II ZEELAND 11 ER CHRIS DEKKER PLOTS DE HELD VAN MIDDELBURG koeien, paarden, we hadden alles. We zaten ver van de stad, dus we spookten van alles uit in het bos. We wisten precies wanneer de boswachter er was en wanneer niet." Ik heb wel eens de indruk dat mensen vergeten dat ze zelf ook kind zijn geweest „Iedereen heeft een jeugd ge kend. Iedereen weet dat kinderen buiten horen te spelen. De natuur beleven, de spieren gebruiken. Maar ik heb wel eens de indruk dat mensen vergeten dat ze zelf ook kind zijn geweest. De verdraag zaamheid is soms ver te zoeken." ,,Nee. Dat is een ander verhaal. Niemand was tegen een speel- voorziening, maar dit was een semi-professioneel sportpark. Dat kan niet, zo dicht bij de huizen." ,,Dat denk ik niet. Het heeft, ach- teraf gezien, wel te lang geduurd tot we inzagen dat dat geklap met die skateboards die piekgeluiden veroorzaakten. De rechter be paalde dat we daar maatregelen te gen moesten nemen, maar toen kwamen de bewoners weer in op stand tegen een geluidswal. Ver volgens deed de rechter er twee jaar over om uitspraak te doen. Het was een combinatie van factoren." ,,Je moet je kwetsbaar durven op stellen. En eerlijk zijn. Dan zie je dat mensen die tegenover je staan, met je mee gaan denken in oplos singen. We hebben elkaar nodig." ,,In mijn hart ben ik SGP'er, en ge loof speelt een belangrijke rol in mijn functioneren. Maar wel in de zin van wederzijds respect. Ik wist niks van skaters en ze leven in hun eigen wereldje, zoals gelovigen dat ook hebben. Aan de andere kant zijn het heel gewone jongens, niet anders dan mijn eigen kleinkinde ren. Ze hebben recht om hun ding te doen." ,,Dat heb ik inderdaad gedaan, een paar jaar geleden. Ik ben er geen fan van, niet van de muziek en niet van de uitvoering, maar ik was op dat moment het enige collegelid dat niet op vakantie was. Ik was verantwoordelijk, dus ik ging kij ken. En dan kom je erachter dat met de organisator heel goed te praten valt. Ook al sta je niet ach ter wat hij doet." ,,Ik denk het wel. Als wethouder heb ik met iedereen rond de tafel gezeten. Skaters, festivaldirecteu ren, noem maar op. Uiteindelijk zijn we allemaal dezelfde mensen. Dat is echt iets wat ik heb geleerd in dit werk. En daar ben ik heel blij mee. ,,Ik hoop het. Maar niet op een skateboard. Ik ben bijna 65, dan moet je niet te veel meer stunten. Maar ik ga zeker nog eens kijken. Het is mooi om te zien wat die gasten allemaal kunnen." overleg, dus heb ik ze door onze jongerenwerker laten optromme len en ben ik met ze gaan teamsen. Toen zag je de rust terugkeren." ,,Ik heb uitgelegd dat we er alles aan doen om ze een nieuwe baan te geven, maar dat daar iets tegen over moest staan: deze baan even niet gebruiken. En dat als ze dat deden, deze baan dan later weer open zou gaan, tot er een nieuwe ligt. Dat is goed, zeiden ze, en via sociale media zorgden ze dat ie dereen daar gehoor aan gaf. Ze hingen posters op met diezelfde oproep. Dat was heel goed." „Geweldig. Echt ge weldig. Eerst schrok ik natuurlijk even, want de actie werd best groot en op een gegeven moment hadden we allemaal landelijke media in Middel- burg, inclusief PowNews. De te neur was heel negatief. Terwijl ik intussen op de achtergrond al lang met die jongeren verder teamste over wat voor baan ze dan wilden en op welke plek. Alleen kon ik dat nog niet zeggen." ,,Dat klopt denk ik wel. Ik heb al tijd veel affiniteit met jongeren ge had. Misschien wel door het jeugdwerk dat ik lang heb gedaan bij de gereformeerde gemeente. Toen ik in 2014 wethouder werd, kreeg ik veel fysieke portefeuilles: grondbedrijf, wonen, milieu. Alles wat je op straat ziet. Maar ik wilde ook graag onderwijs." „Klinkt gek, maar eigenlijk was ik erg op mezelf. Ik groeide op op een boerderij bij kasteel Ter Hooge. Ik was de oudste en liep altijd bij de dieren. Varkens, kippen, donderdag 22 april 2021 GO te zien wat die gasten kunnen' - Chris Dekkers, wethouder Denkt u dat bewoners van de Veerse Poort niet verdraagzaam genoeg zijn? Is Middelburg te halsstarrig ge weest? U legt alles heel eenvoudig uit. Kostte het op de achtergrond stiekem geen bloed, zweet en tranen? U staat open voor anderen, zei uw oud-collega Saskia Szara- finski (PvdA) ook al. Dat is niet een eigenschap die SGP'ers dik wijls krijgen toebedeeld. En zo stapt u als SGP'er net zo gemakkelijk het festivalter rein van City of Dance op, ook al ligt die wereld mijlenver van de uwe. Als de kwestie skatebaan aan het begin van uw wethouder schap had gespeeld, had u er dan anders in gestaan? Gaat u straks als wethouder die nieuwe skatebaan openen? Skater Tijn Anderson, die der tienduizend handtekeningen op haalde, vertelde dat u het demo cratisch proces uitlegde. En dat ze leerden dat ze zelf ook iets konden doen. Wat vond u van de ac tie van Tijn? Uw collega-wethouder Johan Aalberts vertelde dat u regelma tig dolenthousiast de digitale collegevergadering instapte met verhalen over 'alle truukjes die die gasten kunnen'. Hij noemt u leergierig. Wat voor jongere was u zelf? Wethouder Chris Dekker. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39