijn zowel mannen als vrouwen toernooien (singles en koppels). De teller van de prijzenpot staat op 5000 euro. a (0 Bom barst bij Bruse Boys: 'Dit is gewoon achterbaks' u .anrefcjB - i i Ir-rfiL-*. René Scholts - hier nog lachend - op het trainingsveld van Bruse Boys. foto marieke mandemaker Daniël Wissel Ssö-? «i: ■vïfrlfeï®». s De spelers van Bruse Boys (paars) staan volgens René Scholts niet achter zijn vertrek. foto camile schelstraete - René Scholts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41